Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Dla fanów miecza - 2 pojedynki katana kontra inne uzbrojenie :wink: :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no i niestety pojedynek przegrany i to z kretesem :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pancer (zastanawiający się nad zmianą ćwiczonej broni :wink: )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Pojedynek wygrany

jeden zafajdany wystrzał i nie potrafią dobrego ujęcia pokazać... ale za to w wygranej już lepiej :)
  • 0

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy


Thambu sensei :D
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie moglem sobie darować - porwała mnie zwłaszcza warstwa muzyczna tego klipu :) :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A patrzcie, jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] uke bezczelnie kooperuje !!!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A patrzcie, jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] uke bezczelnie kooperuje !!!

Tak :?: A co powiesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

BTW Ja tam bardzo lubie sposób wykonywania technik przez sensei Endo
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sensei Minoru Kanetsuka
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A patrzcie, jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] uke bezczelnie kooperuje !!!


Bardzo ładne aikido. Widać, że zarówno uke jak i tori rozumieją swoje role.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sensei Minoru Kanetsuka


ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego goscie trzymajacy sensei Kanetsuka przewracaja sie ?
( chodzi o fragment gdy niosa go w powietrzu )

szczegolnie przypatrzcie sie co dokladnie robi facet z broda

jak dla mnie to ewidentnie stawia kroki w ten sposob, ze sam sie pozbawia rownowagi
zamiast stanac mocno na nogach to drobi malutkimi kroczkami wypinajac do tego tylek

pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego goscie trzymajacy sensei Kanetsuka przewracaja sie ?
( chodzi o fragment gdy niosa go w powietrzu )

szczegolnie przypatrzcie sie co dokladnie robi facet z broda

jak dla mnie to ewidentnie stawia kroki w ten sposob, ze sam sie pozbawia rownowagi
zamiast stanac mocno na nogach to drobi malutkimi kroczkami wypinajac do tego tylek

pozdrawiam

Najprosciej sie przekonac na wlasnej skorze - pojedz na staz z sensei'em, zlap go mocno stojac na nogach i sprobuj sie nie przewrocic :lol: :lol: :lol: Z tego co pamietam sensei wprost uwielbia takie doswiadczenia 8) Kiedys w Moskwie probowal tak sie bawic, ale go rosjanie przyszpilili tak ze sie nie mogl ruszyc. Potem po powrocie tylko krecil glowa z niedowierzaniem mowiac ze tam sa naprawe silni ludzie :)

To co robi wyglada mi na to, ze sensei powaznie pracuje nad rozwinieciem specjalnej pracy ciala (cwiczenia te maja korzenie w Daito ryu, robil je Dziadek oraz Shioda sensei). Jestem naprawde zdumiony rezultatem, pamietam jeszcze cwiczac z nim w czasach prehistorycznych, juz to bylo zdumiewajace...ale teraz to calkiem szczeka opada. Czasem probuje sie sam w to bawic, ale rezultaty sa dosc mizerne. ..... :(
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

...Kiedys w Moskwie probowal tak sie bawic, ale go rosjanie przyszpilili tak ze sie nie mogl ruszyc. Potem po powrocie tylko krecil glowa z niedowierzaniem mowiac ze tam sa naprawe silni ludzie :) ... :(

Nie trzeba jechać do Moskwy, żeby zobaczeć jak przytrzymano Kanetsukę. W Polsce też takie sytuacje się zdarzały. :wink: :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
1:52 niezła wpadka.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Przecież ustał :P
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Przecież ustał :P

sensei ustal, ale uke zamiast w odpowiednim momencie zrobic fikolka wpadl na nage
czyli wpadka pelna geba :wink:

Kiedys w Moskwie probowal tak sie bawic, ale go rosjanie przyszpilili tak ze sie nie mogl ruszyc. Potem po powrocie tylko krecil glowa z niedowierzaniem mowiac ze tam sa naprawe silni ludzie :)


ja bym stawial jednak na to, ze nie chodzilo tu o sile, lecz o brak checi do kooperacji
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

1:52 niezła wpadka.


Nie trzeba jechać do Moskwy, żeby zobaczeć jak przytrzymano Kanetsukę. W Polsce też takie sytuacje się zdarzały


To jest dla mnie najbardziej tajemnicze w aikido - ze instruktor musi ZAWSZE zrobic technike w sposob absolutnie doskonaly. Tymczasem jest to przeciwko zdrowemu rozsadkowi. I zeby taka falszywa 'doskonalosc' podtrzymac, wiekszosc instruktorow ucieka sie do tresowania uke.

Mysle ze Kanetsuka sensei jest tego chlubnym wyjatkiem. On nie potrzebuje wytresowanych uke. Jest w stanie zrobic technike bez problemu na kazdym, i tu nie przesadzam, bo widzialem wielu 6 danow na jego stazach....Wiele razy widzialem jak techniki mu nie wychodzily, albo wygladaly z puntku widzenia estetycznego przeokropnie. Kiedys np jakis gosciu na stazu zamiast zlapac go ryote dori za nadgarstki i trzymac natychmiast puszczal uchwyt jak tylko sensei zaczynal cos robic...Co jest niesamowite, ze sensei za kazdym razem podejmuje cwiczenie spoko i na luzie i widac ze robi to dla wlasnego rozwoju. I dzieki temu robi niesamowite postepy....
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
ale mi wlasnie chodzi o to, ze te techniki wychodza
zobacz co sie dzieje w 41 sekundzie
znow bohaterem jest facet z broda
minimalne wychylenie i gosc laduje na ziemi
ciekawe czy na ulicy jak wpadnie na niego mala dziewczynka to tez sie przewroci :)
a Ty jeszcze cos wspominasz o chlubnym wyjatku i nietresowanych uke ...
a potem sie dziwicie ze ludzie sami upadaja jeszcze przed zakonczeniem techniki
przyklad biora z samej gory jak widac
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

...To jest dla mnie najbardziej tajemnicze w aikido - ze instruktor musi ZAWSZE zrobic technike w sposob absolutnie doskonaly. Tymczasem jest to przeciwko zdrowemu rozsadkowi. I zeby taka falszywa 'doskonalosc' podtrzymac, wiekszosc instruktorow ucieka sie do tresowania uke.
Mysle ze Kanetsuka sensei jest tego chlubnym wyjatkiem. On nie potrzebuje wytresowanych uke. Jest w stanie zrobic technike bez problemu na kazdym, i tu nie przesadzam, bo widzialem wielu 6 danow na jego stazach....Wiele razy widzialem jak techniki mu nie wychodzily, albo wygladaly z puntku widzenia estetycznego przeokropnie. Kiedys np jakis gosciu na stazu zamiast zlapac go ryote dori za nadgarstki i trzymac natychmiast puszczal uchwyt jak tylko sensei zaczynal cos robic...Co jest niesamowite, ze sensei za kazdym razem podejmuje cwiczenie spoko i na luzie i widac ze robi to dla wlasnego rozwoju. I dzieki temu robi niesamowite postepy....


Zgadzam się, z tym zdrowym rozsądkiem, o którym piszesz... Musisz na niego zwrócić uwag! Myślisz, że czterech młodych i silnych uke nie jest w stanie przytrzymać "dziadka"!?
Szczególnie zwróć uwagę na Andrjeja, który nie wygląda na mikrusa... Znam go i wiem, że chłop jest naprawdę silny. Myślę, że bez dorabiania teori można stwierdzić, że chłopaki się podkładają. Można to tylko usprawiedlifić tym, że to są pokazy, nic więcej nie wchodi w rachubę.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To jest dla mnie najbardziej tajemnicze w aikido - ze instruktor musi ZAWSZE zrobic technike w sposob absolutnie doskonaly. Tymczasem jest to przeciwko zdrowemu rozsadkowi. I zeby taka falszywa 'doskonalosc' podtrzymac, wiekszosc instruktorow ucieka sie do tresowania uke...

Bo, jak to się mawia w Kaliforni...:
Students make mistakes. Teachers make variations... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
sorry szczep, ale ja nie neguje jego umiejętności. Jakolwiek wskazany fragment to totalna klapa i to nie z winy uke jak ktos tu sugeruje.
Nie wiem co w tym momencie chciał zrobić shihan (koshi-nage czy kata-guruma?), dyplomatycznie mówiąc chyba poniosła go fantazja. Utrata równowagi to tylko konsekwencja tego faktu.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

... Jakolwiek wskazany fragment to totalna klapa i to nie z winy uke jak ktos tu sugeruje...


Wina za "klape" jest po obu stronach.
W koncu robiący nadaje dryg całości a uke współpracuje -czyt. podkłada się - Wiec wszystko powinno byc dopracowane.
Moim zdaniem wpadka za równo z winy wykonujacego ( przyzwyczajony jest pewnie do wygibanych uke a nie spodziewał się takiego klocka i jego ciężaru ) jak i uke który (że tak powiem dyplomatycznie ) nie odczytał prawidłowo intencji. :D
Shichan chciał żeby brodaty skoczyl do koshi nage ale ten za późno sie zreflektował i za nisko się zebrał dociążając wykonującego. Zaś stare nogi Shichana zadrżały i ugieły się pod tuszą (tego jak by nie patrzeć) wieprza. Jak by to było w Japoni to by go jeszcze nieźle zjebał, że nie umie poprawnie techniki odebrać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024