Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biegi długo dystansowe...(??)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Biegi długo dystansowe...(??)
Witam chce sie do dowiedzieć w jakim "stroju" biegać :!: :?: Czy ubierać z 2 koszulki i długi dres aby wszytsko wypocić czy też biegać w krutkich spodenkach!?Chodzi mi o to jak lepiej będzie aby złapać kondycje itp.czy to bez znaczenia?? Jak Wy biegacie w jakim ubiorze?No nie będe wspominać o dobrym i wygodnym obówiu i także o dobrym podłożu... 8)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
ja się podłączę do topicu.
codziennie rano biegam po 10 kilosó jednostajnym tempem. czy tak jest ok, czy może lepiej by było gdybym robił sprinty powiedzmy przez 50 m na zmianę z biegiem wolnym.
pozdrawiam!
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

ja się podłączę do topicu.
codziennie rano biegam po 10 kilosó jednostajnym tempem. czy tak jest ok, czy może lepiej by było gdybym robił sprinty powiedzmy przez 50 m na zmianę z biegiem wolnym.
pozdrawiam!


Zamiast biegac ciagle jedno stajnym tempem co bywa nużące i nie rozwija . Proponawał bym urozmaicic , wprowadzajac interwały , czy cały dany dystans postrarac sie przebiec szybciej
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

codziennie rano biegam po 10 kilosó jednostajnym tempem. czy tak jest ok, czy może lepiej by było gdybym robił sprinty powiedzmy przez 50 m na zmianę z biegiem wolnym


Jeżeli traktujesz biegi jako kondycyjne zaplecze dla SW, a nie przyjemność samą w sobie :wink: , to radze biegać tak jak walczysz.
Na przykład 3 min intensywnego biegu (równe tempo i max dystans w tym czasie) potem 1 min truchtu i od nowa tyle rund ile będziesz w przyszłości walczył.

Pzdr
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
tak, moije bieganie ma być pod SW. ale mam pewien problem, przez wakacje strasznie się obijałem i dostałem niezłego brzucha, czy są jakieś specjalne, przystosowane do "odtłuszczania" metody biegu?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Tak, długie i na czczo.
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Heh jak narazie nikt mi nie udzielił odpowiedzi :cry: Wiem,że powinnam sama stestować w czym mi lepiej sie biega lecz chciałabym też sie dowiedzieć co Wy sądzicie na ten temat i jak Wy biegacie... :!: :?:
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

tak, moije bieganie ma być pod SW. ale mam pewien problem, przez wakacje strasznie się obijałem i dostałem niezłego brzucha, czy są jakieś specjalne, przystosowane do "odtłuszczania" metody biegu?

Może spróbuj zrobić brzuszki. Brzuszek napewno spadnie,a raczej powinien!Wiem co to znaczy po przez wakacje też "dostałam niezłego brzuszka"i ciałka także mi troche przybyło....
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

codziennie rano biegam po 10 kilosó jednostajnym tempem. czy tak jest ok, czy może lepiej by było gdybym robił sprinty powiedzmy przez 50 m na zmianę z biegiem wolnym


Jeżeli traktujesz biegi jako kondycyjne zaplecze dla SW, a nie przyjemność samą w sobie :wink: , to radze biegać tak jak walczysz.
Na przykład 3 min intensywnego biegu (równe tempo i max dystans w tym czasie) potem 1 min truchtu i od nowa tyle rund ile będziesz w przyszłości walczył.

Pzdr

Dziękuje za porade :P zaczne tak biegac bo zawsze biegalam jednym tempem,mam nadzieje że to mi sie spodoba 3 tempa w biegu
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Co do stroju. Nie ma on specjalnego wpływu na kondycje. Biegaj tak jak Ci najwygodniej.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Jak chce sie schudnąć poprzez bieganie to nie ma cudów (że jak sie grubo ubierze to bardziej się wypoci, jak jak biegam i jesten za ciepło ubrany to mi sie niedobrze robi i zbiera na pawia) :wink: , normalnie biegajcie i biegajcie najważniejsza jest regularność :!:
pzdr
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Nat, najprościej jak sie da,
trzeba tak się ubrać by przed rozpoczęciem biegu było Ci trochę zimno potem sie rozgrzewasz.

Wypocić to sie można w saunie.

Słoniak "rano na czczo" - święte słowa
Kubas (z paragrafem) "biegajcie regularnie" -swiete słowa II

A ja mam przy okazji pytanie czy na maraton w Krakowie w maju 2006 ktoś się czasem nie wybrałby? Nadmieniam, że X i XI to czas kiedy można zacząć "od zera" przygotowania do biegu na tym dystansie.
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Mi też sie zbiera na pawia gdy jeste za ciepło ubrana,ale pytałam bo myślałam że ja tylko tak mam i że pod tym względem jeste inna...Ufff ale naszczęście nie jeste sama:)I jeste zdania(podjełam decyzje) że:w ciepłe dni jeste letnio ubrana a w małe mroziki cieplej i tak będzie chyba najlepiej


Magdaleno ja bym chętnie sie wybrała na maraton lecz chyba niestety nie dam rady z powodu braku czasu i jeszcze nie wiem czy bym dała rade dobiec do końca bo niestety przez wakacje zrobiłam sobie "wolne"czego teraz żałuje
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Oprocz biegania wczesnie rano lub wieczorem pozno po kolacji (czyli wtedy, kiedy rezerwy cukru sa najnizsze) to czytalem o czyms takim jak HIIT (high intensity interval training czy jakos tak). Podobno tego typu trening daje duzo lepsze rezultaty jesli chodzi o zrzucanie tluszczyku niz zwykle monotonne bieganie, a polega on mniej wiecej na tym, zeby biegac jakis krotki odcinek prawie na max (sprint), a potem troche dluzej truchtem... ale najlepiej poszukaj gdzies informacji o takim treningu i dowiedz sie wiecej, bo o ile pamietam, to wypada miec do niego zdrowe kolana... no i sa jakiestam inne przeciwwskazania
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Co do stroju podczas biegania to kwestia indywidualna, jedno powinno byc nie zmienne dobre obuwie przystosowane do nawierzchni po jakiej biegamy, ja przewaznie jestem lekko ubrany wole jak mi jest za zimno niz za gorąco. A w kwesti "łapania" kondycji tu liczy sie przede wszystkim systematcznosc(tu ujawia sie siła woli ), zróżnicowanie treningu i ciągle podwyższanie sobie poprzeczki.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

.... to wypada miec do niego zdrowe kolana... no i sa jakiestam inne przeciwwskazania


Nie sadze aby HIIT trzeba było specialnie miec zdrowe kolana w przeciwienstwie do innych rodzajów biegów. Podstawą jest dobra rozgrzewka( rozgrzanie tych wszystkich pari miesni które bedą używane) , schłodzenie organizmu( przejscie kikaset metrów,aby ochłonąc) i solidne rozciąganie.
Destrukcyjny wpływ na stawy i na szanse złapania kontuzji ma podłoze po jakim biegamy. Sam zauwazyłęm ze biegajac po asfalcie bardzo szybko zaczeły mnie bolec stawy lub biegajac na plaży boso dłuższy czas zaczeły mnie bolec miesnie śródstopia



Ogólnie: biegać z głową, a nie powinno byc problemów :-)
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
NavySeal: nie byłem pewny i dlatego napisałem "o ile pamiętam", czego w cytacie nie ująłeś :P Ale w każdym razie dzięki za korektę - najwyraźniej wakacje źle na moją pamięć wpływają :]
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)
Jako osobnik z dobrą kondycją jadę jutro na zawody w przełajach. Jednak o ile bieg z marszu w eliminacjach szkolnych wystarczył, to na zawody moze to być za mało. Chodzi po prostu, o to, że zanim złapię rytm, to takim nagłym szarpnieciem na początku z niczego się na tyle osłabię, że nie starczy mi sił, na dobrze wytrenowanych biegaczy.

Dlatego moje pytanie, jaką powinienem zastosować rozgrzewkę, aby wystartować z właściwiego pułapu, należycie rozgrzanym?

Drugie pytanie, co i kiedy przedtem zjeść, wypić, aby być pełnym wigoru. Dodam, że zawody są o 12:30.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi długo dystansowe...(??)

Witam chce sie do dowiedzieć w jakim "stroju" biegać :!: :?: Czy ubierać z 2 koszulki i długi dres aby wszytsko wypocić czy też biegać w krutkich spodenkach!?Chodzi mi o to jak lepiej będzie aby złapać kondycje itp.czy to bez znaczenia?? Jak Wy biegacie w jakim ubiorze?No nie będe wspominać o dobrym i wygodnym obówiu i także o dobrym podłożu... 8)

Przcież jakbys sie choc troszeczke zastonowił to byś wiedział, ze...:

-to jest uwarunkowane od tego po co biegasz (dla kondycji, czy dlatego np. zeby zrobic wage) i nie trzeba byc geniuszem zeby sie domysleć (tak na czysta logike) jak się ubrać do chudniecia, jak do kondycji...

Podam Ci przykład, np. taki Partyznat biega dla kondycji, nie dla wagi (co widać na zmieszczonych na forum zdjęciach), biegi są długodystansowe, i zapewne jednostajne, poprawia się ten sposób, np. wytrzymałość. Ninijeszym, taki Partyzant powinnin wiedzieć o tym, iż nie powinien biegać po twardym podłożu, np. asfalcie, czy chodniku gdyz to jest b.szkodliwe dla jego stawów (wszególnosci kolanowych) i kregosłupa...wilczaja w to jeszcze jego mase...powinnien wybierac sobie np. boiska trawiaste, polne, leśne drogi itp itd

Jednak kondycja uzyskana na takowych, jednostajnych biegach nie przydaje sie za bardzo w walce...choc ogólnie poprawia sprawnosc, ale nie daje tago "wiekszego biegu" gdyz nie była pod tym kontem robiona.

Bieg powinnien być zróżnicowany, i nie dłuzszy niz 3 km. (mówie o swoich doświadczeniach)

Znaczy, biegniesz sobie np. 200 metrów truchtem, po czym dajesz kopa na 50 m. i tak cały czas.

Jak się ubierac? Jak chcesz zrzuci-obciśle (tylko nie za bardzo, zeby potem nowego tematu w dziale "Ulica" nie było :wink: ) i grubo (znaczy zakładasz sobie getry, a na to jeszcze normalny dres), a jak dla kondycji to naprawde jak chcesz...tylko uwazaj na przeziebienie jajowodów.

Jeśli moge Ci co jeszcze powiedzieć, choć pewnie o tym dobrze wiesz, ale ja sied owiedziałem ostatnio i jako stary sexsista chce błysnać :D , sa dla Was, takie specjalne staniki do biegania, jak dla mnie bardziej to przypomina koszulke na dyskoteke, no, ale ja na tym kompletnie nie znam...w kazdym razie, jakieś super-extra miseczki maja, nieobcierają i w ogóle...bajery.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024