Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

choćby dlatego że potem to co 3x dłużej robiłeś będzie spadało 3 razy wolniej.


Nieprawda. Póki ćwiczysz nic nie spada albo bardzo mało (to nie sterydy!). Poza tym dziesiątki supli nie mają NIC wspólnego z masą (jej budowaniem). Tam nie ma co "spaść".

A co do "chemikaliów": 95% żywności którą jecie jest oparta o chemię, wspomagana lub konserwowana chemią, przyspieszana etc.

Wklejam jeszcze raz linki które zostały skasowane bez powodu:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
dobra póki ćwicze, ale chodzi mi o to że jak przestaniesz ćwiczyc to wtedy znacznie szybciej spadnie. Pozatym skoro 95% żywnosci ma chemiczne dodatki to znaczy że musze dodatkowo swój organizm podtruwać suplementami?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Nie. Czemu niby ma "znacznie szybciej" spadać np. masa ciała?

Suple:

Białko -> SKŁADNIK POKARMOWY,
Kreatyna -> SKŁADNIK POKARMOWY,
Carbo -> SKŁADNIK POKARMOWY (węglowodany),

Po prostu dostarczasz więcej dzięki suplementom i bilansujesz dietę.

Nie wiem czy suple szkodzą - mniej niż fastfoody, duża ilość soli i cukru, zła dieta, brak ruchu np. Ogółem sądzę więc, że w porównaniu do wielu ludzi i tak jestem na plusie jeśli chodzi o zdrowie (ćwiczenia, dieta, suple itp.)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Przy rozsądnej i systematycznej suplementacji oraz długotrwałym budowaniu tkanki mięsniowej na pewno tak szybko nie zanika jeżeli sumiennie wykonujemy ćwiczenia i mamy do tego odpowiednią dietę. Tutaj się zgodze ale tylko w tym wypadku.

Co do szkodliwości zdaje mi się że wątroba ma troche więcej pracy, gdy zamiast naturalnych węglowodanów czy protein spożywamy suplementy syntezowane chemicznie, i w ten sposób wątroba jest niepotrzebnie obciążana i choćby takie działanie można uznać za szkodliwe.

I oczywiście w porównaniu do wielu osób jesteś na plusie, ale myśle że nie chodzi o to żeby być na plusie w stosunku do kogoś tylko do własnego zdrowia.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Przy dużej intensywności (1-2 tr. codziennie w tym siłownia) suple to konieczność. Nie chcę aby masa "zjechała" mi do 70 kg.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

A co do "chemikaliów": 95% żywności którą jecie jest oparta o chemię, wspomagana lub konserwowana chemią, przyspieszana etc.


mowiac "chemikalia" mialam na mysli jakies specjalne srodki kupowane np. w aptece albo w sklepach dla kulturystow ;) a nie normalna zywnosc :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

Gubrin, a co proponujesz skupiającego/wspomagającego/odświeżającego umysł po ciężkim treningu fizycznym? Zawsze jak wracam z tkd albo z siłki to nie mogę/nie mam sił się skupić nad nauką


Wiesz cudow nie ma, ale po treningu zjedz posilek potreningowy (ogolnie wypadalo by przy duzym obciazeniu miec ulozona diete), zadbaj o odpowiednia ilosc witamin (wyplukujesz je z potem), pij wode w czasie treningu, wysypiaj sie, a dodatkowo mozesz wspomagac sie kawa czy innymi wynalazkami.

Tutaj masz kilka diet calkiem niezle ulozonych:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aha po treningu wez prysznic, o ile tego nie robisz ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
dzięki za wszystkie porady! Wiesz, uważam, że prysznic to największy przyjaciel sportowców ;) dzięki niemu nadal jeszcze pociągamy kobiety ;) A co sądzicie o tej guaranie?
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Stosowalem jedna z tych diet kiedys i skonczylo sie to dla mnie roztrojem zoladka :?

pozdro 8)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
wlasnie, niech ktos napisze cos o guaranie bo jak na razie to odczulam jej dzialanie podczas wykladow (jeden z nielicznych srodkow, ktore mnie budza)

ps. dieta potreningowa: piwo :D
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
wieksza satysfakcja jak osiagniesz cos bez pomocy jakiejs syntetycznej chemii - dlatego zawsze patrze z wyzszoscia na kolesi taszczących wiadra chemii z kolorowymi nalepkami :blus: - zamiast "supli" wolalbym wypic jogurt, zjesc kilka owocow, urozmaicic diete bialkiem roslinnym i zwierzecym np kotlety sojowe, innym razem kurczak z ryzem
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Gdy mi brakuje sił i jeste padnięta to biore sobie taką tableteczke i wrzucam do wody i puźniej pije zawartość kubeczka gdzie znajduje sie zawartość MAGNEZU bardzo pomaga jak dla mnie odrazu więcej energii mam i nie jete taka wykończona po szkole a co puźniej mam siły na coś przyjemnego jak trening:)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.
Herbata Kenia (czarna i liściasta) w proporcji 10-12 gramów na 200 ml wrzątku.
Można pracować całą noc intelektualnie, spać 3 godziny na dobę i jeszcze pofikać na treningu.

pzdr
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężki wysiłek fizyczny i psychiczny.

wieksza satysfakcja jak osiagniesz cos bez pomocy jakiejs syntetycznej chemii - dlatego zawsze patrze z wyzszoscia na kolesi taszczących wiadra chemii z kolorowymi nalepkami :blus: - zamiast "supli" wolalbym wypic jogurt, zjesc kilka owocow, urozmaicic diete bialkiem roslinnym i zwierzecym np kotlety sojowe, innym razem kurczak z ryzem


Ile można powtarzać? Zawsze żywność jest lepsza od suplementów. Problem w tym, że NIE masz czasu na dokładnie rozplanowane jedzenia (np. 5 posiłków), dojazdy na treningi trwają, praca, obowiązki itp. Dlatego suplementy to podstawa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024