Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

CO WY sie czepiacie tego Aikido. Obok JUDO i JJ (bjj) uwazam Aikido za jedno z najbardziej potrzebnych form aktywnosci ruchowych w dzieiejszych czasach

W morde sie tam nie nauczymy dawac za to umiejetnosc padania moze uratowac zycie a przynajmniej zdrowie niejednemu. Tylko to cale gadanie o Ki i energii i sektach nie powinno byc/ miec udzialu w treningu.

To prawda, że nauka padów jest najcenniejszym i najbardziej podziwianym elementem aikido, w mojej sekcji jak trzeba kimś porzucać to zawsze pada (!) na mnie, bo jako jedyny to potrafię bez ryzyka poobijania się, a że nie mamy maty...

Problem w tym, że tam bez sekciarstwa (Ai) i energii (Ki) nie ma aikido, tylko jest Ukemi-do, czyli szkółka kaskaderska. Zaraz, zaraz...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tada. BTW słyszałem kiedyś taką opinię, że fotodubler to taki koleś, z którego biorą światło, kiedy Segal jest zajęty popychaniem jakiejś prostytutki w przyczepie ale nie jestem ekspertem od kręcenia filmów więc nie wiem czy to prawda.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ale o jakim sekciarstwie Ty ciągle opowiadasz? Jak nawiedzony Tekieli...Przytoczyles jeden przypadek! Jeden! I zaraz wrzucasz wszyskich aikidoków do jednego wora. Jak slysze te bzdury to mnie trafia poprostu szlag. No wybaczcie, możem nerwowy ale na miłość Boską no...Wysocki to Wysocki tamto a Wysocki sramto. Niedługo lodówke otworze i wyskoczy...Wysocki :) No daj na luz człowieku.
To że Ci sie nie udało odnaleśc w aikido to nie znaczy od razu że sekta i szamaństwo. Znaczy to natomiast, że widocznie ze trafiles na nieodpowiedniego - tfuu...nie odpowiadającego Twoim preferencjom nauczyciela...i tyle. Ja jakos nie mam tego typu problemów z moimi adeptami oraz Ja sam też nie mam problemu tego typu pomimo że trafiałem różnych oszołomów...Jaką masz gwarancje że na takowego nie trafisz na karate, judo, tkd, Bjj i pierdylionie innych SW? Tam też niekiedy sie mowi o energiach :) No i co z tego? Tez nazwiesz to - Ju (jak sekta) Do (jak szamaństwo)?? Musisz wierzyć we wszystko co Ci mowi sensei, wszak masz rozum i mozesz pewne rzeczy najzwyczajniej w swiecie odrzucić. Zastanów sie troche...Wariaci są wszedzie. Nawet w Biedronce...(nie wiem dlaczego akurat Biedronka - tak mnie naszło, sparzyłem się kiedyś na tym sklepie, bo nie można płacić kartą :) ) :roll: Trenuj sobie co tam uważasz za słuszne i daj trenować innym to co lubią. Po co farmazonić jedno i to samo w kółko...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ninja cieszę się, że tak reagujesz, bo wystawiasz tym samym lepszą ocenę Aikido niż ja nawet najbardziej subtelną krytyką.



Tutaj zamiast pokazów macie Aiki Taiso, ćwiczenia które w Aikido Kobayashi mają dominującą rolę. Warto zwrócić uwagę, że w oryginale miały one funkcje wyłącznie ćwiczenia poprawiającego elastyczność i wydolność (calisthenics). Od 3:58 mamy techniki autorytetu: takie cudowne dowody istnienia KI działają tylko w przypadku aikidoków. Jest to wstęp do typowego dla aikido "rzutu autorytetem":



Tutaj widzimy samego Ueshibę, który markuje techniki, zaś uczniowie przewracają się z szacunku. Nikt nie wymaga, od starego dziadka, żeby się siłował i każdy niby wie o co chodzi, a jednak zostało to potraktowane śmiertelnie poważnie, w momencie kiedy tysiące aikidoków na całym świecie uwierzyło w to, że aikido da im magiczne moce.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Od 3:58 mamy techniki autorytetu: takie cudowne dowody istnienia KI działają tylko w przypadku aikidoków.

Tu się akurat kolego Kogan srodze mylisz. Mój instruktor pokazywał te "cudowne dowody istnienia KI" nie tylko na ochotnikach podczas pokazów aikido ale i na zapaśnikach/kadrowiczach, chłopach jak dęby. Miało to miejsce na zgrupowaniach sportowych ( jeszcze w latach osiemdziesiątych ), podczas których mieliśmy okazję powymieniać z nimi doświadczenia. Wtedy nie było jeszcze MMA, SF i BJJ więc niektórzy zapaśnicy odczuwali głód technik przydatnych w samoobronie i interesowali sie technikami aikido. Przy okazji można było pokazać "niezginalne ramię" oraz "spróbuj mnie oderwać od ziemi" co zawsze wprawiało ich w zdumienie :D
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Aikido niż ja nawet najbardziej subtelną krytyką.

Jak to jest subtelna krytyka to ja jestem Dalaj Lama...
Ty poprostu jedziesz po całości po aikido bo jesteś/byłeś poprostu cienki w te klocki jak polsilver po drugim goleniu. :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
mod on
off topik CIACH!!!
Prosze tworzyc nowe tematy, tu sie wkleja filmy i linki!
mod off

  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Ninja cieszę się, że tak reagujesz, bo wystawiasz tym samym lepszą ocenę Aikido niż ja nawet najbardziej subtelną krytyką.



Tutaj zamiast pokazów macie Aiki Taiso, ćwiczenia które w Aikido Kobayashi mają dominującą rolę. Warto zwrócić uwagę, że w oryginale miały one funkcje wyłącznie ćwiczenia poprawiającego elastyczność i wydolność (calisthenics).

1) Regularnie wytykam, oczywiśćie zlośliwie, że swoim zachowaniem i wypowiedziami społeczność aikido przeczy ideom aikido.
2) Na filmie mamy Toheia co był sobie Ki Aikido wydumał i daleko mu do Kobayashi. Ki aikido to najbardziej ezoteryczno energetyczna odmiana aikido :)
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bjj w treningu kendo. Tak od 6:38
A może to nie bjj?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
pokłócili się o to który pierwszy mena trafił :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Bjj w treningu kendo. Tak od 6:38
A może to nie bjj?

No i przynajmniej na 100% pada argument o wydłubywaniu oczu w parterze 8)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


Nie znam się na sztuce kręcenia filmów i nie będe oceniał umiejętności technicznych...
Moim zdaniem całkiem fajnie nakręcony spot. ;)
  • 0

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Wiem że to link nadający się bardziej do działu miecza, ale jako że ostatnie filmiki tutaj były o mieczu...:


Miłego oglądania
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

dzielni asystenci Ch. Tissier shihan :)
piękna dynamika. 8)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
I tam. To tylko zwykłe aikido w 45RPM :wink: :) :) :)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Pan Guillemin po prostu bomba.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

I tam. To tylko zwykłe aikido w 45RPM :wink: :) :) :)

ze niby w sensie - gramophone record? :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Pan Guillemin...

W aikido należy mówić sensei :)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

W aikido należy mówić sensei :)

Taki on mój sensei jak z koziej dupy trąbka ;-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
a co za roznica czyj to sensei...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024