Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co Karatecy potrafią najlepiej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
uechi ryu chociazby( w polsce praktycznie jest to niemozliwe), a z bardziej przyziemnych to shorin ryu( 100km to jednak dojezdzac nie bede),goju ryu,no i styl( jest to styl w ogole??) koryu uchinadi....
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
Wszystkie naraz czy masz jakieś preferencje, bo jeden od drugiego się różni. W wakacje wiem, że w Ostrówku prowadzone były treningi na których parę rzeczy z Okinawy się znalazło.

pzdr
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
no nie wszystkie naraz, oczywiscie ze tylko jeden z nich, ale niestety zaden z nich nie jest dla mnie dostepny( mowiac inaczej w poblizu 100km nie mam mozliwosci trenowania zadnego z nich), a jezeli chodzi o preferencje to nie jetsem wybredny hehe najchetniej to bym sprawdzil kazdy z tych styli i wybral ten ktory by mi najbardziej odpowiadal, chociaz osobiscie ciagnie mnie do uechi ryu, pewnie dlatego ze jest taki niedostepny...
  • 0

budo_bialy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
bylem dzisjaj na kyokushin,pierwszy trening,niestety chyba bedzie on moim ostatnim,nie podobalo mi sie,ch[/list]opaki stwierdzam potrafia troche,ale brak mozliwosci uderzania na twarz,bez sensu obijanie sie ,sprawia ze trace chec na walke,twardy sport ale dziwny naprawde duzo niepotrzebnycch rzeczy.
  • 0

budo_bialy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
bylem dzisjaj na kyokushin,pierwszy trening,niestety chyba bedzie on moim ostatnim,nie podobalo mi sie,ch[/list]opaki stwierdzam potrafia troche,ale brak mozliwosci uderzania na twarz,bez sensu obijanie sie ,sprawia ze trace chec na walke,twardy sport ale dziwny naprawde duzo niepotrzebnycch rzeczy.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?

bylem dzisjaj na kyokushin,pierwszy trening,niestety chyba bedzie on moim ostatnim,nie podobalo mi sie,ch[/list]opaki stwierdzam potrafia troche,ale brak mozliwosci uderzania na twarz,bez sensu obijanie sie ,sprawia ze trace chec na walke,twardy sport ale dziwny naprawde duzo niepotrzebnycch rzeczy.


oj zaraz sie zacznie .... chłopaki z kyoka tylko spokojnie 8) on pewnie nie wie co mowi, wypil za duzo albo cos tam wzial... bredzi :)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
kazdy ma prawo do swojego zdania, chociaz po 1 treningu to ciezko miec obiektywne zdanie, no i nie kazdy chce byc obijany na treningach, niektorzy cwicza tak dla siebie, sztuka dla sztuki.
  • 0

budo_bialy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
ale to jest fakt,brak mozliwosci uderzania na twarz jedynie kopniecia.troche mnie to oslabia,twardy sport nie twierdze ze nieskuteczny,ale mysle ze chocby kick boxing jest bardziej praktyczny,i jeszcze raz stwierdzam ze jest duzo niepotrzebnych rzeczy,boks jest piekny chodzenie na nogach a szczegolnie myslenie ,nieeee kyokushin nie dla mnie![/list]
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
nic nie jest doskonałe, coś za coś:
W walkach knock-down masz uderzanie gołymi pięściami, a nie w rękawicach, w full-kontakcie masz kontakt na głowę ale i rękawice, a Light-kontakt umożliwia walkę ciagłą z mniejszą kontuzyjnością, bezpieczeństwo kosztem realności, a semi-kontakt kładzie nacisk na szybkość pierwszej celnej akcji (np. tak jak w nożu...)...
A to wszystko w ramach KARATE
  • 0

budo_bialy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
ok,ja jestem takim samoukiem,ostatnio postanowiłem to zmienic,a u siebie mamy tylko 2 sekcje bjj i kyokushin,byłem miesiąc na bjj było ok,teraz dam szanse kyokushince miesiac i pozniej zadecyduje co bardziej praktycznie przzełozy sie do walki,a jak wy sadzicie?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?

ok,ja jestem takim samoukiem,ostatnio postanowiłem to zmienic,a u siebie mamy tylko 2 sekcje bjj i kyokushin,byłem miesiąc na bjj było ok,teraz dam szanse kyokushince miesiac i pozniej zadecyduje co bardziej praktycznie przzełozy sie do walki,a jak wy sadzicie?


Bardzo dobre podejscie.
  • 0

budo_szec-hter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
Hmm...swoją drogą ciekawy temat .Ja jednak uważam że myślećv :D
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?
Wracając do wszystkiego co tu jest wymienione, a zwłazcza do myślenia, to chciałbym zwrócić uwagę, że walczy człowiek a nie styl. I to człowiek, a nie styl wygrywa w sytuacjach ekstremalnych (czyli ulica). Oczywiście styl daje jakieś tam przewagi, bo w końcu karateka nie zacznie schodzić do parteru, a bokser kopać nogami ;]

Zresztą Ci na wyższym poziomie często są niezwykle wszechstronii. Bo wielu ma stycznść z innymi stylami, jak np. boks, judo, Bjj.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co Karatecy potrafią najlepiej?

Zresztą Ci na wyższym poziomie często są niezwykle wszechstronii. Bo wielu ma stycznść z innymi stylami, jak np. boks, judo, Bjj.


wymienione przez ciebie to sztuki albo sporty walki a nie style... tak mi sie zawsze zdawało
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024