Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Tyle tylko, że Anderson jak tylko by chciał, to w krótkim okresie czasu mógłby nauczyć się wykorzystywać tę technikę w walce w przeciwieństwie do takiego Seagala, a może nawet doszedłby do poziomu Mr Smaila :wink: Ta pewność wynika ze specyfiki nauczania nawyków ruchowych typu otwartego i tego, że Anderson jest gotowy w każdym calu (motoryka, wydolność, technika, uwaga, etc.) na praktyczne przyswojenie i stosowanie nowych rzeczy, o ile będą pasować do jego stylu walki. Kto w taki sposób nie trenuje, nie będzie w stanie w praktyce stosować wyuczonych nawyków. Choć, raz na milion, zdarzają się 'rodzynki', a w zasadzie 'diamenty', które osiągają wielkość ćwicząc w sposób zaprzeczający zbadanej naukowo metodyce. Kto wie może niektórzy z nich są również członkami forum :lol:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
W nawiązaniu do mojej ostatniej wypowiedzi z tematu o aikido Nishio.
M. Ueshiba "zamiatający" amerykańskim, nie oporującym żołnierzem. :-) ( od 0:17 )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Wiesz co ... przypuszczam, ze jak pojdziesz w koncu na Kung Fu i zaczniesz cwiczyc formy bedziesz mial mniej wiecej podobne problemy ;) . Wynikajace z innej mechaniki ruchu :> i sposobu przemieszczania sie :>


nie przecze, ale ja nie jestem az takim slawnym wojownikiem jak ten Anderson :)

Mr Smail by Andersona jedną ręką załatwił.


hehe, widzialem jakies jego walki na YT to niektorzy go 1 zalatwili :)

Myślałem że kilkanaście kyu to jest tylko w Tsunami. :twisted:

a jest? przeciez to zart byl, chlopie :)

Tyle tylko, że Anderson jak tylko by chciał, to...


jak to mowil Pawlak do Kargula, jak by ja szkoly pokonczyl i biskupem moglby zostac....
:) :):) Jan - argument jak z przedszkola

wracajac do Andersona, ja go nie znam i mam to gdzies czy on misztrz czy nie, cz umi eczy nie, ale jak ktos jezdzi motorem to i rowerm pojedzie :) a tu co, oczy jak 5 zl i nawet pomyslunku brak jak wejsc w technike, poprostu mnie to zdziwilo i juz :)

byc moze wynika to z tego ze wielcy mistrzowie z ringu mma cwicza czasami po cale kilka lat, co nie utrudnia im bycia mistrzami w ringu, ale zrozumienie pewnych rzeczy jeszcze maja przed soba, nie wiem, nie znam sie na takim mma...
pozdrowka
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
W nawiązaniu do mojej niedawnej polemiki z Randallem ^^

Boks podwodny ^^
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Mr Smile nie przeczytałeś całej mojej wypowiedzi lub zignorowałeś istotny fragment, szczególnie ten dotyczący tego, z czego wynika 'to gdyby chciał', wobec czego nie bardzo trafiłeś z argumentem. Być może gdybyś w ten sposób również ćwiczył (nie piszę specjalizował, ale ćwiczył na tyle dugo, aby 'fizycznie' go odczuć na różnych płaszczyznach), to byś zrozumiał, to co napisałem. Ponowne rozpisywanie się na ten temat nie ma sensu, już dość robi to Akahige :) . Dla szukających głębiej polecam znakomite pozycje polskiego profesora Zbigniewa Czajkowskiego (tego od szermierki) - żeby nie odwoływać się tylko do obcojęzycznych autorów. Dłuższe rozważania w tym temacie to będzie off top.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

W nawiązaniu do mojej niedawnej polemiki z Randallem ^^

Boks podwodny ^^
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No i stało się, Garry dowiódł ze wszystkie sztuki walki są do dupy w realu, żadna nie rozpatruje ataku rozwścieczonego boksera podczas nurkowania.

Swoją drogą to prawdziwi wizjonerzy!!!! już w latach 30 kręcili głupawe filmiki pod yutuba...
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tyle tylko, że Anderson jak tylko by chciał, to...


jak to mowil Pawlak do Kargula, jak by ja szkoly pokonczyl i biskupem moglby zostac....
:) :):) Jan - argument jak z przedszkola

wracajac do Andersona, ja go nie znam i mam to gdzies czy on misztrz czy nie, cz umi eczy nie, ale jak ktos jezdzi motorem to i rowerm pojedzie :) a tu co, oczy jak 5 zl i nawet pomyslunku brak jak wejsc w technike, poprostu mnie to zdziwilo i juz :)

byc moze wynika to z tego ze wielcy mistrzowie z ringu mma cwicza czasami po cale kilka lat, co nie utrudnia im bycia mistrzami w ringu, ale zrozumienie pewnych rzeczy jeszcze maja przed soba, nie wiem, nie znam sie na takim mma...
pozdrowka


Smailu - nie z przedszkola tylko poparty przebiegiem walk AS, który na poziomie walk o pas mistrzowski w organizacji w której walczy po prostu bawi się z przeciwnikami i ich wręcz ośmiesza :idea:

a z tym motorem i rowerem ...... każdego ruchu się trzeba nauczyć - jedni łapią wcześniej inni później ale jeszcze się taki genusz nie urodził, który by po jednym obejrzeniu demostracji techniki zupełnie odmiennej od tego co na codzień ćwiczy był w stanie ją po 10 sekundach zgrabnie powtórzyć.

wracając do Andersona - zgadzam się Jonem, że akurat on byłby w stanie (po utrwaleniu w warunkach treningowych i sparingowych) użyć którejś z tych zagrywek w klatce.
Dopiero by się rozpętała dyskusja o skuteczności aikido jakby ściął gościa yokomenem :lol: :lol: :D
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

... wracając do Andersona - zgadzam się Jonem, że akurat on byłby w stanie (po utrwaleniu w warunkach treningowych i sparingowych) użyć którejś z tych zagrywek w klatce.
Dopiero by się rozpętała dyskusja o skuteczności aikido jakby ściął gościa yokomenem :lol: :lol: :D


I pewnie nauka tego nie zajęłaby mu całego życia które podobno trzeba poświęcić by się nauczyć skutecznego aikido ;-) ... to by dopiero była heca ;-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Trzeba mu koniecznie wysłać list zbiorowy informujący o tym że nic nie umie, bo nie zna "zasad", a tych uczy tylko przepotężne aikido i Miszcz Marian.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
ogladalem walki andersona, wiem ze jest zdolny itp
hehe, ale sie irytujecie, fajnie
tylko czemu?

co do technik ktore pokazuje segal na tym filmiku, chodzi o to ze to zadne jakis specjalne aikidockie wymysly, a sposob wykonania wrecz nieaikidowy, wiec nie mowcioe ze on nie kuma tego bo to aikido, tylko poprostu z jakiegos dziwnego powodu nie kuma takiego wejscia i obalenia czy duszenia w nastepstwie, mnie to poprostu dziwi, a nawyki czuciowo ruchowe itp ... wiecie, nigdy nie cwiczylem plywania, poszedlem na 1 lekcje i trener powiedzial rob tak i tak, poplynalem, wrocilem a on na to ze 1 raz widzi ucznia ktory robi to co on mowi a nie cos innego..., potem poszelem na capoeire, bylo podobnie, a co to wszystko ma wspolnego z aikido ktore robie?

chodzi mi o to ze jesli ktos jakis czas uczy sie np poprzez potrzenie i powtarzania, a tak uczymy sie w sztukach walki, to robi sie bez roznicy co sie robi, poprostu jestes w stanie zlapac sens i motoryke bardzo szybko, wlasciwie od razu, a na tym filmie widac ze cos nie bardzo Anderson lapie o co Segalowi chodzi

mysle ze byloby fajnie gdyby AS wykonal jakies techniki ktorych nauczyl sie od Seagala, ale na pewno i tak wszyscy powiecie wtedy ze to techniki nie z aikido, ze sa wszedzie itp :)

mnie si epodoba jak walczy Anderson, cos sie tam czasami dzieje w tym ringu :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Trzeba mu koniecznie wysłać list zbiorowy informujący o tym że nic nie umie, bo nie zna "zasad", a tych uczy tylko przepotężne aikido i Miszcz Marian.


Nie musisz być dla mnie aż taki złośliwy. W tym co on robi tez są na pewno jakieś zasady ;)
Więc twierdzenie że nie zna zasad jest wielce nieprawdziwe, co najwyżej nie zna zasad wg. których robi się techniki w aikido.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Nie musisz być dla mnie aż taki złośliwy.

W żadnej mierze moją intencją nie była jakakolwiek złośliwość. Ot tak sobie humoreskę napisałem :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
TOHEI


  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
jak zawsze przy demonstracji ladnie, ale przy randori tez jak zawsze czyli lipa...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Rozwin prosze :)
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Mr Smail napisal:

jak zawsze przy demonstracji ladnie, ale przy randori tez jak zawsze czyli lipa...

jak zawsze?
Jakze to Smailu? Czwarty dan na karku, a twierdzisz ze za odstawianie lipy ci go dali... ? :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

jak zawsze przy demonstracji ladnie, ale przy randori tez jak zawsze czyli lipa...

Nie przesadzaj, dobrze sobie daje rade przy jyu waza jak na swoj wiek.. :) Wprawdzie ciagle sie cofa, co jest bledem z mojego punktu widzenia, ale co jest dobre, to ciagle sie przemieszcza i przy kazdym rzucie obraca biodra... Poza tym caly czas utrzymuje rytm, co jest zasadnicze przy takiej ilosci atakujacych..ladnie pracuje dystansem i przestrzenia..nie mozna sie specjalnie przyczepic..
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Głową nie pracuje. I jaka praca bioder przy rzutach, przecież ich tu nie ma...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Dystansem i przestrzenią to pracują jego uke. Także po to, aby mógł skręcać biodra podczas rzutów. :-)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Jak Rocco to Rocco :)

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024