Skocz do zawartości


Zdjęcie

latarki nietaktyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

latarki nietaktyczne
Witam.

Czy moglibyście polecić jakieś latarki/lampki do stosowania w domu przy długotrwałym braku prądu? Chodzi mi o sytuację, w której na 2-3 dni odcięte jest zasilanie. Sprzęt powinien równomiernie rozproszonym światłem oświetlać pomieszczenie. Najlepiej coś na diodach i bateriach litowych.

Pozdr.

W.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
chodzi o coś takiego?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wszystko produkcji Gerbera, a więcej można poczytać [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
Dokładnie - dzięki.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
może takie samochodowe z serii "z przodu żarówka, z boku jarzeniówka, z tyłu migacz" są w różnych wielkościach i wersjach zasilania
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne

może takie samochodowe z serii "z przodu żarówka, z boku jarzeniówka, z tyłu migacz" są w różnych wielkościach i wersjach zasilania


To jest jakiś pomysł. Tylko, że one są z reguły na dużo zwykłych baterii. Ja chciałbym coś z baterią litową, żeby długo świeciło bez wymiany baterii i żeby można to było wrzucić do szafy na rok, a wyjąć dopiero w razie potrzeby.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne

może takie samochodowe z serii "z przodu żarówka, z boku jarzeniówka, z tyłu migacz" są w różnych wielkościach i wersjach zasilania


To jest jakiś pomysł. Tylko, że one są z reguły na dużo zwykłych baterii. Ja chciałbym coś z baterią litową, żeby długo świeciło bez wymiany baterii i żeby można to było wrzucić do szafy na rok, a wyjąć dopiero w razie potrzeby.


można dostać baterie litowe w formacie AA [są takie latareczki samochodowe na 4xAA] a jak juz wyczerpiesz te litowe to może się okazać, że ktoś, gdzieś ma jakieś "paluszki" i to bedzie niezaprzeczalna zaleta takiej latarki

będzie też świecić długo na bateriach alkalicznych jeśli to bedzie np. 6xR20 :wink:

co do wrzucania ... nalezy upewnić się, że nie włączy się przypadkowo [dobrze działający włącznik], albo nawet nie instalować baterii żeby nie ryzykować przypadkowego rozładowania

chyba nie bardzo robią lampki na CR123 [bo chyba o takie Ci chodzi] do oświetlania dużych powierzchni, może Inova 24/7 ale ona raczej świeci kierunkowo

z takich typowo oświetlających dookólnie teren:
-krill light [coś jak światło chemiczne tylko na baterie :wink: ]
-lampka na kuchenkę gazową?
-światło chemiczne - raczej słabo świeci
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
do takich celów to polecam zwykłą czołówkę na co najmniej 8ledów i 4xR6. Działa godzinami, oświetla rozproszonym światłem, a jak trzeba coś zrobić to zawsze dwie ręce wolne, można też zawiesić na pasku. Koszty niewielkie - na znanym wszystkim serwisie aukcyjnym można już za 25zeta kupić. Ja mam byle jaką (aczkolwiek wyjątkowo porządnie zrobiona - sam byłem zaskoczony), spadała, pływała, od początku sezonu letniego chodzi na jednym komplecie baterii, a bynajmniej jej nie oszczędzam.

Pozdrawiam
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
A ja w takich sytuacjach używam lampy naftowej. Oświetla najlepiej i najbardziej równomiernie. Poważnie! :-) :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_erwinw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
a lampę taka mozna w markecie zanabyć po ok. 8/10złociszy, tylko przy zakupie nafty nie ma co oszczędzać, bo te tańsze gorszej jakości strasznie kopcą, a jaki klimat jest np. pod namiotami gdy na dworze wisi lampa naftowa :twisted:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
Co do klimatu to całkowicie się z tym zgadzam.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
Trochę muka, jak upadnie i się stłucze.
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
A gazowka nakrecana na camping gaz ? Nie straszy ceną, kartusze niedrogie, leżeć może 0 10 lat.

Adam
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
sa jeszcze lampki ogrodowe z panelami slonecznymi, tanie to to, siweci bardzo dlugo bo na jednej diodzie chodzi.

albo latarki "wstrzasowe" (indukcyjne), takie na 1 diode, cale z tworzywa, w srodku cewka z ruchomym rdzeniem magnetycznym, niewiele sie trzeba namachac a swiatlo jest i swieci calkiem calkiem.
taka latarka jest niezastapiona w warunkach kiedy nie pamietamy o niej, moze lezec w domu, w samochodzie.... i czekac kiedy bedzie potrzebna.
potrzasamy przez 30 sek. i swiatla mamy na kilkanascie minut , energia odtwarzalna, nic nie kosztuje :)
a ceny latareczek ok. 15zl na allegro.
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
Ot-zwykła świeczka i zapałki w wiadomym miejscu , a tak na poważnie to polecam postarać się o dobrą lampę naftową--byle nie malowaną farbą--są takie USA- chyba ocynk-- całkim solidne--koszt ok 20zł

W Polskim Wojsku właśnie jako awaryjne światło używa się lampy naftowe , chociaż w pewnej jednostce widziałem ostatnio super modyfiakcje tego swiatła--dali żołnierzom butle z gazem, i lampe gazową--pomysł super--ale jak sie dowiedzieli ze wystarczy trącić zapalona lampę i siateczkę szlag trafia , to wrócili z powrotem do nafty--no ale cóż --kasa musiała być wydana.

Wracając do tematu to dobrym rozwiazaniem jest mieć w domu zawsze naładowany akumulator żelowy--najlepiej taki ok 45Ah i jakąś lampke samochodową-5W juz wystarcza , a swieci dłuuuugo.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne

Wracając do tematu to dobrym rozwiazaniem jest mieć w domu zawsze naładowany akumulator żelowy--najlepiej taki ok 45Ah i jakąś lampke samochodową-5W juz wystarcza , a swieci dłuuuugo.


może być uciążliwe kontrolowanie naładowania itp. - rozwinął bym ten pomysł do postaci UPSa - może już takiego starego, co nie uciągnie kompa, ale niech sobie będzie włączony do sieci - zawsze potem można jaką lampkę podłączyć czy np. komórę naładować
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
UPS jest raczej mało ekonomiczny--krótkie działanie po zaniku sieci--zwłaszcza te stare na zwykłym trafie na rdzeniu stalowym--mała sprawność.

A akumulator można doładowywać NON STOP bardzo małym prądem --rzędu 0.01 nominalnego prądu ładowania--czyli w zasadzie dziesiątki miliamperów--czyli z sieci prąd praktycznie niezauważalny. Takie ładowanie nazywa się ładowaniem konserwującym--akmulator jest ładowany prądem ciut wiekszym od prądu jego samorozładowania.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: latarki nietaktyczne
Ta nad U2 sie kiedys slinilem... :) "Zszedlem" jednak do L2 Mam ja od roku -minus- 3miesiace gdy lezala w ziemi (kwiecien-maj) Klikk... i swieci
Regolacja 15-65 lum. naprawde wystarcza Nie zawiodla ani razu :roll:
Inova T4....postaram sie zrobic maly tescik jak dotrze do kolegi
Tak za miesiac!
Hej

Ps Czy ktos posiada Inove T4 Mozna by cos blizej :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024