Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
Witam,
chcialbym się dowiedziec czy kształt samej klingi w miejscu mocowania do rękojeści i "zakleszczania" blokadą, różni się jakoś znazaco w stosunku do zastosowanej blokady.
Mówiąc prosto, czy nóż z fabrycznym balcklockiem można spozytkowac na custom w dorabianą rękojeścią w kórej chciałbym zastosować frame L.

Nie znam żadnego noża kóry fabrycznie wystepuje w wersjach z óznymi blokadami, tym bardziej nie mam fotek takowych, tak iwęc jeżeli ktoś miałby porównane prosze o info.
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada

Mówiąc prosto [...]


e? i tak nic nie skumałem. :roll:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
Tak, różni się zdecydowanie.

Myślę że to kwestia "osobnicza", ale np. Spyderco Navigatora z back lockiem z pewnością na frame locka nie przerobisz.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada

Witam,
chcialbym się dowiedziec czy kształt samej klingi w miejscu mocowania do rękojeści i "zakleszczania" blokadą, różni się jakoś znazaco w stosunku do zastosowanej blokady.
Mówiąc prosto, czy nóż z fabrycznym balcklockiem można spozytkowac na custom w dorabianą rękojeścią w kórej chciałbym zastosować frame L.

Nie znam żadnego noża kóry fabrycznie wystepuje w wersjach z óznymi blokadami, tym bardziej nie mam fotek takowych, tak iwęc jeżeli ktoś miałby porównane prosze o info.


1. Rozni sie najczesciej.


2. A ja znam, Benchmade AFCK.

Ale nie mam fotek rozlozonego - mam mini AFCK i TSEK axis - i Ci nie zrobie bo aparatu nie mam aktualnie.

Jak poczekasz jeszcze poltora tygodnia, to Ci cykne fotki :)

Generalnie "spozytkowac" mozna - sorry Adam ;) - tylko troche roboty to bedzie i musisz pokombinowac.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
Prawdę mówiąc pisałem to mając piczkę na mysli ;) Stąd może trochę rozbełtana kompozycja treści...

Podoba mi się jej kształt ostrza, stal, jej jakość, cena... ale rękojeśc i brak linersów trochę przeszkadza. Niby nie będzie służyła jako składany łom, ale chciałbym jej zafundować jakieś ciekawsze trzymanko.
AFCK byłby właśnie dla mnie odpowiedni, ale ta cena, narazie trochę dla mnie za wysoka.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
Brak linersow przeszkadza?

W czym?

Sorka, ze przynudzam, bo bylo nieraz, ale probowalem ja polamac pare razy i mi sie nie udalo. Z tego co czytalem tu i owdzie, nie tylko ja probowalem.

Nawet blade playa nie ma.

No chyba, ze faktycznie "You had a dream" i sobie chcesz po prostu zrobic inna rekojesc. Jest to w sumie calkiem zrozumiale, bo jak sie ja chce probowac polamac, to rekojesc jest czasem troche za cienka.

To nie mam pytan ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
wcale nie twierdzę że jest zbyt delikatna, po prostu chciałbym mieć to poczucie pewności, pozatym bosko wyglądałaby w stalowej rękojeści ala coponiekóre spyderco nie uważasz ?

Jesli to nie problem chętnie obejrzałbym te fotki, nie chcę żeby w połowie projektu okazało się ze jednak się nie da... ;)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
A nie lepiej monolocka zrobic z tytanu jak w Sebie czy Pinnacle :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada

wcale nie twierdzę że jest zbyt delikatna, po prostu chciałbym mieć to poczucie pewności, pozatym bosko wyglądałaby w stalowej rękojeści ala coponiekóre spyderco nie uważasz ?

Jesli to nie problem chętnie obejrzałbym te fotki, nie chcę żeby w połowie projektu okazało się ze jednak się nie da... ;)


Rob, moze byc niezle.

Akurat znalazlem jakas stara fotke Piki, nie jestem pewien nawet, czy to moja :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
E. A nie lepiej fixedy robić? :D :) :-) :lol: :P :wink:
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
wiesz pierwotnie miałem zamiar zrobić linersy z bułatu, rękojeśc z talonitu i diamentowe piny... ale po chwili refleksji doszedłem do wniosku ze stal o o niepospolitej nazwie "nierdzewna" + polerka wystarczy.

biorę na względ coś relatywnie prostego do wykonania. Frame mi pasuje...
BTW. wydawało mi się ze sebenza ma frameloka :/ monolok to coś podobnego ? Może to samo... ?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
Eee... Framelock chyba nie jest az tak "relatywnie prosty do wykonania".

A framelock i monolock to to samo, nazwe monolock to zdaje sie nawet Benchmade wprowadzilo. Sebenza ma framelock, a Pinnacle albo Monochrome monolock ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kształt dolnej części ostrza w folderze a blokada
hmm niezaciekawie mi to wyglada... blokada chwyta ostrze za górną krawędź, do blokady o jakiej myślę potrzeba dokładnie z drugiej strony :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024