Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zimna kąpiel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_znamenskoye
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Zimna kąpiel
Biegam dwa razy dziennie - rano i wieczorem około 3 km. Po każdym treningu biorę zimny prysznic. Czy robiąc to bezpośrednio po wysiłku mogę sobie jakoś zaszkodzić? Czy jest to zdrowe?
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
Jeśli nie zauważyłeś do tej pory niczego niepokojącego to raczej sobie nie zaszkodzisz, choć szok termiczny nie jest tym o czym marzą ludzkie organizmy 8)
Ja sugeruję najpierw, bezpośrednio po wysiłku mycie w ciepłej (nie gorącej wodzie), a potem płynne przejście do zimnej. Pory skóry się pozamykają, serducho będzie zadowolone, a Ty się dodatkowo zachartujesz:)
PZDR Jacek
  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
to co napisal zagajnik jest ok. ale lepszy efekt daje gwałtowne przejście z ciepłej wody do zimnej (zekrecasz ciepla, odkrecasz zimna :-) ) chodzi o to ze wczasie wysilku w miesniach wytwarza sie duzo kwasow i wogle szkodliwych substancji ktore w tren sposob mozna usunac. miesien dziala wtedy tak ze pod wplywem ciepla kanaliki czy pory czy co to tam jest rozszerzaja sie po czym gdy nagle sie je ochlodzi kurcza sie wyciskajac jednoczesnie caly syf na zewnatrz miesnia (miesien mozna przyrownac tu do gabki :-) )
jezeli przejscie z cieplej do zimnej jest stopniowe to kanaliki zamykaja sie nierowno i efekt jest gorszy niz przy gwaltownym przejsciu

pozdr
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
A ja bym optował za stopniowym przechodzeniem od ciepłej wody do zimnej i odradzał zimny prysznic zaraz po biegu (najpierw proponuję ochłonąć i wyrównać temperaturę organizmu).
  • 0

budo_znamenskoye
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel

A ja bym optował za stopniowym przechodzeniem od ciepłej wody do zimnej i odradzał zimny prysznic zaraz po biegu (najpierw proponuję ochłonąć i wyrównać temperaturę organizmu).


Dlaczego? Jakie mogę mieć komplikacje zdrowotne od razu wchodząc do zimnej wody/pod zimny prysznic? Zawsze mi się wydawało, że to właśnie jest hartowanie ciała.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
Nic Ci nie grozi z tego powodu, najwyżej się zachartujesz. Z sauny człowiek wyskakuje bardziej zgrzany niż po bieganiu, a wskakuje się od razu do zimnej wody.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
A goraca kapiel po wysilku fizycznym dziala szkodliwe? Ja zauwazylem, ze jeka wychodze z goracje kapieli i de np. jesc obiad to czuje w prawej rece drganie. Co to oznacza?


pozdro
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
A ja po biegu, czy innym dłuższym wysiłku fizycznym-góry, rower od 6 do 12 godzin lubię ochłonąć (na sucho) i wziąc ciepły prysznic. Chłodny sprawia że mam drescze i jest mi bardzo nieprzyjemnie, więc to chyba sprawa osobnicza.

Niemniej tego lata po treningu w pełnym słońcu wyladowałam W Białce (12 st) i przeżyłam choc obawiałam się że opryszczka mnie zabije.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
Ja wlasnie wziolem goraca kapiel po jezdzie na rowerku w deszczu. Sprawa wspaniala jak sie wchodzi do wanny, jednakl potem czuje sie jakis taki oslabiony.... :?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
Ja zawsze najpierw biore goracy prysznic a potem wolno zakrecam ciepla i puszczam coraz zimniejsza wode az do lodowatej.
  • 0

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zimna kąpiel
co do skakania do zimnej wody po wyjsciu z sauny to nalezy zauwazyc roznice w pracy organizmu, po bieganiu wyzsze tetno utrzymuje sie czas jakis. po takim wysilku stosowanie zimnych prysznicy moze doprowadzic do zaburzenia rytmu serca, nadcisnienia. Judocy np. zaraz po treningu nie schodza do szatni tylko jakis czas uspokajaja jeszcze organizm na macie.

zimne prysznice stosowane na przemian z goracymi maja zbawienny wplyw na regeneracje organizmu po treningu, najlepiej zrobic sobie kilka serji na przemian zimna-goraca... ale nalezy zaczynac od stop, w gore, jest to bardzo wazne zeby posowac sie od dolu do gory.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024