Skocz do zawartości


Zdjęcie

Juche Tul


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Juche Tul
Właśnie dowiedziałem się, że jedna z organizacji powstałych ze "starego" ITF - ICTF - zmieniła u siebie nazwę Juche Tul. Teraz w tej organizacji będzie on się nazywał Ch'ang Hon Tul. Szczegóły można przeczytać tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co o tym sądzicie?

Gizmo
  • 0

budo_helmik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
Zmiany, coraz dalej idace zmiany. Tkd rozbija sie na coraz mniejsze i coraz bardziej odlegle od siebie czesci. Smutne, ale nie do zatrzymania.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
pod pozorem uniepolitycznienia polityka zdąża ku dalszemu podziałowi

bez sensu, ale działacze za coś muszą dostawać wyższe stopnie

EDIT:
a juz wprowadzenie kolejnego układu jako alternatywy dla Juche/Ch'ang-Hon uważam za totalny kretynizm; zgadza się że układ jest trudny, ale wymaga się jego znajomości na wysoki stopień
idąc tym tropem niebawem powstanie organizacja tkd gdzie będą same proste układy, taka superrekreacyjna
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
Akurat Ko-Dang był w TKD wcześniej niż Juche i wykopano go ze względów politycznych. Z tego względu np. w GTF mistrz Park Jung Tae również usunął Juche i powrócił do Ko-Danga, dodając zresztą parę własnych, dość trudnych układów, żeby nikt nie powiedział, że poszedł po linii najmniejszego oporu...

Dzięki za odpowiedzi, czekam na kolejne opinie...

Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
hmm jako ze nie przezywam jakos wewnetrznie znaczenia danego ukladu, nazwy itd nie robi mi najmniejszej roznicy jak on sie nazywa, tzn oczywiscie w penych granicach bo wolalbym zeby jakis uklad nie zmienil nazwy na "heil hitler" np :wink:
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
Zapytam bo nie mogę się doczytać - reguły walki takie same jak w ITF ?
Może w końcu doczekalibyśmy się jakiejś odmiany TKD gdzie zawody odbywałyby się na zasadach zbliżonych do full kontakt, albo tak jak w kyokushin - punkt tylko za upadek przeciwnika.... Wydaje mi się, że wtedy tworzenie nowej federacji jest jak najbardziej uzasadnione.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
Federacja ICTF to jedna z grup powstałych po śmierci gen. Choi i w zasadzie jest to ITF pod inna nazwą. Bardziej ciekawiły mnie Wasze opinie na temat tego, jak różne grupy odnoszą się do tematu Juche, skądinąd bardzo efektownego układu, tyle że skomponowanego na cześc kimirsenowskiej ideologii ;-)

Gizmo
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Juche Tul
Ciekawy uklad a zmniana nazwy do niczego w sumie nie prowadzi. Nowa nazwa i nowe podloze ideologiczno-teoretyczne nic wiecej a osoby siedzace w tym od dawna i tak sa wyuczone w tym co bylo a nie w tym co niepotrzebnie ktos zmienia. Uklady maja podloze teoretyczne, ze sa na czyjas czesc. Ale jak sie "patrona" ukladu zmienia to to juz traca mi o kpine z adeptow i polityke, ktora nie ma nic wspolnego ze sztuka walki a jezeli ma to raczej w negatywnym tego slowa znaczeniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024