Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelające stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
ja chrupie caly - od palcow u stop, przez kostki, kolana, biodra, po mostek, kregoslup, lopatki, barki, kark, i palce u rak - palcami u rak to non stop moge strzelac praktycznie. jak sobie nie strzele to czuje ze sa sztywne jakies :)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
A miednicą strzelacie? tzn. chyba kręgosłup strzela ale na wysokosci miednicy i jest wrażenie skręcania jej :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Miednica tez ale tylko po rozciaganiu. Zawsze po rozciaganiu musze pokrecic biodrami wtedy wszystko sie nastawia jak trzeba :P
  • 0

budo_lugaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościerzyna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Mówiono mi, że jedzenie haribo pomaga, ale nie sprawdzałam, więc potwierdzić nie mogę :?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy

Mówiono mi, że jedzenie haribo pomaga, ale nie sprawdzałam, więc potwierdzić nie mogę :?

Tu lepiej jeść galaretke i tym podobne rzeczy, bo chyba by trzeba zjeść pare kilo tych żelków.

Ja mam tak że jak szyją nie "strzele" pare razy to taka sztywna jest
pzdr 8)
  • 0

budo_elmariaczczi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Panowie NIE STRZELAC!!!!!!!!!! Szybko tlumacze:

mam duze problemi ze stawami od kilku lat i co jakis czas chodzilem do roznych lekarzy niestety nie zabardzo kompetentnych dopiero ostatnio pewein bardzo kompetentny lekarz wytlumaczyl mi dlaczego czasami nie moge spac z bolu w stawach.Pod koniec dojzewania u niektorych stawy produkuja za malo mazi stawowej (tak to sie chyba nazywa ) zalecil mi jakikolwiek lek na odbudowe stawow .Ja osobiscie przez poltora miesiaca bralem artresan i duzo mi pomogl, bole prawie calkowiicie zniknely.Nie wiem jak strzelanie karkiem wplywa na organizm ale wiem ze strzelanie kolanami, lokciami nie jest za zdrowe a co do palcow to nie wolno strzlac gdyz to powoduje bardzo duze oslabienie stawow a umnie dodatkowo spowodowalo zgrubienie niektoruch co wyglada bardzo nieestetycznie pozatym wywolukuje to bule.
Zatem bardzo nalegam nie strzelajcie stawami a jezeli was bola to odrazu do jakiegos lekarza specjalisty
PS.sorka za bledy ort. pozdro dla wszystkich
  • 0

budo_mate0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Moze nie bede odkrywczy ale najbardziej wkurza mnie jak robie pompki i mi lokcie do rytmu strzelaja : D, moze nie za kazdym razem ale zdarza sie...

No i najmniejszy palec u stopy tez ciekawie to wyglada , podobnie jak najwiekszy kktory przy kazdym zgieciu sztrzela. Naszczescie nic nie boli.
  • 0

budo_gt8
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Strzelanie statów czy chrupanie jak kto woli. Staw jest zbudowany jak by z gąbki - jeśli się wyciśnie to strzela - z czasem tworzy się 'nowa gąbka' tylko innej budowy.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tutaj o strzelaniach w stawie kolanowym (w innych jest podobnie)

Staw kolanowy jest dużym i bardzo ważnym stawem naszego organizmu. Utworzony jest przez dwie powierzchnie stawowe - jedną tworzą kłykcie kości udowej, które mają kształt półkolisty - drugą powierzchnię stanowi bliższa nasada kości goleni. Pomiędzy nimi znajduje się bardzo ważna struktura, jaką jest łąkotka. Amortyzuje ona naciski, jakim poddane jest kolano. Podczas zginania kolana, kłykcie kości udowej "toczą" się po niej. W czasie tego ruchu, zwłaszcza gdy kolano przez dłuższy czas nie było używane, może pojawić się dźwięk podobny do trzasku. Nie jest to objawem choroby. Po kilku ruchach kolana trzaski znikają.
Ruch powoduje równomierne rozłożenie mazi stawowej i ruch staje się płynny, bez dodatkowych dźwięków. Oczywiście, by nie mieć w przyszłości kłopotów z kolanami, wskazana jest kontrola masy ciała, by nie dopuścić do nadwagi oraz pamiętać o zdrowym trybie życia, sporcie i rekreacji (jazda na rowerze, jogging, pływanie).

Źródło:
resmedica.pl


  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
mnie czasami palce bola, jak sobie "strzele" to mi przechodzi od razu
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Jaki preparat zawierający glukozaminę najbardziej opłaca się kupić (tzn działa i tani), wspomniany artresan znalazlem np. tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za 30zl 90 tabletek dawkowanie 3 dziennie. Jak długo trzeba taki preparat przyjmować? Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem, może jakaś refundacja istnieje?

W moim przypadku czuje lekkie bule w jednym kolanie podczas jego obciążania i również pykanie. Wydaje mi się, że wpłynęły na to treningi i wakacyjne wycieczki rowerem po kilkadziesiąt kilometrów, bez wcześniejszych rozgrzewek na mniejszych dystansach. Od tego czasu już 2 miesiące minęły, była przerwa w treningach, a lekkie uczucie bulu w kolanie podczas obciążeń nie minęło. Poza tym reszta stawów też pyka :) więc myśle, że nie zaszkodzi, a nie chce sobie stawów porysować.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Ja sobie kupiłem Artostop classic raz - 18 zeta kosztował a na jakiś miesiąc starczył :)

A co do strzelania to najczęściej mi się zdarza jak jestem nierozgrzany - jakiś czas temu mi prawy łokieć przy pompkach strzelał ale przestał :D Kiedyś non-stop strzelały mi kolana ale byłem u lekarza, kuracja lekami i się naprawiło - teraz tylko bardzo sporadycznie :)
Do tego czasami jak prostą nogą zrobię wymach w odpowiednią stronę do przodu (koniecznie cała prosta przez cały ruch!) to przy powrocie dość konkretnie mi chrupie miednica, szczególnie jak jestem nierozgrzany :D

A tak poza tym to niczym chyba nie strzelam, gdyż po pierwsze nie mogę i nie umiem :P a po drugie tego nie lubię i nie lubię jak kto inny strzela :D Moim zdaniem to bez sensu i szkoda sobie ewentualnie niszczyć stawy przez to.
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
A jesli bralbym cos z allegro, moze to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Sam juz nie wiem aukcji z glukozamina jest mnostwo, na kazdej inne kombinacje sprzedanych tabletek i ilosci glukozaminy w jednej.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_macjanas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskka

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Pamiętaj o tym, że lecznicza dawka glukosaminy zaczyna się od 500mg, nie wiem czy 900 mg w kapsułce to nie za dużo. Dobrze jest skonsultować taką suplementacje z lekarzem.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
glukozamina Ci raczej krzywdy nie zrobi ;)
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy

Pamiętaj o tym, że lecznicza dawka glukosaminy zaczyna się od 500mg, nie wiem czy 900 mg w kapsułce to nie za dużo. Dobrze jest skonsultować taką suplementacje z lekarzem.


pewnie mozna tabletki lamac i przyjmowac dwie 3 razy dziennie, ale chyba nie trzeba skoro tak napisane na ulotce, czy opakowaniu.
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy

glukozamina Ci raczej krzywdy nie zrobi ;)

Biorac pod uwage ze zostalo potwierdzone ze zostaje ona strawiona jak kazdy inny pokarm przez organizm to raczej nie powinno Ci zaszkodzic. Chyba ze zaczniesz sie nia obrzerac ;)
  • 0

budo_bakobrody
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Wystrzlowe z was chlopaki :lol: ja strzelam tylko z paluchow, kregoslupa i czasem lokiec mi sie blokuje przy pompkach. I w zwiazku z tym mam pytanie czy to jest cos zlego i jak to leczyc, moze jakies tablety? Wizyta u lekarza to raczej zly pomysl bo ten moj to taka dupa nie lekarz :X . Popuka postuka 2 tygodnnie zwolnienia ( na to akurat nie nazekam :lol: ) ale zadnego skierowania do specjalisty nawet jak prosilem :? Zreszta nawet niewiem do jakiego specjalisty mam isc.

P.S. Jak sie strzela z barku?
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy

P.S. Jak sie strzela z barku?


to nie kwestia techniki, tylko uwarunkowań fizycznych 8)
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
Od pół tygodnia po napisaniu poprzedniego postu przyjmóje glutosamine, taka jak np. tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i musze przyznać, że pomogło. Mam nadzieje, że to nie sprawa jakichś znieczulaczy dodawanych do preparatu, bo jeszcze nie przestałem brać, więc nie moge sie przekonać. Przez 2 tygodnie bylem tylko na 1 treningu dziennie, poza tym starałem się ograniczyć wysiłek kolan i chyba pomogło. Strzykanie stawów też się zmniejszyło, choć np. gdy rozruszam kolana to jeszcze z 3 pyknięcia usłysze ( ale nie 10 ). Tak więc polecam.
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelające stawy
* nie jesdnym treningu dziennie, tylko tygodniowo :) - ju jitsu, teraz chodze na 3
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024