Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A ta twoja siostra to bardziej podobna do Ljubomira czy do Kaczora?

Nie wiem co gorsze być może.... :) :wink: :roll:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

faktycznie lepiej wykonywać techniki tak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w życiu bym nie dał komuś kto nie umie zrobisz shiho nage stopnia wyższego niż 5 kyu choćby to była moja siostra..

A możesz rozwinąć temat tego shiho nage?



chodzi o pierwszą technikę shiho jaką wykonał pochyla sie do przodu tylko go w d$%#@ kopnąć, a powinien przejść prawie jak do Kiba-dachi a szczególnie że jest to (jak po tytule zrozumiałem instruktarz, powtórka technik do egzaminu dostępna dla Jego uczniów)

pozdrawiam
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

chodzi o pierwszą technikę shiho jaką wykonał pochyla sie do przodu tylko go w d$%#@ kopnąć, a powinien przejść prawie jak do Kiba-dachi a szczególnie że jest to (jak po tytule zrozumiałem instruktarz, powtórka technik do egzaminu dostępna dla Jego uczniów)

Trudno się nie zgodzić. Może warto mu zwrócić uwagę, żeby trochę bardziej trzymał pion jak kręci filmy dla potomnych.

Ciekawe czy kita temu panu by dał stopień wyższy niż 5 kyu:
Dołączona grafika
Tori też się pochyla, czyli pewnie nie umie shihonage.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
bierzemy pod uwagę wiek tych panów?? w sensie nie chodzi o to że gość który ma 70 lat zasługuje na 23 dan tylko o jakieś małe ułomności np bóle pleców, krzyża itd?? zresztą to jest zdjęcie a tamto film do nauki i poszukiwania błędów dla uczniów

pozdrawiam
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A tu jeszcze odnośnie współczucia i klepania i grandmastera ljubomira.
Oceńcie jak ładnie klepie 6min 36s. :)

Weź poprawkę, że przy tego typu ćwiczeniu UKE często klepie na zapas ;)
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ogladajac te filmiki o real Aikido zauwazylem ze chyba wszyscy cwiczacy lub wiekszosc mieli gi z wielkim symbolem na plecach.
I nasunela mi sie taka dygresja w oderwaniu od tego czy mistrz na tych filmach robi dobre Aikido czy nie.Zastanawialem sie wczesniej po co ludzie ubieraja kolorowe kimona z milionem naszywek,czesto ze zmienionym krojem.
Czasem na filmikach wyglada to podobnie do sprawnosci zuchow. Myslalem ze to przez proznosc: im wiecej naszywek tym wiekszy mistrz.
Ale przyszlo mi do glowy ze to nie proznosc cwiczacych a zaradnosc finansowa :D takiego zalozyciela stylu moze
byc przyczyna. Zakladam styl, wymyslam symbol, naszywki, specjalne kimona z wielkim znakiem firmowym mego stylu. No i mam monopol na sprzedaz kimon i naszywek w moim stylu- nigdzie indziej takich kimon i naszywek sie nie kupi. Calkiem sprytne. Aha. zapomnialem dodac ze jako mistrz mojego stylu sam musze sie poobwieszc w te naszywki bo jak wiadomo przyklad z gory idzie.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Weź poprawkę, że przy tego typu ćwiczeniu UKE często klepie na zapas ;)


Chodzi mi raczej o sposób klepania. Ja rozumiem, że boli to trzeba klepnąć, ale żeby od razu napierdzielać nogami i rękami w mate jakby mu w d..e kabel wsadzili?

No chyba że majster ljubomir zna jakieś takie tajemne techniki. Jak wielki imperator. :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
"The Dark Side is a pathway to many abilities that some consider to be unnatural" :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tori też się pochyla, czyli pewnie nie umie shihonage.


bierzemy pod uwagę wiek tych panów?? w sensie nie chodzi o to że gość który ma 70 lat zasługuje na 23 dan tylko o jakieś małe ułomności np bóle pleców, krzyża itd?? zresztą to jest zdjęcie a tamto film do nauki i poszukiwania błędów dla uczniów


Przeciez tu nie chodzi o zaden wiek ani o ulomnosci tylko o prawidlowa technike 8O :?
Nie mozna zrobic skutecznej shihonagi nie znizajac na nogach i nieco pochylajac sie w momencie obrotu(w celu zalozenia dzwigni na lokiec uke), bo inaczej uke sie po prostu odkreci razem z nage. Na zdjejciu O sensei wlasnie skonczyl obrot - dokladnie widac ze ma glowe przyklejona do lokcia uke...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Chodzi mi raczej o sposób klepania. Ja rozumiem, że boli to trzeba klepnąć, ale żeby od razu napierdzielać nogami i rękami w mate jakby mu w d..e kabel wsadzili?

I tu możesz się zdziwić, bo wielu szkołach pojedyńcze klepnięcie nie musi być sygnałem do przerwania techniki.
tu może mało skromnie, ale przykład ok. 10sek. filmiku z mojej stopki 8) fragment 'nikyo ura'
przy okazji pozdrawiam kolegów z shudokanu oraz yoshinkanu, których ta technika deko zaskoczyła w kwestii klepania :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Pożyczone z innego działu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Filmik ten dedykuję Gościowi - miłośnikowi służenia dobrej sprawie, obrony innych oraz zażegnywania lokalnych konfliktów :D :D :D :D :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Z dedykacja dla Pmasz'a:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
LOL w tym filmiku jest wszystko to o co nas zawsze noob'y proszą. I sparing i działające aikido w realu :lol:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Akahige mam nadzieję, że żadne dzieci ćwiczące bjj nie zdecydują się na podobną próbę w celu sprawdzenia swoich umiejętności :lol: Jestem przekonany, że pies miał jeden cel - drugiego psa, a przyjaciółkę potraktował najwyraźniej z tzw. 'agresji przeniesionej' - zachowanie będące pewnym wzorcem psich zachowań (dostępnym w zależności od osobnika, niekoniecznie zarezerwowanym dla pitów). Dlatego zapewne cała dalsza 'akcja' go zdumiała i dlatego zakończyła się sukcesem. To tak z punktu widzenia praktyka w psiej problematyce. Aczkolwiek dla chłopaka brawa za odwagę, ma 'facet' jaja :wink:

Mam jednego kolegę z judo (dorosłego faceta, nie 9-latka), który poddusił do nieprzytomności agresywnego psa w typie on-ka na wybiegu, którego zachowaniem właściciel się nie przejmował. Kolega ma nad mną sporą przewagę fizyczną - b.silny, waga w okolicach 100 kg. Osobiście bym takiego rozwiązania nie próbował :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Osobiście bym takiego rozwiązania nie próbował

Szanowny Jon Snow,
Jakieś 10 lat temu TVP emitowała cykliczny program pt. "Zwyczajni niezwyczajni" sponsorowany przez Commercial Union. Pokazywano tam takich właśnie jak ten chłopak "zwyczajnych" bohaterów, którzy dokonywali swoich czynów bez zawodowego przygotowania do bycia bohaterem jakie mają różni ratownicy, strażacy, policjanci, żołnierze, itp. Też często komentowałem to w sposób następujący: "Ja bym tego nie próbował bo..." i tu padało mniej lub więcej racjonalnych powodów. Aż zacząłem się zastanawiać czy aby nie jestem tylko cwanym tchórzem. Nie wiem jakie mechanizmy sterują takimi zachowaniami ale chyba nie rozum.
Ten filmik wkleiłem też dlatego, bo jeden z naszych kolegów próbuje nas przekonać do własnej koncepcji aikido w samoobronie, opartej na zejściach z linii ataku i przechwytach atakującej kończyny co moim zdaniem jest barbarzyńskim eksperymentem na żywych istotach, nie mającym racjonalnych podstaw naukowych i empirycznych podczas gdy na świecie istnieją od dawna rozwiązania sprawdzone, skuteczne i relatywnie bezpieczne - jak np. duszenie zza pleców. :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Masz racje Snow. Gdyby zaatakowal chlopca, byloby bardzo, bardzo zle. Chlopiec wybral optymalne rozwiazanie. W Polsce debile kopia agresywnego psa, ktory atakuje inna osoba, lub zwierzeciem. Co z reguly wzmaga tylko jego determinacje.
Ale coraz bardziej jestem przekonany, ze na duzego psa powinno sie miec zezwolenie. Dzis idac z moim kundelkiem, prosilem jakiegos nastoletniego debila, zeby zapial na smycz swojego amstafa, ktory mial zamiar zaatakowac moja psine. Dopiero "argument" wyjety z mojej kieszeni, przyspieszyl decyzje wlasciciela amstafa.
K.... w imie czego mam doswiadczac takich sytuacji?

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
To już zupełny offtop:

Zezwolenie? Nie, trzeba mieć minimum wiedzy i odpowiedzialności, a za swoje czyny odpowiadać wedle obowiązującego prawa (obowiązujących paragrafów jest do wyboru i koloru). Mnożenie przepisów jest bezsensowne, bo skończy się tak jak w Anglii, prawie o nożach i dziesiątkach innych 'praw', po świecie hula nieefektywne widmo BSL...

To znacznie bardziej skomplikowane zagadnienie Kubusiui i to nie to forum. Jak ktoś chce się trochę więcej dowiedzieć w tym temacie (psy, agresja) zapraszam na inne fora oraz na inne strony www (w tym również moją).

Akahige, moje słowa nie oznaczają, żebym nic nie zrobił, najpierw wybrałbym prostsze rozwiązania, w ostateczności podduszanie, choć w bezpieczniejszy sposób.

koniec offtop
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Ja lapie za tylne lapy i odjazd od "ofiary".
K_P
PS. Rzuc na priv adres Twojego forum. Mam pare problemow z moim pieskiem (od czasu jak z nienacka go poszarpal wielki pies - reaguje agresja na wszystko co sie rusza i psa przypomina:(
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Może i było....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i niech mi kto powie, że aikido do niczego nie przydatne jest.... :) :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Piątkowo, takie bawidełko

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:wink: :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024