Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oswieccie mnie!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Oswieccie mnie!!!!
Chce kupic latarke. Taka biwakowka, czasem przyswiecic w garazu, czysem na jakiejs nieduzej wycieczce w lesie. Ot, tak sobie. Oficjalnie wielkosc nie ma znaczenia, ale krowy nosic bym nie chcial 8) I tu problem. Szukam "zlotego srodka", czyli czegos, co w miare mozliwosci bedzie i dosc mocno swiecic i dosc dlugo. Wybor pada na... MagLite 2C cell. Wiem, ze :oops: sie przyznac, ale ide w te strone, bo:
a. nie nurkuje, wiec super-hiper wodoszczelnej latarki nie potrzebuje
b. nie bede jej zrzucal ze skal, skakal po niej, jezdzil po niej samochodem itp. wiec az tak pancerna byc nie musi, ale fajnie by bylo, jakby jednak byla z aluminium :roll:
c. 18 lumenow (po zmianie zarowki 20) raczej spokojnie wystarczy do w/w zastosowan
d. baterie mozna bezproblemowo zastapic w miare pojemnymi akumulatorkami
e. niezaprzeczalny plus - w razie potrzeby mozna ja szybko przestawic na 114 lumenow, wymieniajac 2 LR14 na 3 CR123 i zmieniajac zarowke
Ale ciagle sie waham. Wiec pytanko - zna ktos cos takowego, co by bylo lepsze od mojego wyboru? Moze mocniej swiecic, ale niech sie to nie odbywa kosztem tragicznie skroconego czasu swiecenia.
  • 0

budo_erwinw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oswieccie mnie!!!!
biwakowa, przyświecić w garażu.............. a nie lepsza by była do tych celów czołówka na diody?
jako biwakowa sprawdza się wyśmienicie, do pomieszczeń także dzięki rozproszonemu swiatłu, np. tikka+ albo tikka xp, albo coś z led lenser, jeśli nie potrzebny ci halogen to taki zakup byłby chyba właściwszy niż latarka która zajmuje rękę (istotne zwłaszcza na biwaku),
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024