Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Jawor, nie pale 2 tygodnie i 4 dni 8O

Wysz meniek, sorry ale twoje podsumowanie mozna o kant dupy rozbic :) ;)

Ja wiem,z e ty jestes biesownik jakich malo i najlepiej to bys tam z 1 nozem pojechal i spal w spruchnialych drewnach ale twoj ewnioski nie sa zbyt miarodajnymi poradami dla "normalnych" ludzi, panie, bez namiotu i karimaty wyjazd? tylko hardkorowcom radze ;) A z tym ze sarenkom wsio jedno jak wygladasz i pachniesz to rozumiem ale czasami czlowiek nie jedzie sam na wyjazd i np. jakas lepsza polowa moze nie do konca rozumiec, ze czlowiek smierdzi jak obora bo stwierdzil,z e za ciezkie byly gatki na zmiane :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.

panie, bez namiotu i karimaty wyjazd? tylko hardkorowcom radze

Eeee.... no Panie... po co latem namiot w gorach dzwigac? :) Hmm... to ja chyba musze krzyknac H-C 4ever! ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Cynik, jak sama nazwa wskazuje, to jest podsumowanie prowokacyjne i subietywne - rozumiesz pan?

(wer. krakowska: Rozumieszże?)

:)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
No nie wiem, srednio mi sie spi w deszczu, kilk arazy w nocy takie burze byly teraz, ze szok po prostu. A nie zawsze sie planuje trase od wiaty do wiaty, nie? ;)

EDIT: pozatym kumple poszli nocowac we wiacie i na miejscu okazalo sie, ze wiaty nie bylo, takie przypadki tez sa ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Kumple raz nawet poszli nocować do namiotu i okazało się, ze namiot ktoś zajebał. Takie przypadki tez są. ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Przypadki sa i takie, ze namiot potrafi sobie odfrunac wraz z zawartoscia, czego osobiscie doswiadczylem podczas calkiem sporej burzy. Z braku namiotu zawsze mozna szalas wystrugac kiedy widac, ze zbiera sie na deszcz...
Albo miec ze soba kawalek folii. Do dzis nie moge wyjsc z podziwu z jaka gracja i szybkoscia trzy malolatki podczas naglej nocnej burzy w Biesach przykrywaly folia swoje spiwory...
Nie Wyszu? :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Folii NCR nigdy za wiele ;) w tym roku taka wlasni euratowala moj namiot przed wyrzuceniem bo odizolowala dno tak, ze dalo sie w nim spac 2 noce :lol:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Folia NRC :) Ale od deszczu to lepiej miec zwykla... taka malarska na przyklad. Bo NRC latwo podrzec...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.

nie moge wyjsc z podziwu z jaka gracja i szybkoscia trzy malolatki podczas naglej nocnej burzy w Biesach przykrywaly folia swoje spiwory.


Nie widziałem tego - zgłuszony absyntem spałem w najlepsze zawiniety w pałatkę pod wiatą i deszcz był mi niestraszny. Generalnie - odgłosy bębniacych kropel deszczu to swietny środek usypiajacy na wysze.

Mozna się zawinąc w folię, pałatkę, płachtę biwakowa, folie ratunkową, wleźć pod świerka, znaleźć wykrot, wiatę, ambonę, bacówkę - cokolwiek. Namiot, nie dość, ze ciężki to jeszcze odcina cię plasticzanym kondonem od okoliczności przyrody. Ja tam wolę na swiezym powietrzu albo w tipi. Mozna poobserwować niebo, a rano obudzić się na słoneczku.

PS: Cynik, wydziel tego offtopa proszę.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Offtop wydzielony.

Mozna się zawinąc w folię, pałatkę, płachtę biwakowa, folie ratunkową, wleźć pod świerka, znaleźć wykrot, wiatę, ambonę, bacówkę - cokolwiek.


Proste, ze mozna ale nie wiem po co, nie jestem jakims naturalista i fanatykiem obcowania z nieskazona przyroda i ogolnego pobytu w niej jako eremita jakis czy inny umartwiajacy sie pustelnik :) Ja lubie sprzet dobry bo z dobrym sprzetem pojade wszedzie. W biesach masz obcykane wszystko, co i jak, jaka pogoda kiedy, jakie temperatury, pod ktorym drzewem sie zle spi a pod ktorym dobrze a np. gdzi eindziej juz tego nie ma. Pozatym ja osobiscie po prostu lubie kozystac ze sprzetu i to dla mnie tez czesc przyjemnosci z wyjazdu jest ;)

Namiot, nie dość, ze ciężki to jeszcze odcina cię plasticzanym kondonem od okoliczności przyrody.


E tam, niecaly kilogram a mozliwosci nowe si eotwieraja calkiem. Ty to jakis skrajny koles jestes :) Ja tam lubie miec swoj domek w kieszeni. Daje namiastke posiadania domu w srodku bieszczadow na przyklad :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.

E tam, niecaly kilogram a mozliwosci nowe si eotwieraja calkiem. Ty to jakis skrajny koles jestes :) Ja tam lubie miec swoj domek w kieszeni. Daje namiastke posiadania domu w srodku bieszczadow na przyklad :)


Dmuchana lala też daje namiastkę i nowe mozliwości, prawda? ;)

Dom to ja mam w domu, Nie chodzi też o to, że nie lubię, czy nie uznaję namiotów - czasem się nawet przydają, nie przeczę. Chodzi o to, że po prostu lubię spać na swieżym powietrzu. Bez dorabiania żadnej filozofii i sprawdzania sie w "ekstremalnych" pierdołach. Skąd ci do głowy przyszło, ze noc pod chmurką do jakas skrajność?

BTW - wystarczy trzy, czterodniowa ulewa by w namiocie było tak samo mokro i paskudnie jak gdziekolwiek indziej. Wazne, zeby skarpety i gacie na noc mieć suche. O co.

Oczywiście mówimy tu o wyjazdach jednoosobowych lub w wybitnie męskim gronie. Wypady koedukacyjne rządza sie innymi prawami.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.

Chodzi o to, że po prostu lubię spać na swieżym powietrzu. Bez dorabiania żadnej filozofii i sprawdzania sie w "ekstremalnych" pierdołach.

Dokladnie... Biore namiot na stacjonarne wypady (np. wedkowanie na mazurach) ale nie przyszloby mi do glowy, zeby dzwigac go po gorach :)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Absolutnie nieczego nie insynuując Cynikowi i ZW....

Wysz i Akme - A wyobraźcie sobie parkę zawiniętą w folię i robiącą no.. wiecie co :oops: na ściółce usianej szyszkami po której chodzą oczywiście mrówki (karimaty też niema bo jak hardcore to hardcore) a nad nimi kołują stada komarów :) . Dla mnie to ucina dyskusję na temat brać czy niebarać namiotu w góry. Czasem bywają takie sytuacje, że lepiej wziąć po prostu, nawet na wszelki wypadek ;-)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Jaaasne...nic nie insynuując. ;)

Napisałem wczesniej (co prawda po edycji):

Oczywiście mówimy tu o wyjazdach jednoosobowych lub w wybitnie męskim gronie. Wypady koedukacyjne rządza sie innymi prawami.


Ale skoro już Borsoock napomknął o przezywaniu miłosnych uniesień w pięknych okolicznosciach przyrody, to nie omieszkam nawiazać to tego wdzięcznego tematu.

Namioty, zwłaszcza górskie maleństwa, oferują troche..hmmm....za mało miejsca. Do tego dochodzi problem z wentylacją. Szał spoconych ciał jak najbardziej, ale momentami może się to zmienić na pływanie synchroniczne we wspólnym pocie. Po co uprawiać przedziwne sporty ekstremalne skoro dużo przyjemniejszy i wygodniejszy jest kocyk na słonecznej polance, albo staropolska stodoła z sianem (no, troszkę kłuje :) )?

A zasnąć zawsze można w połączonych śpiworach koło ogniska.

Nie przekonacie mnie. :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Hem wyszol no to mamy zdanie podobne ale wyjazdy nie-koedukacyjne nie maja tego uroku swoistego ;) A problem z wentylacja w namiocie ponoc jest w colemanie raidzie dobrze rozwiazany, nie wiem, sprawdzi sie :)

Akme - namiot w gory odpada, wiadomo, ale ja mowie o pagorkach takich jak bieszczady :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Dodana ankieta!
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Do dupy ta ankieta. Odpowiedzi są tendencyjne. :)

Gdzie opcje : "Czasem sie przydaje takie zabezpieczenie, ale wolę bez", "Kocham mój namiot", "NS albo Dziesiatka - wspomnienia z woja", " Tylko Tipi", "W deszczu i w zimie" oraz tysiac innych ?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Masz wiecej i nie zrzedz juz :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Namiot w biesy ? jak najbardziej. Wyszu z tym pływaniem względem sex to troszkę przesada. Ja rozumiem, że można całkiem po trapersku, ale może jednak nie w moim przypadku. Zresztą taka konstrukcja przydatna jest jak leje.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiecej sprzetu, mniej sprzetu. Offtop z podsumowania.
Kręci cię jak tropik smyra po plecach? :)

Pewnie, że czasem namiot sie przydaje, ale ile frajdy i kombinowania jest gdy nie ma się namiotu? Mnie kręci brak namiotu, co wcale nie znaczy, ze mam rację. Po prostu w większości przypadków mozna się spokojnie bez niego obyć, wcale nie rezygnując z komfortu a w bonusie można poobcować sobie z przyrodą.

Jasne, że nie rozbiłbym się na polu namiotowym owinięty w folię, bo natychmiast ktoś objebałby mi plecak. Podobnie nie próbowałbym zdobywac Mt. Everestu bez namiotu. Ale skoro nie łażę w Himalaje i nie toleruję pól namiotowych to moge sobie pozwolić na komfort pierdolnięcia się pod krzaczkiem w srodku lasu, prawda?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024