Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Witajcie. W tym roku planuję duże obciążenia dla organizmu: 3-4 treningi tkd 2-3 razy siłka, plus dużo szkoły :? Myślałem o jakiejś suplementacji wspomagającej. Lepsze by było carbo czy napoje izotoniczne ? Dodatkowo wiadomo, że liceum to nie przedszkole i uczyć się dużo trzeba, co polecacie aby po treningu wieczorem mieć jeszcze siły na naukę i czysty umysł? Może Life energy drink treca, albo jakieś domowe sposoby, np. herbatka z miodem ;) ?? Pozdrawiam i proszę o odp.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Napoje izotoniczne to tak pojedyńczo i doraźnie, carbo jest w sam raz - dostarcza energii i uzupełnia jej braki po treningu.
Co do nauki to... herbata z miłorzębem (miłorząbem ? ) Można kupić w dobrych supermarketach.
Nie daje jakiegoś ostrego turbo czy kopa ale coś tam pomaga ;) Jestem mało obiektywny bo próbowałem tylko tego środka ( w ostateczności prawdziwa kawa, ale to raz na dwa miechy u mnie :-) )

To tyle
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

Witajcie. W tym roku planuję duże obciążenia dla organizmu: 3-4 treningi tkd 2-3 razy siłka, plus dużo szkoły :? Myślałem o jakiejś suplementacji wspomagającej. Lepsze by było carbo czy napoje izotoniczne ? Dodatkowo wiadomo, że liceum to nie przedszkole i uczyć się dużo trzeba, co polecacie aby po treningu wieczorem mieć jeszcze siły na naukę i czysty umysł? Może Life energy drink treca, albo jakieś domowe sposoby, np. herbatka z miodem ;) ?? Pozdrawiam i proszę o odp.

Człowieku! 8O

Troche sie zastanów...skąd załozenie, ze nie dasz rady? Są ludzie, którzy owiele bardzij zapierniczają pod każdym wzgledem, a nie biorą chemii, tzn. "suplemacji wspomagajace" :? Jesteś tak słaby, ze bez tego nie dasz rady? Ja, w Twoim wieku ZAPIERNICZAŁEM...i to, z calym szacunkiem, nie na tkd, tylko na boks, a siłke miałem 7 razy w tygodniu, do szkoły tez chodziałem...małe tego, skończyłem :)

A Ty, Archi zamiast, mu persfadować to jeszcze...

Jesli bedziesz, sobie w ten sposób, pomagać, to wmoim odczuciu hmmmm...jak by to powiedzieć ...panieka jestes. Nie obrazaj sie, ale...
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
ja też posłączam sie pod pytanie :D a czy takie coś było by dobre [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak bym chciał robić mase jednocześnie chodząc do szkoły i trzy razy w tygodniu na siłke
pzdr :)
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

ja też posłączam sie pod pytanie :D a czy takie coś było by dobre [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak bym chciał robić mase jednocześnie chodząc do szkoły i trzy razy w tygodniu na siłke
pzdr :)

-hart ducha, charakter

-samomotywacja

-cheć dojscia do czegoś samemu, własną wolą i miesniami


Obce?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
mam słabą siłe woli i mięśni :wink: ale jak dostarczyć odpowiednią ilość kalori i białka by chodząc do szkoły i na siłownie nabierać masy? znasz może jakiś cudowny sposób aby pochłonąć tyle jedzenia by było 4000+kalorii jak tak to sie podziel ze wszystkimi, co?
pzdr :-)
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

odpowiednią ilość kalori i białka by chodząc do szkoły i na siłownie nabierać masy?


Jedz dużo, wmiare, zdrowa, ale kalorycznie (zdrowy cholesterol), a masa bedzie rosła jeśli bedziesz tylko odpowiedno i systematycznie cwiczył. Jasne bedzie wolniej, ale...co z tego?

Mam pomysł, znacznij od razy metanabol, deca itp itd, a zoabczysz jak Ci "masa" skoczy... . Ja swojego czasy byłem, naprawde duży, maiłem mase i to całkiem wyrzeźbiona, nigdy nic nie brałem... . Aha, i nie bierz tak do siebie wyliczeń speców od kulturystyki (a moze kolegów z siłwonii?) bo sobie tylko zdrowie zgnoisz, a efektu zadnego, a jesli juz jakis to bardzo krótkotrwały. Ja bez "specyfików" w ciagu 2.5 roku wyrobiałem sobie naprwde dobre miesnie, nie ćwicze od 8 miesiecy...spadła troche masa, ale i tak wielkiej róznicy nie ma.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
OK, tylko jak mam jeść odpowiedni dużo jak wychodze z domu do szkoły o 7 rano a wracam ok.17 tylko w piątek wcześniej, jem kanapki, w sklepiku sie dokarmiam :wink: ale i tak nie mam siły po wf-ie i musze coś zjeść; mam dobrą (może nawet bardzo) przemiane materii i jak byłem mładszy to byłem bardzo chudy, a po kreatynie nie wyglądam jak bym przyjechał z afryki a efekty są u mnie stałe, kg spadają jak zaczynam robić brzuch jak za urośnie kilka cm.

o tym drugim wyjściu rozmyślałem, i byłem zdecydowany ale zrezygnowałem i to było bardzo mądre posunięcie, ostatnio spotkałem znajomego pokoksił i nie da sie z nim rozmawiać normalnie, różne dziwne fazy ma; nie dawaj takich rad bo ktoś nieświadomy może skorzystać z twoich porad.

Ty, właśnie Ty dokonałeś tego w dwa i pół roku, ale każdy jest inny i nie można porównywać ciebie do każdego innego (bo może masz uwarunkowania do naturalnego nabierania mięśni) a suplementów do koksów sie nie porównuje
pzdr :-)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
a jak będe sobie kupywał jakiś "specyfik" to naturalnie nie kupie 10kg tylko np. 2-3kg tej firmy, to był taki przykład i chciałem by ktoś sie wypowiedział czy to będzie dobre. to-firma, rodzaj, czy sie opłaca czy może jakiejś innej firmy
pzdr 8)
post pisany gdy Combat wysłał swój, Combat dzięki przyda sie
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

-hart ducha, charakter

-samomotywacja

-cheć dojscia do czegoś samemu, własną wolą i miesniami


NIE rozmawiamy o STERYDACH, tylko o SUPLEMENTACH. Czy na komputerze też "rzeźbisz" programy w asemblerze? Sam piszesz systemy operacyjne?! Dokładnie tak samo jest z suplementami. Przyspieszają one wiele procesów - życie jest za krótkie aby czekać (inna kwestia: większość supli to ściema).

Nie zastosujesz nowoczesnego betonu umożliwiającego osiągnięcie efektu w ciągu 2 lat, tylko 5 lat będziesz robił używając przestarzałej technologii?

a jak będe sobie kupywał jakiś "specyfik" to naturalnie nie kupie 10kg tylko np. 2-3kg tej firmy, to był taki przykład i chciałem by ktoś sie wypowiedział czy to będzie dobre. to-firma, rodzaj, czy sie opłaca czy może jakiejś innej firmy


Gainerów ogólnie NIE polecam. Żadnych. Wolę sam sobie proporcje wyznaczać (białka / węglowodany; one mają za dużo węgli przeważnie).

Białko - tak, kreatyna tak, carbo ewentualnie. I wszystko POD dietę (suple uzupełniają braki w diecie). Reszta jak masz kasę to szalej ;-)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

Człowieku! 8O

Troche sie zastanów...skąd załozenie, ze nie dasz rady? Są ludzie, którzy owiele bardzij zapierniczają pod każdym wzgledem, a nie biorą chemii, tzn. "suplemacji wspomagajace" :? Jesteś tak słaby, ze bez tego nie dasz rady? Ja, w Twoim wieku ZAPIERNICZAŁEM...i to, z calym szacunkiem, nie na tkd, tylko na boks, a siłke miałem 7 razy w tygodniu, do szkoły tez chodziałem...małe tego, skończyłem :)

A Ty, Archi zamiast, mu persfadować to jeszcze...

Jesli bedziesz, sobie w ten sposób, pomagać, to wmoim odczuciu hmmmm...jak by to powiedzieć ...panieka jestes. Nie obrazaj sie, ale...


1. trochę kultury
2. wiem co się wiąże z wysiłkiem jaki sobie planuje, ponieważ rok temu w podobnym systemie ćwiczyłem i nie wyrabiałem
3. słaby nie jestem i jak chcesz mogę ci na własnej skórze to udowodnić
4. z całym szacunkiem ale uważam że tkd to bardzo wymagający sport, jak się ktoś przykłada
5. słyszałeś o czymś takim jak spalanie mięśni?
6. Jeżeli chodziłeś 7 dni w tygodniu na siłkę to niezły z ciebie specjalista
7. nie chodze do byle jakiej szkoły, tylko do rtakiej gdzie poziom jest strasznie wysoki, a nie zamierzam rezygnować ze sportu i budowania swojej sylwetki
8. prosiłem o porady, które mi pomogą a nie o zjechanie
pozdrawiam
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

1. trochę kultury

Byc moze. Przepraszam.

2. wiem co się wiąże z wysiłkiem jaki sobie planuje, ponieważ rok temu w podobnym systemie ćwiczyłem i nie wyrabiałem

Nic tylko pogratulować wytrzymałosci.

3. słaby nie jestem i jak chcesz mogę ci na własnej skórze to udowodnić

Strasznie czegos takiego, nie lubie...Proszę, nie zabijaj mnie.

4. z całym szacunkiem ale uważam że tkd to bardzo wymagający sport, jak się ktoś przykłada

A balet jeszcze bardziej i jak to sie ma do boksu?

5. słyszałeś o czymś takim jak spalanie mięśni?

Musze szczerze powiedziec, ze nie...

6. Jeżeli chodziłeś 7 dni w tygodniu na siłkę to niezły z ciebie specjalista

Teraz ja napisze "troche kultury" Te ironiczne uwagi to mozesz sobie...zachować dla siebie. Nigdy nie uważałem siebie za specjaliste, pisałem tylko..."Jak to sie robi w Chiciago" :wink:

7. nie chodze do byle jakiej szkoły, tylko do rtakiej gdzie poziom jest strasznie wysoki, a nie zamierzam rezygnować ze sportu i budowania swojej sylwetki
8. prosiłem o porady, które mi pomogą a nie o zjechanie
pozdrawiam


No, prosze, jako przyszła elita intelektualna Naszego kraju, nie wiesz, co to jest konstruktywna krytyka? Dawałem Ci rady - "nie bierz tego", wmiare argumetnowałem swoje opienie, a mianowcie, ze można "bez".

Widzisz, ucznie nie byle jakiej szkoły, gdzie poziom jest strasznie wysoki (bron boże, nie pisze ironicznie), troszeczke pokory, bo jak Ty nie wyrabiasz, to nie znaczy, ze inni też nie. Napisałem tylko jak jak robiłem, nie jak robią "spece".
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Widzisz, sęk w tym, że kierując to pytanie liczyłem na fachowe porady. Skoro nie umiesz odróżnić białka czy węglowodanów od sterydów anabolicznych to powodzenia w dalszych treningach/edukacji. Odżywki są popularne nie tylko w kręgach kulturystycznych ale także biegach/sw/kolarstwie/pływaniu i tak dalej i tak dalej, i nie jest w tym nic złego. Mówiąc o poziomie mojej szkoły podkresliłem że wysiłek intelektualny gra ważną role w moim życiu, a jak byś czytał mój pierwszy post to prosiłem o porady wspomagające mój organizm. Myślę że dalsza wymiana poglądów z toba nie ma sensu. Wracam do pytań z pierwszego postu z prośbą o fachowe porady.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Duncan: pieprzysz za przeproszeniem. Silownia 7x w tygodniu i do tego boks (nie doczytalem, ale pewnie 3x minimum) i ty mowisz ze dobrze tak cwiczyc bez supli ? Toz ty polowe tego co zyskales straciles na przetrenowaniu i spalaniu miesni (no chyba, ze jestes jakis terminator, ale jakos nigdy w rl takich twardzieli sie nie spotyka) ... Moglbys osiagnac duzo wiecej z odpowiednimi suplami.

Aha suple to nie koksy, zazwyczaj pomagaja tylko utrzymac odpowiednia diete. Pozatym patrz post combata.

Zyskales duza mase ? jak juz tak mowisz to moze powiesz ile zyskales przez te 2,5 roku (i ile miales wtedy lat) ? Moze jakies foto przed/po ? Bo wiesz ja rowniez moge powiedziec ze zyskalem 20 kilo w miesiac i to nic nie jedzac! SERIO !!

Mowisz, zeby jadl duzo i zdrowo a masa bedzie rosnac tylko wolniej ... A po cholere czekac 3x dluzej jak mozna to osiagnac 3x szybciej ? Masz za duzo czasu ?

Powiedzm mi tez co robi taka ogromna roznice miedzy boksem a tkd ? :lol: Chyba tylko to, ze ty cwiczyles boks ;)

Musze szczerze powiedziec, ze nie...


To proponuje jednak sie dowiedziec zanim doradzisz komus 7 treningow silki polaczonych z treningami SW w tygodniu i to bez zadnych supli. Proponuje sie tez dowiedziec czegos o regeneracji miesni i takich tam malo waznych sprawach ... Moze jakies publikacje naukowe (dla sportowcow) poczytac ?

DO AUTORA TEMATU:

1. dieta
2. suple

Pamietaj o kolejnosci. Z supli tak jak pisal combat bialko, kreta, carbo, ewentualnie ZMA (lepszy sen wiec i do nauki sie przyda, sa sposoby na zrobienie domowym sposobem, poszukaj po necie).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Gubrin, a co proponujesz skupiającego/wspomagającego/odświeżającego umysł po ciężkim treningu fizycznym? Zawsze jak wracam z tkd albo z siłki to nie mogę/nie mam sił się skupić nad nauką :?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Thanes- sorry że wwaliłem sie do twojego tematu ale pomyślałem że poco mam zakładać 2 prawie identyczny temat jak moge sie dołączyć, wybaczysz :wink: :?:

Combat-dzięki za rade na temat gainerów, to sobie kupie osobno białko i osobno węglowodany. Naturalnie że są tylko uzupełnieniem diety, a nie jest na odwrót.
A kasy jak twierdzisz że sie nie opłaca to nie będe wwalał w coś co jest nie polecane, szaleć bynajmniej nie mam zamiaru bo kasy zawsze zamało :-)
pzdr :)

ps.Duncan- tkd ma sie do boksu jak boks do wszystkiego innego np. do biegania
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
moj plan: 8hx5 dni w pracy, co dwa tygodnie w weekend szkola prawie 12h w sobote i tylez samo w niedziele, 6-7h treningow (aiki) i okolo 5-6h na rowerze w tygodniu. jakos nie czuje zebym musiala sie wspomagac jakimis chemikaliami... :D 8)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

moj plan: 8hx5 dni w pracy, co dwa tygodnie w weekend szkola prawie 12h w sobote i tylez samo w niedziele, 6-7h treningow (aiki) i okolo 5-6h na rowerze w tygodniu. jakos nie czuje zebym musiala sie wspomagac jakimis chemikaliami... :D 8)


Każdy jest inny ;) Tu akurat moim zdaniem wynika to z tego, że masz inaczej plan rozłożony.

Kubas -> spoko

pozdrawiam
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

A po cholere czekac 3x dluzej jak mozna to osiagnac 3x szybciej ? Masz za duzo czasu ?

choćby dlatego że potem to co 3x dłużej robiłeś będzie spadało 3 razy wolniej.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Thanes, może najpierw zadbaj o odpowiednią dietę i czas na regenerację, odpowienią ilość snu itd. Bo jak jesteś tak zmęczony że nie możesz się skoncentrować, to żadne magiczne specyfiki Ci w tym nie pomogą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024