Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból głowy , prawa część.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból głowy , prawa część.
Przez jakieś dwa miesiące miałem tak , że jak wstawałem to mnie bolała głowa, właśnie ta prawa część, potem przestawało, od ponad tygodnia mam tak że cały czas mnie boli. Neurolog stwierdził, że jest ok z jego strony, niedługo mam zrobić dalsze badania. Nasówają się dwie tezy.
1. Miałem bardzo stresowe życie przez jakiś czas.
2. Miałem bardzo aktywne życie , ciągle w ruchu(Rowek, biegi, chodzenie, treningi) Przemęczenie.
Pisząc to bańka mnie napiepsza.
  • 0

budo_vitari
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
znam to... miałam podobny kłopot, a głowa mnie bolała 3 miesiące niemal codziennie... postaraj się zrobić rezonans magnetyczny, bo to jedyne dokładne badanie... na rendgenie gówno wychodzi... a z głową nie ma zartów.

w moim przypadku mialam zajęte zatoki sitowe ( takie waskie obok oczodołów) prawdopodobnie przeziebiłam się kiedyś, olałam to się się zapaskudziło...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
hmmm... no jezli chodzi o zatoki to i CT sie nada a bardziej jest dosstepne niz rezonans
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.

Przez jakieś dwa miesiące miałem tak , że jak wstawałem to mnie bolała głowa, właśnie ta prawa część.


wyjmij budzik spod poduszki
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
tak ogólnie do tematu - może się przydać dla wszystkich tych, którzy cierpią na uporczywe bóle głowy powodowane napięciem mięśniowym okolic barków: otóż jakiś czas temu też często bolała mnie głowa, czasem tak, że tylko pozycja horyzontalna pomagała. między czasie zapisałam się na jogę - ot, dla ruchu. jednak zauważyłam, że bóle głowy zaraz potem przeszły. jakiś czas potem przestałam chodzić, po jakimś miesiącu bóle głowy powróciły. nie namyślając się wiele, zaczęłam ćwiczyć zapamiętane formy w domu, z pozytywnym skutkiem. już teraz mam z bólami głowy spokój, ćwiczę sobie codziennie rano ok 10 - 15 min: tzw powitanie słońca, które rozciąga całe ciało - a przede wszystkim kręgosłup, skłony, rozciąganie nóg, świeca, pług, mostek, stanie na głowie - mniej więcej w tej kolejności, taki mały rytuał. o tyle jeszcze przyjemny, że w zimie rozgrzewa ciało, a już bez wzgledu na porę roku pobudza krążenie od rana, rozluźnia i zapewnia lepsze samopoczucie.

Zatem możliwe, że bóle powodowane są napięciem mięśniowym. w tym przypadku warto porządnie się wyluzować :wink: a bardzo dobrze radzą sobie z tym techniki jogi.

Ale: przy przedłużających się bólach należy skorzystać z usług lekarza i dobrodziejstw techniki pozwalających postawić diagnozę.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
Tomografia Komputerowa nic nie wykazała, szukam przyczyny dalej.
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
jesli mozna sie przylaczyc do dyskusji
to u mnie sytuacja tez dotyczy glowy tylko ze boel te nie sa tak mocne a jakby to powiedziec czasami poprostu w czaszce mam za duze cisnienie, wystepuja tez czasem krwawnienie z nosa

takie objawy wystepuja u mnie po wysilku fizyczne szczegolnie gdy jest cieplo powietrze suche i takie tam

moze mial ktos cos podobnego
wie jak temu zaradzic bo u lekarzy to jakos 'wszystko jest w parządku, proszę pana'
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
Przypomniał mi się jeden kawał, który średnio tu pasuje, ale...:

"Przychodzi polityk do lekarza i mówi:
- Panie doktorze, mam straszny problem, od trzech tygodni mam migrenę.
A na to lekarz:
- Niech pan nie przesadza. Migrenę to może mieć profesor, nauczyciel, artysta. Słowem - człowiek myślący. A panu to po prostu łeb napier..la. "

Ale ma też troszkę wspólnego z tym co zaraz napiszę. Jak jeszcze byłem "młody" i studiowałem - czyli standard - nerwowe życie z ciągłym niedospaniem, przemęczeniem i niedożywieniem - to łeb nawalał mnie codziennie. I nie przesadzając dobre 1.5 - 2 lata. Pasłem się wtedy Polopirynami (nawet 6-8 dziennie) i pomagało. Skończyłem studiowanie, ustabilizowałem się leciutko i wszystko przeszło. Teraz czasami, jak mam urwanie głowy w pracy to zdarzają mi się takie bóle i znów sięgam po Polopirynę, i znów działa. Do czego zmierzam. Ano do tego, że w Waszych przypadkach nie musi to oznaczać strasznej choroby. Życie jakie jest, każdy wie - nikogo nie rozpieszcza. A przyczynami właśnie tych migren mogą być właśnie: stres, chaotyczny i nerwowy sposób życia, podwyższone ciśnienie, nadwaga (nawet lekka) - ogólnie problemy w domu, w pracy, itp.
Jeśli więc przechodziliście niedawno badania krwi, ciśnienia, macie prawidłową wagę ciała, nie ma objawów kaszlu, kataru, i innych jasno wskazujących na infekcję to istnieje duża szansa, że to jest jedna z najczęściej występujących "chorób cywilizacji" czyli właśnie migrena. Jak sobie z nią radzić? Proste - lekko się wyluzować, wziąć dłuższy urlop od stresu i zobaczyć czy bóle ustąpią...
Unknown - Tobie proponuje najpierw -> pomiar ciśnienia krwi w spoczynku i wizytę u laryngologa - być może masz w nosie żylaki, które dają znać o sobie podczas podniesionego ciśnienia w trakcie treningów...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
Hejo!

Mnie jakies 3 tygodnie temu też dyńka zaczęła boleć w bok od czubka głowy. Taki punktowy kłujący ból. Czasami bolało cały czas a czasami bolało tylko przy energicznym wstrząsie głowy. Albo przy kaszleniu np. czy kichaniu. Ale teraz widzę że przestaje boleć odkąd zaczęły się treningi po wakacyjnej przerwie i zacząłem znowu spadać - czyli intensywnie wstrząsać głową (: No do tego też wysiłek fizyczny intensywny doszedł. Też ostatnio żyję w stresie - bo mam bronić mgr a nie piszę pracy (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
Jak jakiś czas temu opowiadałem , że miałem panne chorą na shizofremie, ja się znią roztałem ale dostałem silnej nerwicy, zaczołem teraz łykać prochy.
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
Też miałem problem z bólami głowy - dzień w dzień, przez ponad pół roku, non stop budziłem sie i kładłem spać z bólem głowy. Neurolog w ośrodku zdrowia poradziła mi żebym se kupił jakiś śilny lek przeciwbólowy i pobrał pare dni. Gówno to dało i dopiero wizyta prywatnie u neurologa dała efekt w postać jakiś tam tabletek co pomogły.
Aha. W czasie poszukiwań zródła bólu odwiedziłem również okuliste i stomatologa bo podobno również to mogą być przyczyny.

Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.

zaczołem teraz łykać prochy.


a ja kiedyś poznałam panne, która przy nerwicy jakieś prochy zaczęła łykać i efekt tego był taki, że najpierw bolała ją głowa - ten problem olała, potem zaczęła chodzić jak śnięta niekumata - tu jednak ostatkami zdrowego rozsądku zaczęła się zastanawiać czy przypadkiem coś jest nie tak z nią, ale do wniosku żadnego dojść nie zdążyła, bo zemdlała. Zawieźli więc panne do szpitala, przebadali i kazali leki albo odstawić, albo zmienić.

więc może pogadaj z tym, kto ci te leki dał, bo może ci ich organizm nie lubi.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
ja miałem jazdy pzrez okragły miesiac non stop[1-3h dzinnie moze nie bolało] ketonal max klekał przy tym ; )
W sumie nie wiadomo co to było okulista mówi - ok laryngolog - wykrył jakas mała zatoke ale to nie mogło byc przyczyna neurolog mówi ze ok

Dostałem magnez chyba do łykania i chyba samo pzreszło ; )

Współczuje bo wiem jaki to koszmar miec non stop ból głowy ktory doprowadza do szału ; )

Prowadz regularny tryb zycia, chapaj witaminki wysypiaj sie i stawiaj pasjansa czy pzrejdzie; )
  • 0

budo_bialy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy , prawa część.
sam odpowiedziałes se na pytanie tt 48 pracowałem jakis czas w szpitalu ucze sie w szkole medycznej,i powiem ci tyle ze te bole moga byc spowodowane silnym przezyciem!!!to naprawde jest fakt,moja dziewczyna miała podobne problemy były momenty ze nie widziałą przez moment na oko,tomografia nic nie wykazała ustalono migrene choc ona jej nie leczy jej to przeszło a wiesz czemu ?ona bała sie ze cos jej jest naprawde powaznego,zrob rezonans badania migrenowe,ale ja ci mowie ze to silne przezycie moze byc temu powodem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024