Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boa & Afck 806 d2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Hej Silurus, a macałes te noze? Prawdopodobnie i tak stanie na tym ze kupisz ten ktory bardziej Cie sie spodoba na zywo. Osobiscie tez zawsze sliniłem sie na sam widok Boa w necie ale jak wziałem go do łapy to nagle mi sie odwidziało... Jakis taki mały i niewygodny..

Jesli na prawde szukasz noza do ciecia to ja mam tylko jedno rozwiazanie... 8)



Spyderco Military :)
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Ciekawa ewolucja postu...
Zastanawiałem się nad Mili i to powaznie. Pojawjają sie jednak głosy o pewnej dysfunkcji zwiazanej z brakiem linersów. Subtelnośc jej ostrza jest dla mnie zaletą.
Na naszym forum jednak jest zestawiana z Manixem i mam wrażenie ze przegrywa.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Ciekawa ewolucja postu...
Zastanawiałem się nad Mili i to powaznie. Pojawjają sie jednak głosy o pewnej dysfunkcji zwiazanej z brakiem linersów. Subtelnośc jej ostrza jest dla mnie zaletą.
Na naszym forum jednak jest zestawiana z Manixem i mam wrażenie ze przegrywa.


Nie wiem czy warto ten temat znowu wałkowac (tym bardziej ze całkiem niedawno był podobny). Nie powiedziałbym tez ze Mili przegrywa. Jest po prostu nozem konstrukcyjnie innym od Manixa. Nie jest na pewno tak mocna jak Manix ale z ta delikatnoscia to bym nie przesadzał.

PS. Ciagle nie kumam na czym polega dysfunkcja zwiazana z brakiem linersow :? No chyba ze to kwestia psychiki... Predzej połamiesz klinge niz rekojesc.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Predzej połamiesz klinge niz rekojesc.


Na to wyglada, stosunkowo duzo czytalem o polamanych czubkach zwlaszcza, a zeby komus strzelila rekojesc, to jeszcze nie widzialem.

Moze za malo widzialem, to meldowac sie prosze ;)

A zwlaszcza pokruszone klingi z 440V (stara nazwa S60V) to chyba byl glowny powod, dlaczego Spyderco przeszlo na S30V.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Boa trochę używałem i mi się podoba. Military stary z S60V - dobry nóż, chociaż wymaga delikatności. Military z nowych dostaw z pająkiem na ostrze wyglądają tandetnie, w jednym sklepie z 4 egzemplarzy, co mieli, trzy nadawały się do kosza. Słaby nie trzymający liner, całe krzywe, klinga trze się o okładziny, spory bladeplay, śruby nie hartowane.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Boa trochę używałem i mi się podoba. Military stary z S60V - dobry nóż, chociaż wymaga delikatności. Military z nowych dostaw z pająkiem na ostrze wyglądają tandetnie, w jednym sklepie z 4 egzemplarzy, co mieli, trzy nadawały się do kosza. Słaby nie trzymający liner, całe krzywe, klinga trze się o linersy, spory bladeplay, śruby nie hartowane.


Tak z ciekawosci - pisales do nich?

Bo z Twoich doswiadczen by wynikalo, ze do Rosji chyba i BM i Spyderco jakas chalture odp... :-?

A to dziwne.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Ja nie mam uprzedzeń. Spotkałem się z głosami o gibkości całej konstrukcji.
Ale faktycznie nie ma co znowu wracać do tego tematu. Był omawiany dosyć gruntownie

Tematem głównym jest, czy się znajdzie zadowolony posiadacz Boa. dotychczas nikt poza Eugene nie powiedział nic dobrego tak by zachęcić do ewentualnego posiadania.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
To pytania do miejscowych przedstawicieli. Kupuję, dopiero jak w rękach pokręcę.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Boa trochę używałem i mi się podoba. Military stary z S60V - dobry nóż, chociaż wymaga delikatności. Military z nowych dostaw z pająkiem na ostrze wyglądają tandetnie, w jednym sklepie z 4 egzemplarzy, co mieli, trzy nadawały się do kosza. Słaby nie trzymający liner, całe krzywe, klinga trze się o linersy, spory bladeplay, śruby nie hartowane.


Tak sobie mysle ze moze w takim razie do Rosji wysyłaja jakies egzemplarze z drugiego rzutu... Ja widziałem juz kilka Militarek i zadna nie miała BP. Linersy tez dobrze trzymaly. Tylko hartowania nie byłem w stanie sprawdzic.

Zreszta po co ja to pisze.. kazdy i tak wie swoje.

Silurus do swiata nozy to daleko chyba nie masz co :?: :wink:


EDIT:

Tematem głównym jest, czy się znajdzie zadowolony posiadacz Boa. dotychczas nikt poza Eugene nie powiedział nic dobrego tak by zachęcić do ewentualnego posiadania.


Z tego co wiem to maja je (lub mieli) Mithrandir i wój. Moze napisz do nich priva.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Daleko nie mam. Ale przed oglądaniem chciałem porozmawiać z kimś aby oględziny były poparte opinią uzytkowników. Bo zarówno wyobrażenia o nożu wziete z netu jak i pierwsze ogledziny, zwłaszcza w sklepie mogą być mylące i skutkować w następstwie rozczarowaniem. A tego pragnę uniknąć.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
No to może coś o Boa.
Miałem ponad rok, sprzedałem (z wielkim żalem). Do cięcia - rrrrrrrrrrreeeeeewelacja, on sam tnie :) Ostrzy się ciężkawo (triangle), ale stępić go przy "normalnym" uzytkowaniu - prawie nie sposób. Leży w łapce jak przyklejony, dzindziboł od speed safe tworzy gardę - nie strach coś przebić. O kruchości tej stali już było - to jest nóż ewidentnie do cięcia, zresztą - kto folderem coś podważa (oprócz stridera bałbym się)...
Powłoka - rysuje się - jak każda powłoka, ale moim zdaniem blizny zdobią wojownika...
No i ta radocha z klikania ze wspomaganiem :wink:
Polecam!
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Wielu użytkowników Boa jak widać nie ma. Głosów krytyki sporo.
Ale zdanie użytkownika jest cenne.
Dzięki.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Wielu użytkowników Boa jak widać nie ma. Głosów krytyki sporo.
Ale zdanie użytkownika jest cenne.
Dzięki.


No chyba najcenniejsze, bo jak Ci dwudziestu napisze "wzialem do reki i odlozylem bo mi nie pasowal", to sie za wiele nie dowiedzieles ;-)

A tak sobei mysle, ze jak pojdziesz do SN i powiesz, ze jestes "stad", to Ci jeszcze dodatkowo pare rzeczy opowie.


Eugene - jasne, ale to dziwne.

Tak jak kiedys o BMkach gadalismy, jest i z Militarkami.
Ogladalem kilka, nowych, starych, u kumpli, w sklepach roznych - i nie bylo sie do czego przyczepic.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Skoro jesteś... :-)
Jakie jest twowje zdanie o 710 ze 154 cm. Jasne ostrze jest łakomym kąskiem lecz zastanawiam sie nad relacją z m 2.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Skoro jesteś... :-)
Jakie jest twowje zdanie o 710 ze 154 cm. Jasne ostrze jest łakomym kąskiem lecz zastanawiam sie nad relacją z m 2.


Nie mam go :)

Ale akurat niedawno bylo o porownaniu M2 / 154CM tutaj:

http://www.forum-kul...ndpost&p=957318

Tyle jak o trzymanie ostrza i ostrzenie chodzi. Poza tym od pukniecia w sek i kamyki mi sie raz pokruszyla 154CM w 145SBT (Nimravus Cub), w 710 nic podobnego mi sie jeszcze nie przytrafilo.

Yahoo kiedys tez wyszczerbil czubek w swoim 520, chyba cos odkrecal, nie pamietam ;)

A tu masz jeszcze kawalek ciulkwensa o jego 710HS:

http://www.forum-kul...ndpost&p=806025
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

A zwlaszcza pokruszone klingi z 440V (stara nazwa S60V) to chyba byl glowny powod, dlaczego Spyderco przeszlo na S30V.


szkoda że nie na s90v skoro już przechodzili :)

Kupuję, dopiero jak w rękach pokręcę.


i tu się kryje cała prawda, każdy ma swojego faworyta, jak nie obejrzysz i nie potrzymasz w reku to nie ma rozmowy.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Dziękuję wszystkim którzy zechcieli się wypowiedzieć.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2

Military z nowych dostaw z pająkiem na ostrze wyglądają tandetnie

A to dopiero... pajak Ci sie nie podoba? Dla mnie jest cool...

w jednym sklepie z 4 egzemplarzy, co mieli, trzy nadawały się do kosza. Słaby nie trzymający liner, całe krzywe, klinga trze się o okładziny, spory bladeplay, śruby nie hartowane.


A to tez jest niezle... ale pamietam jak pisales, ze widziales wiecej polamanych "spajow" niz wszystkich innych nozy razem wzietych. To pewnie w tym sklepie? :roll:
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Jest taka stara ruska anekdotka. Przysłali na Sybir nową japońską super piłę spalinową. No, to deskę do niej - "wżżżżyk", powiedziała piła. "O-ho!" powiedzieli drwali. Dawaj gruby pień. "Wżżżżyk" - powiedziała piła. "O-ho!" powiedzieli drwali. Dawaj łom. "Bzdęk" powiedziała piła. "Ahaaaa!!!" - powiedzieli drwali.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boa & Afck 806 d2
Nooo... niezle niezle...
Tylko troche nie w temacie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024