Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo i Capoeira


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtektkd
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo i Capoeira
Trenuję taekwondo ITF drugi rok i chciałbym też się zapisać na capo. Czy to nie będzie źle jak będę trenował te dwie sw. Czy nawyki z tkd nie będą mi przeszkadzać w capo i odwrotnie?
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Będą, przynajmniej na poczatku. Jeżeli trenujasz tkd to nawyki z tkd będą ci przeszkadzać w capo, odwrotnie raczej być nie powinno.
  • 0

budo_wojtektkd
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
a np. jakie nawyki? pytam z ciekawości
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Jesli chodzi o capoeire, to my nie blokujemy technik, tylko ich unikamy ale zachecam Cie do treningow. Ludzie trenujacy tkd sa niezle rozciagnieci i to powinno Ci pomoc, a na treningu zobaczysz co i jak my rozciagamy :D
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira

Jesli chodzi o capoeire, to my nie blokujemy technik, tylko ich unikamy


No cóż... w taekwondo również unika się technik. Choćby ze względu na walkę sportową. Mówię tu głównie o ITFie. Tzn. nie możesz dostać ciosu gdyż jest to już punkt dla przeciwnika - a jak wiadomo walka sportowa rozgrywa się na punkty > więc tego typu elementy (uniki) również są wpajane zawodnikom TKD.
W realnej walce nie jesteś w stanie uniknąć wszystkich ciosów więc blok i przyjęcie ciosu czasem jest nie uniknione.
Bez urazy ale nie zrobisz na ulicy takich rzeczy ja role, negativa itp.

Capoeria doskonale rozwija sprawność ogólną i koordynację ruchów więc z tego względu polecam ale jeśli chodzi o walkę zdecydowanie popieram taekwondo.

Nawyki, których nauczysz się na Capo mogą pomóc w wielu obrotowych i wyskokowych kopnięciach w TKD, a nawyki i naciąg z TKD z penością pomogą w treningach Capo.

Połączenie akurat tych dwóch SW nie jest złe. Wg. mnie przynajmniej bo mówię z doświadczenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Przez moją sekcję przewinęło się wiele osób trenujących tkd w tym również w itf. Każdy z nich który ćwiczył dłużej nież rok miał nawyki które nie były potrzebne w capoeira a czasami wręcz szkodliwe. O dziwo większość osób po tkd była strasznie sztywna i nie chodzi tu o rozciagnięcie ale o sposób poruszania się i bral luzu podczas gry, to był główny mankament.
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Wiesz trenując zarówno Capoeirę jak i Taekwondo widziałem wiele sztywnych ludzi :wink:
To też zależy od człowieka. I Capo i TKD są stylami luźnymi, gdzie liczy się dynamiczne poruszanie się.
Nie każdy jest w stanie wyzbyć się spięcia po roku treningów. Jeden to "załapie" po miesiącu inny po latach. To zależy od predyspozycji lub przykładania się. Różnie.
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Tigeru z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze capoeira niemoze przydac sie na ulicy bo nikt niebedzie stosowal elementow takich jak role lub negativa. Duzy blad. Niedoceniasz capoeiry, ktorej glowne zalety to zaskoczenie i spryt. Capoeira jest zaliczana w poczet sztuk walki i jako taka zawiera szereg niebezpiecznych technik.
Zgadzam sie natomiast z tym, ze luzu tez trzeba sie nauczyc, a moze raczej do niego przyzwyczaic. Bardzo pomaga na treningach i w rodzie.
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Drogi Amerindio - ja z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nigdy nie miałeś prawdziwej "akcji" na ulicy, w której musiałbyś walczyć na serio z kimś kto nie jest zwyczajnym laikiem w tego typu sytuacjach.
Bez urazy ale coś takiego jak techniki przelotowe praktycznie nie mają miejsca w realnym starciu, a turlanie się po ziemi (negativa, role)tym bardziej. Dużym błędem jest to, że przeceniasz Capo za jej piękny i efektowny wygląd na sali czy podczas pokazów. To Cię może kiedyś niestety zgubić.
Sprawdź to realu. Takim konkretnym.
Sam mam styczność z Capoeirą jakieś 5-6 lat i też twierdziłem na początku tak jak Ty.
Że to sztuka walki, niebezpieczna i bardzo skuteczna. Za przeproszeniem - gówno prawda.
Z całym szacunkiem - bo Capoeira wg. mnie to doskonały system ogólnorozwojwy - ale do walki absolutnie się nie nadaje. Oczywiście mówię o walce realnej - na ulicy, bez zasad.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira

Niedoceniasz capoeiry, ktorej glowne zalety to zaskoczenie i spryt.

myslisz, ze w innych sw tego nie ma???!!! robienie z tego GŁÓWNEGO argumentu przemawiającego za skutecznością capo, niestety o tej ostatniej dobrze nie świadczy.
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Nie zaczynajmy nowego tematu. Piszac o skutecznosci capoeiry nie zauwazylem tematu ponizej:
http://www.forum-kul...showtopic=78252
jakub to akurat jest cytat Nestora Capoeiry z jego ksiazki, z ktorym sie przypadkiem calkowicie zgadzam.
Oczywiscie cwiczenie capoeiry jest swietne jako trening ogolnorozwojowy ale przydaje sie tez na ulicy. Sama praktyka w rodzie pomaga opanowanie emocji i adrenaliny, co uwazam za bardzo przydatne. Jesli ktos sie upiera i twierdzi, ze sama capoeira jest nieprzydatna, to sa w nie tez elementy ju-jitsu, bosku czy muay-thai. Capoeira to nie tylko nogi i nietylko kopniecia "przelotowe". Bogactwo technik daje duze pole do popisu.
Stosowanie w realnej walce negativy lub role tez sie moze przydac. Gdybys lezal jest to jeden z szybszych sposobow powstania.
Tak sie sklada ze tylko raz na ulicy korzystalem z capoeiry i wyszedlem na tym dobrze. Czy panowie byli laikami, tego niewiem, wizytowkami sie nie wymienialismy.
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Gdzie się szlaja terminator moderator? Zamknąć temat bo nic dobrego z niego nie będzie :P
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
ja też musze powiedzieć że denerwuje mnei to jak słysze że capoeira to TYLKO taniec i tym sie nic a nic nie obronisz. Jest to sztuka walki, zapewne mniej skuteczna od innych ale napewno zwiększa szanse samoobrony i walki. Przeiceż wiadomo że jak sie z kimś będzie ktos bił to jingi nie zacze robić bo liczy sie efektywność a do niej często wystarczaja najzwyklejsze kopniaki połączone z mocną psychiką, rozciągnięciem się i dobrą kondycją sportową.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
gingi
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
Sawosz widziałem rózne style pisania tego i tak naprawde to mam mętlik :)
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
i tak 99% to psychika na ulicy ...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira

Sawosz widziałem rózne style pisania tego i tak naprawde to mam mętlik :)

to staraj sie go rozwiac. posprawdzaj, popytaj, poczytaj. bo potem wychodza kwiatki spod palcow "specow" w stylu jinga, hoda, florencios.....
  • 0

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
ja siebie nigdy za speca nie uważałem jakby co :P Dopiero jestem mocno początkujący i wiem że to mnie nei sprawiedliwia :P Z pochylonym czołem przyjmuje kolejną nauke :P
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
:wink: :drinking:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo i Capoeira
terminator moderator jest i czuwa... czasem tylko licze ze z bezsensownych gadek cos jednak wyniknie, ale widze plonne moje nadzieje :)

btw: i tak uwazam to forum za najlepsze o capoeira, wbrew pozorom nie mam duzo roboty ;) tak tylko pochwalić Was i siebie chciałem :D ok, zamykam topic
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024