Skocz do zawartości


Zdjęcie

subkultura? Bzdura?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

subkultura? Bzdura?
Otóż słyszałem wiele spekulacji na temat tego czy ludzi można powiedzieć uzależnionych od capoeira, żyjących tym można naciągnąć że należą do jakieś subkultury. Nie chodzi mi o ludzi grajacych rok tylko z większym stażem. Żeby nie było spekulacje były między ludxmi spoza okręgu grających jak i w środku. Co wy o tym sądzicie? Nalezymy do jakieś odmiennej przynależności subkultórowej czy po prostu nie? :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
tak, to sa następcy gitowców ... ;)
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
hehehe, gitowcy...
a tak na powaznie, zalezy jak sie na to patrzy. nie jestem specem zadnym ale znalazlem takie madre slowa :) :
Subkulturę należy rozumieć jako wartości i normy obowiązujące w grupie społecznej stanowiącej całość szerszej zbiorowości, odmienne od obowiązujących ogół społeczeństwa. Funkcjonowanie subkultur młodzieżowych jest w dużej mierze uzależnione od stabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej kraju, od szans i możliwości zaspokojenia potrzeb młodzieży.
reszta artykulu tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

o nas nie wspominaja hehehe ale tak czytajac odnioslem wrazenie, ze subkultura czyms sie szczegolnie wyroznia - strojem i ideologia(w wiekszosci przypadkow). coz, nikt raczej w abadach publicznie nie paraduje na codzien, zas co do ideologii capo, hmm, no tu chyba kazdy bedzie mial swoje odczucia. fakt, ze jest to pewnien sposob na zycie.
jednak tak podsumowujac mysle, ze jestesmy jakas subkulturka, w pewnym sensie :)
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
ja też miałem jakieś myśli że możę jednak jesteśmy. Że razem tworzymy jakąs grupę społeczną, żyjemy tym oraz jest to dla naw w jakimś stopniu nawet sens zycia :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
to samo dotyczy karatekow zapasnikow pilkarzy taekwondowcow etc.
:?
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
nie moge sie z tym zgodzić. Znam akurat dużo karatekó oraz pilkarzy. Dla nich jest to gra, rozrywka, sposob zarabiania na życie itp itd. Ale w capo o wiele więcej ludzi integruję się z tradycją, staje siędla nich to codziennością. Nie jest to sztuka walki a życie ich. Myślę źe tego nie można porównać. Np. w Aikido czasem nawet nei wiedza jak ich cały największy mistrz sie nazywa to co dopiero myśleć o zainteresowaniu kulturą :)
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
Ja uważam się za część subkultury capoeristas.
Odmienna muzyka.
Zwyczaje.
I tak jak nałogiem hipisów była trawka, tak naszym jest roda.
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?

reszta artykulu tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Artykuł żenada, dresiarzy ujął np. do szalikowców i do tzw. Jumoli (WTF?? 8O ). O metalowcach pisze że agresywni (ach ta muzyka... nasienie szatana 8) ), hiphopowców myli z raperami, a ten tekst w ogóle mnie rozwalił...:

Rockersi to miłośnicy motocykli, którzy ubierają się w skórzane buty i czarne kurtki z napisami: "SS", "WAR", "WEHRMAHT". Naczelną ich dewizą jest kult siły, co dobitnie wyraża hasło: "Jesteśmy kimś tylko dlatego, że ludzie się nas panicznie boją”.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

A nawiązując do tematu, to ja nie ująłbym nas chyba jako subkulturę jednak. W końcu na co dzień nie ubieramy się specyficznie (niektórzy akcenty z Brasil, ale to nie wszyscy), ani nie przyświeca nam jakaś jedna ideologia. Słowem, przypadkowy zbiór ludzi robiących to, co kochają ;)
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
Sorka za dubel, tekst o Rockersach to cytat, ale zapomniałem go wybić albo dać cudzysłów... Ach, tak to jest jak się zrobi zanim pomyśli ;)
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
He He, gratuluję pomysłu na temat.

Przypadkiem (już jakiś czas temu) rozmawiałem o tym ze studentką socjologii.. no i jej zdaniem (sama też para się capoeira) spełniamy wystarczająco dużo warunków by uznać nas za subkulturę (warunków już nie pamiętam - słaba pamięć, wspomnianego w poprzednich postach artykułu nie czytałem - brak czasu).

A teraz ode mnie:

socjologiem nie jestem, ale moim zdaniem ta (jak i inne humanistyczne nauki) jest na tyle elastyczna by ją lekko ponaciągać... w każdą ze stron - i tak jeden powie że nie jesteśmy, a druga (ukłon w stronę feministek :wink: ). Dużo zależy od tego, którą teorię/definicję by wziąć pod uwagę.. a zapewniam że jest ich baaaardzo dużo, jednakże bliżej nam do subkultury niż ludziom z innych sportów, SW i innych takich. Ja tam jestem się w stanie zgodzić na miano subkultury...
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
czyli widzę że tematy są mocno podzielone :) najwidoczniej zalezy to od tego jak ważne jest dla nas capoeira i czy żyjemy nią na codzień czy tylko na treningach :)
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
Raczej nie można capoeira porównać do subkultury. To tak jak by stworzyć subkulturę dla ludzi grających na codzień w CS :P
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
a co w tym zlego ?
jak zwal tak zwal :P
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
złego nic... pytanie tylko czy słuszne ;)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
Gdzieś jużna Budo o tym pisałem, podpierając się socjologią i wyszło, że ani capo, ani zadna inna sztuka walki nie sa subkulturą, z jednego chocby powodu: nie mają jasno sprecyzowanego CELU swego działania. Co nie zmienia faktu, że ludzie którzy wiele czasu z sobą spędzają napewno lubią dane towarzystwo i zaspokajają w nim jakieś swoje potrzeby.Więcej grzechów już nie pamiętam. Wracam do sesji. :)
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?
Kiedyś qmple szli na trening z berimbauami i atabaqe i jakieś "starsze Panie" mijając ich przeżegnały się i wyklęły ich od sekt :)

To może teraz nowy topic - czy Capoeira to sekta ?? :) :):):):):):)
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: subkultura? Bzdura?

Kiedyś qmple szli na trening z berimbauami i atabaqe i jakieś "starsze Panie" mijając ich przeżegnały się i wyklęły ich od sekt :)

konkurencja :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024