Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to w końcu jest...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Jak to w końcu jest...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Albo coś przespałem, albo zamuliłem. Mógłby mi ktoś wyjaśnić tego flasha? Ręce w końcu wchodzą w grę czy nie ?:> Jesli w rękawicach to jak mniemam na bańkę ? >
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
To już pisał Gizmo kiedyś - "rękawice" są ale uderzać można na hogo. Pewnie niedługo sie doczekamy rąk na głowę.
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Jak na razie nie zezwolono na uderzanie rekoma w glowe, a rekawice sluza do ochrony i maja zwiekszyc motywacje do uderzen rekoma w HOGO (w pancerz). Poniewaz pole walki sie zmniejszylo (z 12x12 do 10x10), czas trwania rund sie skrocil, to czesciej bedziemy widzieli bliski kontakt, a co za tym idzie - uderzenia rekoma, ktore beda czesciej punktowane (obecnie prawie bardzo rzadko).

Cytat z przepisow walki (niedozwolone akcje):

5.
Prohibited acts: "Kyong-go" penalty
1) The following acts shall be classified as prohibited acts, and ‘Kyong-go’ shall be declared.
a. Crossing the Boundary Line
b. Evading by turning the back to the opponent
c. Falling down
d. Avoiding the match
e. Grabbing, holding or pushing the opponent
f. Attacking below the waist
g. Pretending injury
h. Butting or attacking with knee
i. Hitting the opponent’s face with the hand
j. Uttering undesirable remarks or any misconduct on the part of a contestant or a coach


Prace nad regulaminem jeszcze trwaja, wiec wszystko stoi pod znakiem zapytania.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
aha, dzięki za posty. Z jednej strony chciałbym rąk na głowę, z drugiej, szkoda by poświęcać, dynamicznych i szybkich akcji nogami, na co napewno miałyby wpływ ręce.

Choć w sumie jest TAE KWON DO, a nie KWON DO
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Litosci, szkoda slow - jak ktos nie umie uderzac to go rekawice raczej niezmotywuja :evil:
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Tymi rękawicami prawdopodobnie też nie można chwycić przeciwnika. Na zawodach często zawodnicy chwytają kogoś z tyłu za hogo teraz jest to uniemożliwione. Ciekawe czy już uzywają tych rękawic. Okazę się pewnie na Polish open. Ktos sie wybiera ?
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Tez sie zastanawiam, po co te rekawice - raz, ze nie bedzie slychac uderzen w hogo, a dwa - beda one mniej odczuwalne dla przeciwnika...
kogo zatem maja chronic? nasze piastki czy przeciwnika? przeciez on juz jest opancerzony od stop do glow...
Wg mnie to jest troche bez sensu, ale moze taki byl wymog komitetu olimpijskiego - przede wszystkim bezpieczenstwo zawodnikow.

Problem z uderzeniami w hogo i ich punktacja jest stary jak swiat. Kiedys np. zlamalem przeciwnikowi zebra przez uderzenie w hogo, jednak punktu zadnego nie uzyskalem...

Wg mnie powody wprowadzenia rekawic jest nastepujacy:
Sedziowie maja teraz czesciej liczyc punkty za techniki reczne, wiec zawodnicy z wieksza pewnoscia i czesciej beda je zadawali, a poniewaz uderzenia gola reka w hogo moga ja uszkodzic, stad rekawice.

Zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...

Tymi rękawicami prawdopodobnie też nie można chwycić przeciwnika. Na zawodach często zawodnicy chwytają kogoś z tyłu za hogo teraz jest to uniemożliwione.

Chyba nie bedzie mozna :cry: ... Mialem nadzieje, ze wprowadza takie rekawice jak w pridzie :wink:

Ciekawe czy już uzywają tych rękawic. Okazę się pewnie na Polish open.


Z tego, co mi wiadomo, to nowe przepisy maja byc wprowadzone dopiero w 2006 roku (bo trwaja jeszcze nad nimi prace), wiec na Polish Open beda jeszcze "stare" zasady (bez rekawic).
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
w sumie opancerzenie zawodników w WTF to już powoli paranoja, fulkontaksratatata w kyoku też jest kontaktowa walka, a tam dwa wielkie pancerze nie walczą z sobą ;) kolejne tłumaczenie że olimpiada...jakoś zawodników w judo nie widziałem jeszcze tak obódowanych, a kontuzje u nich to też pewnie codzienność. w sumie moim zdaniem rękawice to dobra żecz bo to światełko w tunelu dla rąk w wtf, ale kaski powinni wyautować, dostałem już kilka razy w głowę mając kask i jakoś wiele on pomógł. :? A kiedyś w WTF rzeźniczyło się bez kasków :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Kaski wprowadzono wkrótce po tym, jak pewien amerykański zawodnik po kopnięciu upadł uderzając głową w podłogę i przeniósł się na lepszy ze światów. Niech zostaną, głowę ma się jedną i ciężko się ją naprawia.

Gizmo
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to w końcu jest...
Czytajac dalej w nowosciach w przepisach ciekawe jest rowniez to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024