Skocz do zawartości


Zdjęcie

jogo duro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_borek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jogo duro
Witam ;)

Co sądzicie o jogo duro ? Kiedy wobec was się ono zaczyna i jakie techniki mozna tam zastosować.
Tak się ostatnio zastanawiałem czy przy takim jogo bardzo duro można zejść do parteru i troche się poturlać.
Jak to wygląda w waszych grupach i czy kiedykolwiek uczestniczyliscie w takim własnie "powazniejszym" jogo duro ?
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
mozna ;) i staramy sie trafiac w siebie a nie obok
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
Jogo Duro to normalny element gry, chociaz moim zdaniem pojawia się gdy podczas zwykłej gry gracze przestają kontrolować nerwy - jeden uderzy troche mocniej, drugi odpowie jeszcze mocniej itd. Fajne jogo duro moim zdaniem nie różni się niczym od zwykłej sprytnej gry, za wyjątkiem tego, że techniki "dochodzą".

Co do kulania się to 90% "zapaśników" gówno wie o parterze, albo widzialo coś na filmie i podczas szarpaniny odpieprzają w roda wiochę. Fajniej wygląda ładnie wykonany rzut (wingative), albo obrona przed przytrzymaniem (dźwignia w stójce) niż tarzanie się - na dodatek często nieumiejętne - na ziemi. Nie wspominając o tradycji białego stroju. Dziesięć technik i żadna nie wyszła - bezsens. Za to lubię i podoba mi się akcja w stylu, gdy koleś zostanie wyłapany i podcięty podczas kopania np. martelo, ale będąc rzuconym przez biodro przez przeciwnika łapie się jego głowy i wykonuje duszenie trójkątne leżąc plecami na ziemi. To jest ładne moim zdaniem. Dużo lepiej wygląda technika, w której skrzywdzimy "czysto" tylko przeciwnika, niż skoczymy z nim na baniak samemu sobie wybijając bark...

Jogo duro jak sama nazwa wskazuje to wciąż gra. Tylko że w twardy sposób sami narzucamy jej zasady przeciwnikowi. Tak ja to postrzegam.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

Jogo duro jak sama nazwa wskazuje to wciąż gra.


dokladnie. Gra, a nie "polowanie" i chec uderzenia partnera w roda za wszelka cene. Capoeira uczy myslenia. W przypadku jogo duro, capoeira uczy bardzo szybkiego myslenia :)
  • 0

budo_borek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
A mozna zrobic (umiejetnie ;) ) wejscie w nogi ? i Czy w ogole w joo duro mozna stosowac jakies techniki ktorych niekoniecznie się nauczyło na treningach capo ?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
a czy to wtedy bedzie jeszcze capoeira?
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
Capoeira ma bardzo szeroki wachlarz technik...wejscia w nogi, rzuty, wyciecia, potrafia byc bardzo..."wyrafinowane" i skuteczne...oczywiscie w roda, bo na ulicy bym nie sprawdzal :wink: ... A przy dobrym i pomyslowym wykonaniu , wygladaja bardzo ladnie...jak z reszta napisal to juz Uira.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
niedawno byla dyskusja na bardzo podobny temat :


  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
wejście w nogi= arrastao wiec skoro jest taka technika to chyba mozna wchodzić w nogi... :-P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
pytanie czy je dobrze zrobisz i jak wykonczysz. spoko, typowo capoeiristyczne zakonczenie tej techniki to poprostu wyniesienie kolesia poza roda. Już mniej capo, ale widziałem i sam też pare razy wykonałem obrone przed wejściem w nogi - gilotyna, albo nawet gilotyna z zapięciem nogi o kostkę przeciwnika, ściągnięciem go na siebie i po przeturlaniu się lądujemy na przeciwniku w dosiadze, ale jak powiedziałem - to już mniej eleganckie. Mówię o przypadkach, gdy gramy z kumplami i dla przyjemności - nawet przyjemności z twardej gry.

Filozofia malandro na mój gust nie uznaje czegoś takiego jak zasady i dopuszcza wszelkie rozwiązania dla uzyskania zwycięstwa lub przewagi. Ale nalezy wyważyć, kiedy gramy z przyjaciółmi a kiedy z poważnym przeciwnikiem.

Tu taki osobiście paradoks chciałbym wtrącić, bo moim zdaniem lepiej się tarzać w parterze z bardziej wyrozumiałymi kumplami niż np. z wrogo nastawionymi ludźmi z innej academia. Może to śmeisznie zabrzmi, ale w takim wypadku powinno się robić dobre wrażenie.

Konkludując, parter jest spoko, ale jako ciekawostka i urozmaicenie, warto go znać, szczególnie, gdy przeciwnik zacznie go wykorzystywać, ale nagminne stosowanie moim zdaniem wypacza sztuke. Sztuke czyli jakiś określony, zamknięty zbiór wiedzy, wątpie, czy któreś z nas dorosło do poszerzania go.

ps. pamiętajmy, że czasem chodzi głównie o piękno wykonania techniki, nie zawsze się liczy, czy była skuteczna. takie bywają "prawa" roda. parter dla niewprawionego oka to poprostu szarpanina. trzeba to mocno przemyśleć.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

Tak się ostatnio zastanawiałem czy przy takim jogo bardzo duro można zejść do parteru i troche się poturlać.

Takie coś zabija rode(nie mylić z kółkiem wzajemnej adoracji).
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

Takie coś zabija rode(nie mylić z kółkiem wzajemnej adoracji).


Zapomniałes dodać "wg mnie" bo jak np pogadasz z kims z Senzali to oni tam tak mają ale bodajże ograniczone do jakiegos czasu... Nie przykładajmy swojej miarki do wszystkich :-P
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
Maciek a widziales na warsztatach trening dla laranja ???
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
Ej no ja wiem ale chodzi mi no wiesz o co mi chodzi... No że jedni lubia tak a inni lubia inaczej i to że wg jednego coś psuje roda to nie znaczy że dla innych tez psuje a Senzala jest tego dobrym przykładem. Nie chciałem wyjeżdzać juz ztekstem "a u nas w grupie to... " itp. Mi tam się nie podoba jakies nadmierne tarzanie ( w sensie kilkuminutowe kulanie) ale jak ktos ładnie wykończy jakimś parterem tesourę itp. to dla mnie bomba. Zaznaczam że ostatnie zdanie jest moja prywatna opinia.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

ale jak ktos ładnie wykończy jakimś parterem tesourę itp. to dla mnie bomba


Dla mnie tez...ale to musi wychodzic z rownie ladnej gry, a nie czajenia sie ciagle na to az drigi gracz sie odwroci, kopiac armade, czy zrobi jakis glupi blad... A niestety czesto sie zdaza, ze jak dochodzi do jogo duro, to grajacy wzajemnie podkopuja sie po nogach i czaja sie zeby tylko kogos wywalic, czy w maske kopnac jak garde opusci :roll:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

czy w maske kopnac jak garde opusci


To trzeba gardy nie opuszczać :-P
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
Archon ale to chyba normalne, jak dw koguty na siebie skocza to chyba nie liczysz ze walka bedzie piekna, ladna i jeszcze akrobacje wplota, zobaczcie na filmach z meetingow duzych jak wyglada capoeira jak sie zepna ze soba dwa wysokie sznury z mestre wlacznie
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro
To jeszcze zalezy z jakich grup sa te sznury :wink:


A tak zupelnie serio, to w jogo duro ladna gra przedstawia sie, przez dobre kopniecia w odpowiednim czasie, badz wlasnie jak ktos nadmienil wczesniej, w odpowiednio wpasowane czasowo wejscia w nogi...

Moze rozwine bo troche za krotko...

Jak sie na siebie "rzuca" to bardzo dobrze... Na tym taka gra polega... Ja wczesniej mowilem o czajeniu sie jako o biernym staniu i czekaniu ,az druga osoba zechce cos kopnac, lub przejscie zrobic, a wtedy taki "mysliwy" zrobi swoj mega atak i wylozy tego drugiego, po benzao w tylek :roll:
A takie akcje widywalem na filmach, w grze tych "wyzszych sznorkow" ... :roll:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

Takie coś zabija rode(nie mylić z kółkiem wzajemnej adoracji).

Zapomniałes dodać "wg mnie" bo jak np pogadasz z kims z Senzali to oni tam tak mają ale bodajże ograniczone do jakiegos czasu... Nie przykładajmy swojej miarki do wszystkich :-P

Nie pogadam z kimś z Senzali, nie jest to na dzień dzisiejszy możliwe.
Turlać sie w rodzie po podłodze to tak jakby w piłce nożnej odbijać piłkę ręką. Byłoby to skuteczne i dawałoby przewagę nad przeciwnikiem, ale chyba byłoby na bakier z jakimiś zasadami, bo przecież to piłka nożna 8O

P.S Wszystko co wypisuje na forum uważam za przede wszystkim moje zdanie :wink:

I wiecie co Wam jeszcze powiem? Jak widze takich dwóch w rodzie co im się wydaje, że wszystkie chwyty dozwolone to mi sie to kojarzy z tym:
Dołączona grafika
  • 0

budo_maciej20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jogo duro

zobaczcie na filmach z meetingow duzych jak wyglada capoeira jak sie zepna ze soba dwa wysokie sznury z mestre wlacznie



no ja bardzo chętnie zobacze jakbyś rzucił jakimś linkiem... :P W ogóle zapodajnie linki do jakis filmów z jogo duro bo nic znaleźć na necie nie moge a linki w dziale "jogo duro/bonitu" zwyczajnie nie działają... :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024