Skocz do zawartości


Zdjęcie

PYTANIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
Chyba kolega nie dodał gdzieś dachi, ale nie wiem gdzie :) .

Pozdro!
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
Że dodam cuś od siebie, zapewne chodziło o pozycję z Bassai-dai po ostatnim ko-kutsu-dachi-shuto-uke w pierwszej linii. W WSI, podobnie chyba jak u śp. Kase, zmienia się w tym miejscu pozycję na ZKD bez zmiany szerokości stóp i takie cuś nazywają zenkutsu.

pzdr
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
a mnie uczyli kata ze zmiana szerokosci stop.... ot noga wykroczna maly kroczek w lewo i juz mamy normalne zenkutsu dachi( jezeli chodzi o ten sam moment w kata, gdzie zaraz jest chyba chwyt i kopniecie na gedan)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

a mnie uczyli kata ze zmiana szerokosci stop.... ot noga wykroczna maly kroczek w lewo i juz mamy normalne zenkutsu dachi( jezeli chodzi o ten sam moment w kata, gdzie zaraz jest chyba chwyt i kopniecie na gedan)


U nas uczą dokładnie tak samo
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

a mnie uczyli kata ze zmiana szerokosci stop.... ot noga wykroczna maly kroczek w lewo i juz mamy normalne zenkutsu dachi( jezeli chodzi o ten sam moment w kata, gdzie zaraz jest chyba chwyt i kopniecie na gedan)


A kiedy Cię tego uczyli?
Pytam bo widziałem jak parę lat temu Tadziu z jackiem "standaryzowali" kata :) :) :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

....ZKD bez zmiany szerokości stóp i takie cuś nazywają zenkutsu.
pzdr

byc moze wtedy stopy sa zwrocone lekko skosem w prawo i mimo, ze sa najednej linii to "patrzac" wlasnie pod skosem mamy pozycje na dwoch liniach. mechanicznie jednak troche dziwnie to jest, ze w technice mamy daleki chwyt prawa reka czyli wymagana jes mocna akcja bioder a pozycja ma byc waska. jedno do drugiego nie pasuje
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

a mnie uczyli kata ze zmiana szerokosci stop.... ot noga wykroczna maly kroczek w lewo i juz mamy normalne zenkutsu dachi( jezeli chodzi o ten sam moment w kata, gdzie zaraz jest chyba chwyt i kopniecie na gedan)


A kiedy Cię tego uczyli?
Pytam bo widziałem jak parę lat temu Tadziu z jackiem "standaryzowali" kata :) :) :)

Tadziu sam prowadzi juz treningi( czasem tylko przychodza inne czarne pasy, jego wychowankowie), co masz na mysli z ta "standaryzacja"???? bo nie czaje za bardzo???, no i jezeli mozna spytac( ciekawosc 8) ), to skad znasz senseia Tadeusza???
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
W heian nidan - ostatnie dwa gedan barai, pozycja wąska - na linii, też zenkutsu.

moje podejście do tych rewelacji określiłbym jako ambiwalentne.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

W heian nidan - ostatnie dwa gedan barai, pozycja wąska - na linii, też zenkutsu.

moje podejście do tych rewelacji określiłbym jako ambiwalentne.

to jest w standardzie nakayamy o ile pamietam. stopy sa wlasnie skrecone, tylko piety pozostaja na linii. czyli pozycja jest w miare stabilna.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

... co masz na mysli z ta "standaryzacja"???? bo nie czaje za bardzo???, no i jezeli mozna spytac( ciekawosc 8) ), to skad znasz senseia Tadeusza???


Ech nie będę podrywał autorytetu Twojego sensei :-)

Parę lat temu, gdy częściej zdarzało mnie się bywać w Ostrówku to przychodziłem wraz z kolegą na treningi do Tadzia w piątki i niedziele. Ale nie podobała mnie się ani atmosfera ani sposób prowadzenia treningu, ani rewelacje głoszone przez Tadzia, Jacka albo jeszcze paru innych kolesi, którzy prowadzili treningi. Poza tym miękkie to wszystko takie jakieś było, ot taki relaksik. Stare dzieje, może teraz się coś zmieniło.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
no hmmm Ostrowek :lol: :lol: , nie wiem czy to zdrobnienie czy pomysliles miejscowosci :P , a i pamietaj ze lata mijaja, ludzie nabieraja doswiadczenia, a co do miekkosci to moze kiedys tak bylo, teraz jest inaczej, oczywiscie nie jakos super twardo bo to w koncu shotokan, a Tadziu zadnych rewelacji nie glosi, nie zebym bronil mojego senseia( moze kiedys cos glosil :P ), ale aby poznac kogos to trzeba dluzej pocwiczyc a nie raz na kiedys w niedziele trening, a aymosfera jest dla mnie przynajmniej bardzo dobra, taka rodzinna :D :D , wiesz zbiegiem lat ludzie sie zmieniaja... 8)

PS. miekkosc o ktorej wspominasz mogla byc spowodowana tym ze jacek jest typowym kaciarzem i technikiem, teraz przychodza inne czarne pasy, z ktorymi jest juz duzo ostrzej...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
Nie pomyliłem, ale i też nie posuwam się do takich skrajności jak mój kolega, który gdy chce iśc na piwo do Lwa to pyta czy jestem we wsi :) :) :)

Tak, ludzie się zmieniają, oby na lepsze. Techniki Tadzia i metodykę prowadzenia treningu poznałem wystarczająco by stwierdzić, że szkoda czasu na takie pierdoły.

Jacek czasem przychodzi do nas bo mu nasz szef z litości wydzielił kawałek podłogi do ćwiczeń, ale tylko psuje atmosferę. Niestety.
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

Że dodam cuś od siebie, zapewne chodziło o pozycję z Bassai-dai po ostatnim ko-kutsu-dachi-shuto-uke w pierwszej linii. W WSI, podobnie chyba jak u śp. Kase, zmienia się w tym miejscu pozycję na ZKD bez zmiany szerokości stóp i takie cuś nazywają zenkutsu.

pzdr


heian nidan - ostatnie dwa gedan barai, pozycja wąska - na linii, też zenkutsu.


Dokładnie o to mi chodziło. A ten kto się "pomylił" to sensei J. Knapczyk 6 Dan a za nim "pomyłke" przejął sensei Z. Ruta i mój sensei który także nazywa te pozycje tak jak i ja. Coz.... moge tylko polemizować czy to aby napewno "pomyłka"....
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
hehe wiem ze OStrow to nie metropolia, ale porownywanie 89tys miasta do wsi :? :? , no i z tymi pierdolami to troszke przesadzasz, no coz kazdy chwali swoje, gdybym ja napisal ze motedy twojego senseia to pierdoly( tego nie napisze bo nie znam twojego senseia), to takze bys bronil, ale jak sam napisalem ludzie sie zmieniaja, a w szcegolnosci w sztukach walki gdzie z biegiem czasu czlowiek POWINIEN stawac sie coraz lepszy...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
To nie w liczbie mieszkańców problem, niestety. Poza tym chyba się pomyliłeś o jakieś 10 tysięcy dusz, ale niech tam.
Ja swojego nie chwalę, co więcej każdemu kto przychodzi nowy to pokazuję wszystko w czarnych barwach :)

Jak przeżyje to się nadaje :) :) :)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
spoko, moze za kilka lat jak nabiore doswiadczenia to inaczej bede patrzyl na wszystko, narazie jestem zadowolony z treningow u senseia Tadeusza, jak i moi znajomi z sekcji, ale tak juz jest moj sensei np ma nizebyt dobre zdanie o innym senseiu z Ostrowa, z kolei u tego innego cwiczy moj kuzyn ktory go sobie chwali, ale coz ja nie cwicze dla senseia tylko dla siebie, a lepszego narazie trenera w OStrowie po prostu nie ma, a jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma 8) 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

Dokładnie o to mi chodziło. A ten kto się "pomylił" to sensei J. Knapczyk 6 Dan a za nim "pomyłke" przejął sensei Z. Ruta i mój sensei który także nazywa te pozycje tak jak i ja. Coz.... moge tylko polemizować czy to aby napewno "pomyłka"....

Nikt nie jest nieomylny. :) Pewne nazewnictwo z czasem się utrwala, co nie znaczy że jest poprawne. Niektórzy mówią np. "cofnij się do tyłu" i nie widzą w tym nic błędnego. :wink: Albo "lewa pozycja hidari-zenkutsu-dachi". :-D

Abstrahując od tematu, bezkrytyczne przyjmowanie tego co mówią/pokazują inni jest - tak myślę - częstym postępowaniem wśród ćwiczących karate. Nie zastanawiają się co, jak i dlaczego tak działa dźwignia/uderzenie/blok tylko powtarzają to co robią inni. W ten sposób trudno wyjść poza przeciętność. Dlatego zachęcam do pytania, dyskutowania i ćwiczenia nie tylko tego, co robi się na treningu, ale ćwiczeń opartych na własnych doświadczeniach. Oczywiście nie każdy instruktor chętnie odpowiada na pytania :-) ale czego się nie robi dla postępu.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE

"cofnij się do tyłu"


a znasz wersje cofnij się na bok
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANIE
Ah...Po wielu ćwiczeniach mawahi geri już myślałam, ze będzie OK. Ale nie jest :( .

Ja mam z tym problem i nie wiem jak to rozwiązac. Wczoraj na treningu mieliśmy kopać w złożone dłonie przeciwnika i u mnie to kompletna klapa. Nie wychodzi mi to...:(. Czasem mam wrażenie, ze nigdy sie tego nie nauczę...

Pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024