Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szare mydło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Szare mydło
witam!!!! i pytam!!!! jesli cos wiecie na temt tego otórz produktu wszystko ZA i PRZECIW uzywania "szrego mydła"byłabym bardzo wdzieczna na udzielenie mi info,bo słyszałam ze ma dobre skutki na skóre itp..Z góry dziekuje za WSZELKIE udzielone informacje!!! :wink:
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Myj nim wszyskto oprócz dzióbka kotku bo ci to mydełko na buźce skure za bardzo wysuszy :)
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
moja chemiczka mowila kiedys, ze ono ma taki odczyn, ze to sie tylko do prania nadaje

dziekuje za uwage ;)
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło

moja chemiczka mowila kiedys, ze ono ma taki odczyn, ze to sie tylko do prania nadaje

dziekuje za uwage ;)

a mojej koleżance dermatolog to kazał tym buzke myc i cos tu nie rozumie??? :? ale dzieki:-)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Mydlo wszystko myje, nawet uszy, szyje... :)
Ja szarym mydlem czyszcze swojego psa.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Ja tam się ciągle myję, dla mnie bardzo dobre żadnych skutkuw negatywnych. Polecam konsultacje z dermatologiem. Wiadomo każda skóra może być inna.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Taaaa szare mydło spiera wszystko :) Ja mam jeszcze takie zajebiście stare niemieckie i mówie wam nie ma plamy co by jej to mydełko nie wzieło, czy po libacji czy po oleju :) . Kiedyś dziadek wymienił kilka butelek spirytusu na taki wielki wiklinowy kosz mydła i moja rodzinka do tej pory szoruje tym mydłem co może :lol:
  • 0

budo_z3ll
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Hehehe, stare niemiecki mydło mi się jednoznacznie kojarzy z mydłem z żyda wyrabianego w obozie. :twisted:
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
szare mydło zastępuje wszelkiej maści żele i inne mydełka na twarz przeciwtrądzikowe i ogólnie przeciwko zarazkom.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło

Hehehe, stare niemiecki mydło mi się jednoznacznie kojarzy z mydłem z żyda wyrabianego w obozie. :twisted:


Nosz kufa, to jest żart na prawdę na poziomie.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło

Hehehe, stare niemiecki mydło mi się jednoznacznie kojarzy z mydłem z żyda wyrabianego w obozie. :twisted:

8O no nieźle
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Liczmistrz ja znam alternatywna wersje: Szare mydło wszytko wymyje:nawet uszy, :dupa: i szyje :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło

Hehehe, stare niemiecki mydło mi się jednoznacznie kojarzy z mydłem z żyda wyrabianego w obozie. :twisted:


8O :roll: Qrde coś w tym moze być... przestraszony :)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło

Myj nim wszyskto oprócz dzióbka kotku bo ci to mydełko na buźce skure za bardzo wysuszy :)


Wręcz odwrotnie. Szare mydło ma właściwosci natłuszczające. Ze względu na brak substancji zapachowych, które są dodawane do zwykłych mydeł toaletowych i często uczulają, szare mydło bywa stosowane w okresach "rekonwalescencji dermatologicznych". ;)

Mój dziadek po operacji miał olbrzymią ranę od mostka przez cały bok prawie do kręgosłupa. Lekarze kazali mu smarować szarym mydłem tę ranę. Zagoiło się jak na psie!

Niestety szare mydło ma jedną poważną wadę - zapach!
  • 0

budo_derdi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Co do zapachu rozpartywanego jako wadę - polemizowałbym...

Z pewnością jest przyjemniejszy, niż nachalne zapachy niektórych perfumowanych mydeł.
A co do właściwości szarego mydła chyba każdy z nas docenił jego walory.
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Post stosunkowo stary ale nie mogłem powstrzymać się od napisania odpowiedzi. Mydło, jak i inne detergenty, to baza plus dodatki. Bazą jest związek powierzchniowo czynny, czyli zawierający w sobie ugrupowanie hydrofilowe i hydrofobowe (najogólniej), dlatego możemy zmyć (wyparać) tłuste plamy używając wody i mydła (lub innego detergentu). W przypadku mydła baza to sól wyższego kwasu tłuszczowego, w przypadku szamponów, płynów do mycia naczyń, do mycia podłóg, proszków do prania i innych to inne lub te same związki ale o tym samym charakterze. Dodatki to środki zapachowe, "modyfikatory barwy", różnego rodzaju środki nawilżające i tym podobne pierdoły. Na ten przykład "surowy" szampon lub płyn do mycia naczyń (baza) to brunatna, rzadka, nieefektowna w wyglądzie ciecz. Kto by to kupił? Dlatego dodaje się inne substancje uatrakcyjniające wygląd, między innymi chlorek sodu (zwykłą sól kuchenną, ale nie tą spożywczą), który jest produktem odpadowym w innym procesie technologii chemicznej i nie ma co z tym zrobić. Ten dodatek ma na celu jedno - zwiększyć gęstość. Gęsty szmpon i to o efektownym klorze robi wrażenie, prawda? Kto przez przypadek zachłysnął się szmponem podczas kąpieli wie, że ma on smak słono-gorzki. Smak słony wiadomo od czego jest.
Wracając do meritum sprawy powiem, że posty typy, że szare mydło zrobi coś złego ze skórą to zwykłe pierdoły. Szare mydło to czysta esencja. Weźmy, załóżmy, stugramową kostkę mydła szarego i kostkę mydła "firmowego" o tej samej masie. Jedyna różnica jest taka (orprócz barwy i zapachu i CENY) , że w szarym mydle jest więcej związku powierzchniowo czyynnego, a więc posiada ono "większą efetywność czyszczącą".W mydle firmowym w tej samej masie muszą "zmieścic się" barwniki, olejki i inne bzdury, które nic tak naprawdę nic nie dają. Niejedna pani i pan po wzięciu kapieli i tak używa oliwek, kremów i nnych tego typu kosmetyków. Po co zatem dublować stosowanie tych srodków. Odpowiedź jest prosta - DLA NABIJANIA KASY FIRMOM KOSMETYCZNYM.

Konkludując zatem, powiem że szare mydło jest bardzo dobre, absolutnie nieszkodliwe i jest kwestią tylko i wyłącznie wrażeń estetycznych, czy będziemy używać tego mydła czy innych firmowych, ładnie opakowanych mydeł. Według mnie mydło służy do mycia a od zapachówm, nawilżeń i innych tego typu zabiegów są inne środki.

Zainteresowanych zapraszam na priv a laików proszę o powstrzymywanie sie od wprowadzjących w błąd wypowiedzi lub podniesienia swojej wiedzy na temat związków powierzchniowo czynnych, na przykład porzez zaznajomienie się z programem nauczania obejmującym tego typu zagadnianie na państowych uczelniach wyższych.

Pzdrawiam
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
Wreszcie COS konkretnego i na temat!!!!dziekuje bardzo!!! :wink: :wink:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
szare mydlo jest dobre w wypadku wrastajacych paznokci - wysoka skuteczność w "wyrastaniu" (dowiedzialem sie od mojego lekarza) :-)
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
osobiście polecam mydełko siarkowe, jest KUL:) działa przeciwtrądziwikwo, normalizuje zmiany skórne itd. czyli w sam raz na nasze piękne ciałka :wink: hehe pozdr
  • 0

budo_gawron1987
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szare mydło
ale to jest vortal o sztukach walki a nie o kosmetykach;)
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024