Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Karate też balet!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_antoine
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Podobnych oderwanych od rzeczywistości założeń jest w aikido o wiele więcej.

A jak czasem aikidoka trafi do klubu innej SW, w trakcie pierwszego przyjacielskiego sparingu niebo mu się wali na głowę i doznaje kopa dysonansu poznawczego. Trochę boli, bo tracenie złudzeń nie jest procesem bezbolesnym, ale to cenne doświadczenie :wink:
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Randall, a mnie się tradycyjne karate podoba. Uważam, że trzeba włożyć w to więcej wysiłku niż w kata aikido. Tu proszę filmik, ciekawe co o nim napiszesz. Moim zdaniem karateka porusza się niesamowicie ;-)



Antoine, całkowicie się z tobą zgadzam - utrata złudzeń to bezcenne doświadczenie ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Oj, żeś musiał zapodać Lucę i zdruzgotać ich wyobrażenia o oszałamiającej aikidockiej prędkości... :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
nikt nikogo nie zdruzgotał...bez przesady.
I owszem ,karateka porusza się niesamowicie.


A co do aikidockiej prędkości...




i daleko szukać nie trzeba...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bądz chociaż w połowie tak szybki jak on i do tego tak precyzyjny ;) ...Juz nie wspomnie o jego asystentach. Guillemin, Gonzalez, Bachraty...Są szybcy nie ma co ;)
Nie bede juz wklejał filmików, znajdziesz sobie napewno na YT niejeden. ;]
Skrytykować jest bardzo łatwo. :?
Poza tym w aikido jest inna praca, bardziej złożona niż w karate. Więc co tu porównywać aspekt szybkości...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Tak sobie polukałem na inne filmiki tego karateki...
Robi wrażenie szybkościa, robi ;)
Mrugnięcie okiem jest wolniejsze niż on uderza. :)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Patrząc na te filmiki od razu przypomniała mi się inna mądrość Jacka Wysockiego, o tym że doświadczony aikidoka potrafi przewidzieć ruch przeciwnika zanim ten nastąpi.

I rzeczywiście, na wszystkich pokazach aikido tori wyprzedza ruch uke, sprawiając mylne wrażenie, że choreografia jest zaplanowana, przećwiczona i że to tori tak naprawdę inicjuje atak, a uke się dostosowuje. Nic z tych rzeczy! Aikidocy dzięki ki potrafią przewidywać przyszłość i tylko dlatego podają rękę przeciwnikom, zanim tamci nawet pomyślą, żeby za nią złapać! W ten sposób rozbijają ich koncentrację i przejmują kontrolę nad ich ki.

Zastanawiające czemu w tej sytuacji uke zazwyczaj jawnie sygnalizują swoje ataki, przerysowując ruchy, ewentualnie wydając głośne okrzyki jeśli tori go akurat nie widzi. Zbędne jest też wstrzymywanie się z atakiem i czekanie na swoją kolej w przypadku układów z wieloma przeciwnikami (co obserwujemy w filmiku powyżej). Taki brak zaufania do proroczych zdolności mistrza w hakamie jest żenujący i świadczy o braku zaufania. Oto co ja Wam polecam moi przyjaciele-aikidocy: na najbliższym treningu zajdźcie swego mistrza od tyłu i bez obaw zdzielcie go przez łeb bokenem - zobaczycie wtedy czym jest Mutodori, technika nie-miecza i miecza-życia!

Przypomina mi się też, kiedy mój szacowny ojciec, który zaznaczmy o sztukach walki nie ma pojęcia, popatrzył na pokazy aikido i powiedział: "To działa tylko dlatego, że jest znaczna różnica prędkości, między atakującym, a tym atakowanym." Gdyby jego amatorska, arogancka i niewiarygodna obserwacja była rzeczywiście poprawna, a nie może być bo nie trenował aikido przez 20 lat, to moglibyśmy fałszywie wywnioskować, że Aikidoka potrafi się bronić tylko przed nieudolnymi, sygnalizowanymi pseudo-atakami, które zostają zaniechane zamiast przyspieszać w ostatniej fazie ruchu. Oczywiście, że jest to z gruntu fałszywe, a to dlatego, że każdy widzi, że trening aikido czyni z człowieka turbodymomana, który rusza się kilka-kilkanaście razy szybciej niż zwykły śmiertelnik i przy jego ultraszybkiej zawiłej serii tenkanów, taki powolny cios jak wytrenowany lewy prosty, przypomina zaledwie szarżę ślimaka.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Luca Valdesi nie ma nic wspólnego z karate tradycyjnym, jest sportowcem. Startuje w zawodach karate WKF gdzie głownym kryterium oceny jest dynamika (+poprawność techniczna)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
kurwa kolejny zawiedziony na aikido geniusz klawiaturowych mądrości (z doświadczeniem "aż" kilku lat!) ...mam dość. Sam się zdziel bokkenem w łepetyne to może sie zajmiesz czymś pożytecznym zamiast pierdoły wypisywać. Ide w cholere bo juz nie wytrzymam. :?
Przepraszam, że musieliście to czytać...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Przypomina mi się też, kiedy mój szacowny ojciec, który zaznaczmy o sztukach walki nie ma pojęcia, popatrzył na pokazy aikido i powiedział: "To działa tylko dlatego, że jest znaczna różnica prędkości, między atakującym, a tym atakowanym."

O widać tatko ma w głowie conieco.
Dokładnie to zawsze nazywam "niewspółmiernością" między atakiem a obroną. Nagminne i w 100% technik.

PS. Panowie, ja się z karate nie nabijałem, ot po prostu wkleiłem śmieszny filmik. Karate jest ok.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

kurwa kolejny zawiedziony na aikido geniusz klawiaturowych mądrości (z doświadczeniem "aż" kilku lat!) ...mam dość. Sam się zdziel bokkenem w łepetyne to może sie zajmiesz czymś pożytecznym zamiast pierdoły wypisywać. Ide w cholere bo juz nie wytrzymam. Confused
Przepraszam, że musieliście to czytać...

-czy Twoje Aikido reprezentuje podobny poziom jak wypowiedzi?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

-czy Twoje Aikido reprezentuje podobny poziom jak wypowiedzi?

Aikido Ninji jest O.K. Po prostu robi sie trochę nerwowy jak ktoś mówi, że jego ukochana ( znaczy sie aikido ) jest gruba, stara, brzydka i do tego nie umie gotować. :D :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
heh. ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

-czy Twoje Aikido reprezentuje podobny poziom jak wypowiedzi?

Aikido Ninji jest O.K. Po prostu robi sie trochę nerwowy jak ktoś mówi, że jego ukochana ( znaczy sie aikido ) jest gruba, stara, brzydka i do tego nie umie gotować. :D :wink:


-mamy kłamać?
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

-czy Twoje Aikido reprezentuje podobny poziom jak wypowiedzi?

Aikido Ninji jest O.K. Po prostu robi sie trochę nerwowy jak ktoś mówi, że jego ukochana ( znaczy sie aikido ) jest gruba, stara, brzydka i do tego nie umie gotować. :D :wink:


-mamy kłamać?

Można taktownie milczeć... :wink:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tak sobie polukałem na inne filmiki tego karateki...
Robi wrażenie szybkościa, robi ;)
Mrugnięcie okiem jest wolniejsze niż on uderza. :)


Może to zrobi na Tobie wrażenie :wink: :lol:
Zobacz człowiek błyskawica :)

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ale co chcesz tym udowodnic? Ze szydzisz z jednego z lepszych aikidoków w tym kraju i człowieka ktory wykształcił pokolenia instruktorów?? :? Gratuluje...To jeden z moich nauczycieli niegdyś...Pokaż filmik ze sobą w roli głownej cwaniaku, to pociskamy z Ciebie jaki to jestes zajebisty... :?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nawet pozwole sobie zacytowac @Łabędzia w pewnym temacie...dobrze to ujał wtedy...

Lubię ten luz i szacuneczek do instruktórow/ mistrzow, u których zaczynali TWOI mistrzowie (...)
Jaka miarą mierzysz taką ci odmierzą teraz lub za lat kilka.


Weźcie ludzie wyluzujcie z tą krytyką innych... :?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
CO WY sie czepiacie tego Aikido. Obok JUDO i JJ (bjj) uwazam Aikido za jedno z najbardziej potrzebnych form aktywnosci ruchowych w dzieiejszych czasach

W morde sie tam nie nauczymy dawac za to umiejetnosc padania moze uratowac zycie a przynajmniej zdrowie niejednemu. Tylko to cale gadanie o Ki i energii i sektach nie powinno byc/ miec udzialu w treningu.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nawet pozwole sobie zacytowac @Łabędzia w pewnym temacie...dobrze to ujał wtedy...



Lubię ten luz i szacuneczek do instruktórow/ mistrzow, u których zaczynali TWOI mistrzowie (...)
Jaka miarą mierzysz taką ci odmierzą teraz lub za lat kilka.


Weźcie ludzie wyluzujcie z tą krytyką innych... :?


Rany, zaczynają mnie cytować niczym Wikipedię :P :wink: Pora umierać :P

A tak serio - w całej rozciągłości podtrzymuję swoje słowa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024