Skocz do zawartości


Zdjęcie

zatłuszczeni mistrzowie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

ale za to jacy z nich (nas) rzeźnicy :D

no wlasnie! endomorficy rulez! :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Wiraha jest duzo prawdy w tym, o czym piszesz, ale uwierz ze sa ludzie ktorzy moga zjesc wiecej od ich ciezszych kolegow i nie przytyc.

Jak organizm radzi sobie z nadmiarem kalorii ? Nie mam zielonego pojecia, byc moze wspomniani przeze mnie chudzielce maja po prostu wyzsze zapotrzebowanie na kalorie niz grubasy - paradoks ?

To, ze jedni maja tendencje do tycia a inni nie, to jest fakt (nie nie przytocze Ci ksiazki czy programu tv gdzie tego dowodza) po prostu widac po ludziach ze tak wlasnie jest.

A zanizanie szacowanego spozycia kalorycznego to juz zupelnie inna sprawa... choc nie mniej wazna.
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Wiraha , kiedys bylem na diecie wysokobialkowej.
Mniej treningow wiecej jedzenia, kumpel byl na identycznej diecie i mial identyczne treningi.
Nawet jak kumpel podjadal wiecej, choc mowil ze nie, to i tak jadlem bardzo duzo.
W ciagu 1,5 miesiaca przytylem/nie przytylem 1kg - jadlem caly czas, pod koniec juz nawet hamburgery i potrawy wysokotluszczowe zeby jakakolwiek mase przybrac ... i nic.
Nie wiem czy to byla konstruktywna odpowiedz -> tylko przyklad z zycia wziety.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
[quote="- jak ma sie spozywanie nadmiaru kcal bez tycia do praw termodynamiki
- w jaki sposob organizm moze poradzic sobie z nadmiarem kcal skoro nie jest on odkladany w postaci tkanki tluszczowej
[/quote"]
Jak? Maja lepsza przemiane materii, wieksze zapotrzebowanie na kalorie (energie), szybciej je spalaja i nadmiar szybciej wydalaja zanim sie odlozy, proste :)
Probowalem przybrac na wadze i nie dalem rady, nawet jedzac niemal dwa razy wiecej i majac przerwe w treningach nie przybralem i to nie przez tydzien ale przez wiele miesiecy...
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Wiraha
No offense man. Fakt. Niegrzecznie to zabrzmiało.Sorki.
Ta drobinka jadu kierowała się raczej do Rascalla którego posty czasem mnie męczą.
Rascall też niech sie nie obraża poprostu tak je odbieram.

Co do tego że zależne jest wiele od skłonności/przyzwyczajeń/ człowieka to się zgadzam.
Człowiek potrafi wszystko zniszczyć, niszczenie samego siebie również mu łatwo przychodzi.
Tak i z pytaniem czemu zwierzęta nie cierpią na otyłość odpowiadam:
Homo sapiens to najbardziej pazerne zwierzę świata.
I ektomorfik się roztyje jak świnia jak się uprze. Ale przyjdzie mu to o wiele wiele ciężej.
Endomorfik zje 3 snickersy i po 2 dniach spodni nie dopnie.

Ale tu juz mowa o patologicznych skłonnościach do robienia sobie "dobrze".
Dalej upieram sie i będę upierał przy skłonnościach genetycznych co do podstaw podziału
(chodzi o budowę kośćca!) i będę się tego trzymał. AMEN
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
to juz bedzie moj ostatni post na ten temat bo nie mam zamiaru nikogo przekonywac.

zapotrzebowanie kcal oblicza sie na podstawie paru danych takich jak wiek, plec, wzrost, waga, poziom % tkanki tluszczowej - to jest tzw BMR czyli podstawowa przemiana materii. do tego dochodzi jeszcze nasza aktywnosc, termogeniczny efekt pozywiania, ktory waha sie w granicach 6-10%.

argumenty ze wujek Staszek je wiecej niz wujek Zenek a jest chudszy sa tak malo dowodowe, ze az szkoda sie do nich odnosic. Bilans kcal polega nie tylko na spozywaniu kcal ale i na ich spalaniu np poprzez aktywnosc fizyczna.

ja nie pisze tych dziwnych rzeczy bo chce byc na sile oryginalny albo udawac madrzejszego niz jestem. ja bym chcial zeby kcal sie nie liczyly, zeby magiczna kombinacja mozna bylo unikac tycia - tak jak np to teraz modne - diety typu Montignac, Atkins czy polowa z babskich gazet to wmawianie ludziom ze moga jesc ile chca, pod warunkiem ze beda jesli to a to lub nie beda jedli tego a tego. Ja bym tak chcial. Ale tak nie jest.

Ludzie maja to do siebie ze sa konfomistami i lubia wymowki. Grubasowi przy stole latwiej jest powiedziec - nie moja wina, u mnie w rodzinie taka przemiana materii to norma, to genetyczne - niz ruszyc dupe i byc aktywnym.

polecam film Super Size Me - choc polowa pewnie widziala.

i zastanowienie sie nad moimi pytaniami wyzej.

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

(...)ogolnie cos tam cos tam, gdzies tam dzwonia(...)


Ksiazki fajna sprawa, mocne przekonanie rowniez - ale jak wytlumaczysz fakt, ze w jednym klubie, z trzech kolegow, cwiczacych tyle samo tak w ramach klubowych treningow, jak i poza nimi, biegajacych razem, razem cwiczacych na silowni (i to nie przez dwa tygodnie, tylko kilka kolejnych lat), dwoch trzyma diete, liczy kalorie - a trzeci pierdoli tak diete, jak i kalorie, zre ile wlezie ciastka z kremem, lody, tlusty boczek itd., itp.

Dwoch pierwszych zawsze ma jakies tam walki tu i owdzie, oprocz miesni, trzeci wyglada jak Apollo kiedy byl jeszcze w liceum.

Ja bylem jednym z tych dwoch, oprocz tego znalem jeszcze przynajmniej dwoch chudzielcow, ktorzy zarli dwa razy tyle, co ja - i to nie jest przenosnia - a nie przybierali nawet paru deko. Ruszalismy sie rowniez podobnie.

Wymowki i samousprawiedliwianie to jedna rzecz i czesto spotykana, to prawda - ale pewnie predyspozycje i rozne tempa przemiany materii i rozne stopnie przyswajania skladnikow pokarmowych po prostu istnieja.

Kropka.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
od lat znam gościa, który zjada na obiad np. 2 kg frytek a nie ma na sobie prawie wcale tłuszczu. trenuje, to fakt, ale normalnie ze 3 razy w tygodniu.

znam też innego, który wpierdala tyle że szok, nic nie trenuje, ba wszędzie jeździ samochodem a też jest sucharem.

na tej podstawie uważam więc, ze uwarunkowania genetyczne mają dużo "do powiedzenia".

p.s. ilości przez nich zjadane nie są zaczerpnięte z ich opowiadań, tylko na własnbe oczy widziałem ile chłopaki wcinają.
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
ja oczywiste jest to ze to ile jemy tez sie liczy w zbieraniu kilogramow, ale przede wszystkim zgadzam sie ze chodzi o uwarnkowania genetyczne, np. ja rowniez chcialem przytyc , dziennie oprocz sniadania z platkami owsianymi i 2 kanapkami jadlem syty obiad oraz dodatkowo trzy posilki z ryzem badz makaronem i do tego sosem, jadlem najczesciej po dwie torebki ryzu naraz i co? przytylam jakies 3 kg po okolo 2 miesiacach , no to nastepnie kupilem sobie ganera i dalej tyle jadlem i jeszcze ta odzywke spozywalem i w kolejny miesiac przytylem 4 kg, jestem pewny ze wiele osob po tak bogatym menu duzo wiecej i znacznie szybciej by przytylo

a i jeszcze jedno , jeden z tych posilkow z ryzu badz makaronu jadlem tak okolo 23.00 wiec poznym wieczorem kiedy niby nie powinno sie jesc bo przez noc nie zdazy sie wszystko spalic
  • 0

budo_cmav
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Witam wszystkich, to mój 1. post. :-)
Zgadzam się w pełni z wiraha, zapomniał on tylko o jeszcze jednej zmiennej, która tłumaczy opisywane tu przypadki. Przyzwyczajenie organizmu moi drodzy powoduje, że gość, który pół życia wpierdziela fryty na obiad i kurczaka z grilla może być szczuplejszy od gościa ze zróżnicowaną dietą. Swoją drogą zróżnicowane diety są najbardziej tuczące. Diety opierające się na jednym głównym składniku - wychudzają. Przyzwyczajenie powoduje, że organizm jest w stanie wybrać z nadmiaru potrzebne mu składniki. Jeżeli chodzi o kurczaka i fryty. To nie zamieniłbym się z takim gościem na tętnice.
Pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

Diety opierające się na jednym głównym składniku - wychudzają


i prowadza do niedoboru witamin.
  • 0

budo_rada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
bardzo duży wpływ na to maja uwarunkowania genetyczne, niektórzy po prostu maja predyspozycje do tego aby odkładał im sie tłuszcz do tego dochodzi h..... dieta i brak ruchu
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
dawno nie zagladalem do tego tematu...
przykro mi Kubtek ze mecza cie moje posty...

a teraz meritum :
nie bede sie odwolywal do tego ze kogos znalem ze o kims slyszalem ze cos widzialem....
odwolam sie do mojego wlasnego przykladu ...

dokladnie rok temu we wrzesniu wazylem 64 kg przy wzroscie 177
teraz po 12 miesiacach waze 84 przy 180 .

zawsze myslalem ze jem duzo (czulem sie syty, nie moglem jush nic w siebie wmusic) i dziwilem sie ze waze tyko 64 kg..... zaczalem sysstematycznie na sile dokladac po trochu do kazdego posilku (jedna wiecej kanapke na sniadanie / lyzke wiecej ziemniakow itd) po pewnym czasie zoladek zaczal sie coraz bardziej przyzwyczajac do wiekszych porcji i jakby sie rozepchal... w ten sposob diametralnie diametralnie zmienilem moj apetyt i wage
a zawsze bylem sucharem .....
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Partyzant, ja jeśli sie mogę wtrącić...taki brzuszek spowalnia, zawodni i wziualnie i praktycznie jest przez to bardziej ociezały, szybciej sie meczy, brak mu też dynamiki....brzuszek=balast, a szybkosc w sportach walki, ma kolosalne znaczenie, przy facetach po setce, jeszcze wieksze.

I nie jest to żadna warstwa ochronna :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

dawno nie zagladalem do tego tematu...
przykro mi Kubtek ze mecza cie moje posty...

a teraz meritum :
nie bede sie odwolywal do tego ze kogos znalem ze o kims slyszalem ze cos widzialem....
odwolam sie do mojego wlasnego przykladu ...

dokladnie rok temu we wrzesniu wazylem 64 kg przy wzroscie 177
teraz po 12 miesiacach waze 84 przy 180 .

zawsze myslalem ze jem duzo (czulem sie syty, nie moglem jush nic w siebie wmusic) i dziwilem sie ze waze tyko 64 kg..... zaczalem sysstematycznie na sile dokladac po trochu do kazdego posilku (jedna wiecej kanapke na sniadanie / lyzke wiecej ziemniakow itd) po pewnym czasie zoladek zaczal sie coraz bardziej przyzwyczajac do wiekszych porcji i jakby sie rozepchal... w ten sposob diametralnie diametralnie zmienilem moj apetyt i wage
a zawsze bylem sucharem .....

Ale ty jeszcze widocznie jestes mlody, skoro rosniesz, a w tym przypadku wyglada to zupelnie inaczej :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

Partyzant, ja jeśli sie mogę wtrącić...taki brzuszek spowalnia, zawodni i wziualnie i praktycznie jest przez to bardziej ociezały, szybciej sie meczy, brak mu też dynamiki....brzuszek=balast, a szybkosc w sportach walki, ma kolosalne znaczenie, przy facetach po setce, jeszcze wieksze.

I nie jest to żadna warstwa ochronna


ty, stary, o co ci chodzi? czemu do mnie zwracasz się z takimi oczywistymi tezami? czy ja napisałem coś innego gdzieś?
  • 0

budo_arcytortur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
A ja nie mam pojęcia jak to jest z tyciem.
Parę lat temu nie trenowałem i nie jadłem za wiele i byłem chudziutki.
Później zacząłem dużo jeść, a i tak nie przytyłem.
Następnie zacząłem trenować i wciąż dużo jadłem, a moja waga nie uległa zmianie, a nawet przed wakacjami straciłem parę kilo, ale na to miało wpływ kilka czynników(brak snu, intensywne treningi, zbyt rzadko spożywane posiłki).
Aż tu nagle przyszedł sierpień, podczas którego nie trenowałem, jadłem tak sobie( w sam raz, ani za dużo, ani za mało), ztym, że regularnie i ni z tego, ni z owego po miesiącu +5 kg.
Ale to już chyba ten wiek(prawie 30).
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?

Partyzant, ja jeśli sie mogę wtrącić...taki brzuszek spowalnia, zawodni i wziualnie i praktycznie jest przez to bardziej ociezały, szybciej sie meczy, brak mu też dynamiki....brzuszek=balast, a szybkosc w sportach walki, ma kolosalne znaczenie, przy facetach po setce, jeszcze wieksze.

I nie jest to żadna warstwa ochronna


ty, stary, o co ci chodzi? czemu do mnie zwracasz się z takimi oczywistymi tezami? czy ja napisałem coś innego gdzieś?

1. "ty" ? Za załozenia okazywanie braku szacunku komus, lub braku kultury jest błedne. Mój nick to "Duncan", pisany z duzej litery, gdyz określa osobe... .

2. Nie zwracam sie konkretnie do Ciebie "z tymi oczywistymi tezami" lecz do wszystkich, bo być moze nie dla wszystkich jest to aż tak oczywiste. A to, ze wymieniłem Twoją ksywe na początku, miało charakter grzecznosciowy...gdyz to Twój temat.

Przepraszam już nie bede, ani pisał do Ciebie, ani udzielał sie, wraz ze swoimi "oczywistymi tezami" w Twoich tematach.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
ktoś tu jest nadwrażliwy :wink:

- nie miałem zamiaru cię obrazić
-zawsze piszę małymi literami
-jak nie chcesz się udzielać w moich temach, to nie ma sprawy, wolny kraj


p.s. internet to nie jest wszystko, więc nie ma się o co denerwować.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zatłuszczeni mistrzowie?
Ktoś tu jest napastliwy.

Chciałeś mnie zdeskredytować, zarzucjąc banalnosc, moich postów.
Czyżby cos co napisałem zabalało...chudzinko?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024