Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Techniki jak techniki, kanciate ale niech będzie :) . Mnie osobiście zawsze rozśmieszają te rozczapierzone paluchy yoshinkanowców :) , na cholerę oni to robią ? tylko nie piszcie o ki i takich tam, teorie o sianiu ki sa znane :) . Tak wielu wielkich aikidoków nie rozczapierza paluchów a "para" w technikach i tak jest. Chyba z założenia zbędne rychy czy przyruchy powinno się eliminować......no tak mi sie przynajmniej wydaje.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Te rozczapierzone palce to chyba takie cwiczenie na przypakowanie przedramion :) , choc znam lepsze :lol: , jesli chodzi o postawe to rzeczywiscie to ich atut, ale z ta "para" to sam sie zastanawiam, bo co to za sztuka byc brutalnym wobec kogos kto sie " nie przeciwstawia", no chyba ze o cos inaczej rozumiesz ten termin :)
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

bo co to za sztuka byc brutalnym wobec kogos kto sie " nie przeciwstawia", no chyba ze o cos inaczej rozumiesz ten termin :)


oczywiście że nie chodziło mi o brutalną siłę fizyczną wykorzystywana na uke, pisząc o sile techniki, miałem raczej na myśli idealne wykonanie w związku z którym uke musi "fruwać",
a to pakowanie przedramion faktycznie nie pomyślałem o tym :) ale w pół roku na siłowni można osiągnąć lepsze wyniki :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Techniki jak techniki, kanciate ale niech będzie :) . Mnie osobiście zawsze rozśmieszają te rozczapierzone paluchy yoshinkanowców :) , na cholerę oni to robią ? tylko nie piszcie o ki i takich tam, teorie o sianiu ki sa znane :) . Tak wielu wielkich aikidoków nie rozczapierza paluchów a "para" w technikach i tak jest. Chyba z założenia zbędne rychy czy przyruchy powinno się eliminować......no tak mi sie przynajmniej wydaje.


hmmm..
kazdy wykonuje techniki po swojemu...jesli tak robil sensei Shioda to nasladowanie tego uwazam za normalne.... chociaz sam w ten sposob nie wykonuje... kazda szkola ma swoje zasady..i koniec.. z Twojej takze chyba nikt sie nie nabija.....(a jakby tak bylo to chyba zbytniej radochy by chyba Ci nie sprawilo...)
co do "pary"- to chyba niewiele ma wspolnego z rozczapierzonymi paluchami... sensei Tamura ktory jest dla mnie wzorem nie wykonuje technik z "para" tylko precyzyjnie, dynamicznie, z niesamowita praca centrum, z niesamowita kontrola..mozna uzywac wiele przymiotnikow i okreslen na wykonywanie technik przez shihan Tamure ale na pewno nie jest to "para"..
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
hej, hej, hej....bez urazy....nie nabijam sie z yoshinkan aikido......poprostu dziwi mnie i śmieszy trochę maniera rozczapierzania paluchów....a od tego daleko jeszcze do braku szacunku dla czegokolwiek lub kogokolwiek :D w taki sam sposób budzą mój uśmiech inne sprawy w innych organizacjach również w mojej :) także daleki jestem od krytykanctwa....
Co do "pary" może to niefortunne określenie ale tak jak napisałem chodziło mi o idealne wykonanie techniki......
Także Przemek nie jest tak źle :) .....skoro jesteś ze Szczecina i jeździsz na staże z Tamura Sensei, to pewnie się kiedyś spotkamy, a może już sie widzieliśmy :) może będzie okazja pogadać i poćwiczyć.......
Pozdrówko
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

hej, hej, hej....


Także Przemek nie jest tak źle :) .....skoro jesteś ze Szczecina i jeździsz na staże z Tamura Sensei, to pewnie się kiedyś spotkamy, a może już sie widzieliśmy :) może będzie okazja pogadać i poćwiczyć.......
Pozdrówko


heja...
a dzieki za pozdrowienia...
tak sie sklada ze jezdze dosc czesto na staze z sensei Tamura.. ( a nawet nie chwalac sie sposrod Polakow tylko Z. Kokowski ktory mieszka w Niemczech obecie czesciej jezdzi na staze z sensei Tamura ode mnie...z naszego pieknego kraju niezbyt czesto niestety ludzie jezdza na te staze....)
a jestem faktycznie ze Szczecina ale cwicze w Policach... :wink:
i pozdrawiam tez...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Drewniane na maksa.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Witam co do tych paluchów to jest co część ogólnie pojetej postawy kamae która w yoshinkanie jest dośc precyzyjnie określona. Mysle że takie trzymanie paluchów uczy kontolowania swojej pozycji żeby każdy element ciała był "domknięty" w osi. Jezeli jesteś w stanie sie skoncentrowac na tyle żeby trzymać tak te paluchy cały czas to twoje kamae- a zatem ogólnie pojeta gotowośc jest dobra. Tak jak Szczepan zauwazył w yoshinkanie "mocno stoi sie na ziemi " a przynajmniej jak nie stoi ( bo sam Gozo Shioda często podskakiwał :P ) to trzyma się bardzo stabilna pozycje - a wypracowywuje sie ja min przez te paluchy i wspomniana kihon-dose. Natomiast trzeba miec świadomośc że to nie pozycja bojowa :D tylko szkoleniaowa:) bo zbir sie chyba nie przestraszy. Pozdrawiam
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Aha a tutaj znalazłem troszkę pary w technikach tez z yoshinkanu :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

miłej zabawy
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Mysle że takie trzymanie paluchów uczy kontolowania swojej pozycji żeby każdy element ciała był "domknięty" w osi. Jezeli jesteś w stanie sie skoncentrowac na tyle żeby trzymać tak te paluchy cały czas to twoje kamae- a zatem ogólnie pojeta gotowośc jest dobra.


No, taka odpowiedź mi się podoba, może byc w tym sporo racji.....ale i tak sie troche uśmiecham widząc napięte jak łuk ciała adeptów :wink:

Pozdrówko
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A na tym ostatnim clipie paluchów rozczapierzonych jest jakby mniej.....i wygląda to zupełnie dobrze. Tak sobie myślałem ostatnio jakby więcej o yoshinkan aikido i napewno widzę jedną rzecz, której warto byłoby się uczyć chociażby na matach gdzie króluje aikikai ( pisze tylko o aikikai bo to znam najlepiej ), PORZĄDNY ATAK.....mocny, precyzyjny, siła przyłożona tam gdzie należy....na większości filmów z Yoshinkam aikido to właśnie widzę i to mi się bardzo podoba.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
W razie co zapraszam na oficjalna stronę Yoshinkai Aikido Polska.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu można się dowiedzieć czegoś więcej. :)

pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Nishio Aikido, wcześniej niepublikowane:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Bardzo ciekawy filmik archiwalny.
Dla miłośników H.Kobayashi w mniej więcej 1/3 filmu można zobaczyć jak O-sensei prezentuje na nim aikido :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
U mnie error.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

U mnie error.


Potrzebny jest chyba QuickTime Player
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

U mnie error.


Potrzebny jest chyba QuickTime Player

Blad jest nawet kiedy chesz wywolac serwer: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

U mnie error.


Potrzebny jest chyba QuickTime Player

Blad jest nawet kiedy chesz wywolac serwer: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No cóż, mnie działa :twisted:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
U mnie też chodzi. Jak się bele co używa to tak jest :) :) :) :wink:
  • 0

GośćGuest_budo_Gość_*

Guest_budo_Gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024