Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palenisko, piecyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Palenisko, piecyk
Jaka temperatura jest potrzebna do rozgrzania do czerwoności ( lub tak by dało się z tego wykuć płaskownik ) stali 45???
Jak skonstruować takie palenisko? co jest potrzebne itd.

P.S.:
Nie wiem czy to mądre pytanie ale oczekuje odpowiedzi. :lol:

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
DLA CIEBIE WSZYTKICH KTÓRZY MAJĄ TEN SAM PROBLEM bo postów o tym już było kilkanaście

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
z mojej prywatnej literatury hyhy , ściagnij sobie ten obrazek na dysk i powiększ . doczytasz się jeśli będziesz chciał . pozatym same rysunki dużo wyjaśnią
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Te stare książki są najlepsze, chodze do technikum i wiem że takie książki jak ta, wydawane w latach od 50-tych do konca lat 80-tych są najlepsze, spawanie, obróbka wszelkiego rodzaju, materiałoznastwo itd. to wszystko jest świetnie wyjaśnione. Ja odwiedziłem kilka targów i za przysłowiowe piwo kupiłem takie książki (stare i podniszczone ale wiedza jest ogromna w nich) Polecam je każdemu, np. o obróbce plastycznej jest wiele pozycji. Przeczytasz - Jesteś do przodu o tonę wiedzy.
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
a ja mam dużo książek, które zostały po moim sąsiedzie, kóry był wykładowcą materiałoznastwa na polibudzie, i też polecam te stare z rysuneczkami, tabelkami itp chociażby poszukać w antykwariacie, albo nawet u dziadka (sory za OT)

Pozdrawiam
  • 0

budo_tekblade
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Ja palenisko zrobiłem ze starego grilla (taki kociołek), obłożonego wewnatrz i wn iektorych miejscach zewnętrzych zaprawą szamotową. do okienka na dole kotła wsadziłem stalową rurę z z 4-ema otworami, do tego odkruzacz. Koks na palenisko, rozpałka i powietrze z odkurzałki. Chodzi jak ta lala, topie na tym aluminium, rogrzewam stal do czerwonosći a mozę i mocniej ;) . Ogólnie to jest to amatorka jak nic ale chula, i mnie wystarcza.
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Dzięki musze se skombinować takie książki. thx
Pozdrowienia :D
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
No,no Jelec, 2 strony ,a jakie tresciwe :-)
pozdrawiam
-orbi-

ps.a ja dopiero palenisko budowac bede > , i mam zagwozdke, bo mam 2 projekty... pierwszy, "styl japonski" cuś takiego -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .Tylko to bedzie w zadaszonym pomieszczeniu ,wiec palenisko otwarte a nad nim okap.... no i wersja ze starym odkurzaczem -> tu klaniam sie skanowi Jelca :)

tak a propo, ktory wariant wybrac ?
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
ciekawa koncepcja z tym drewnianym "napowietrzaczem" .
W Polsce raczej wiekszość chodzi na odkurzaczu
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Niom, ciekawa . Nie bedzie buczalo jak stary odkurzacz ;) , i takie trudne do zrobienia nie jest :) ,,, i chyba to jutro zaczne budowac :-) . Domyslalem sie ze w Polsce to jada na odkurzaczach/dmuchawach. Ale jakos mnie cos takiego nie kreci... kwestia gustu chyba :P hehe

pozdro
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
To wygląda jak "Młody Technik"!!!!!!

Mam rację? :>
  • 0

budo_mikop
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk

To wygląda jak "Młody Technik"!!!!!!

Mam rację? :>

Nie masz racji, to jest miesięcznik "Zrób To Sam" który ukazywał się chyba od końca
lat 70 do początku lat 90 a może nawet połowy, niepamiętam. Było to czasopismo o szerokim profilu tematycznym dla wszelkiego rodzaju majsterkowiczów i szkoda
że znikło.
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk

tak a propo, ktory wariant wybrac ?

Jeśli sie bedziesz zajmował głowniami japońskimi to zbuduj japońskie palenisko, zawsze to bardziej po japońsku :) sam też będę takie budował jak przeniosę kuźnie z garażu do nowego pomieszczenia - oczywiscie wykonanego na wzór kuźni Yoshihary :D
Aczkolwiek typowe palenisko kowalskie jest bardziej uniwersalne od japońskiego.

Jaka temperatura jest potrzebna do rozgrzania do czerwoności ( lub tak by dało się z tego wykuć płaskownik ) stali 45???

stal 45 należy kuć w zakresie temperatur 1100 - 850 *C czyli od żóltobiałego do jasno czerwonopomarańczowego.
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
tak to zrb to sam ale roczniki nieco starsze
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
ja mam cos takiego:
Dołączona grafika

zrobione z felgi, otwory zaspawane, przez glowny przechodzi rura , na dole popielnik, a z boku nadmuch z odkurzacza. jara az milo, do bialosci :)

troche to wyszlo wszystko zerdzewiale, ale to zludzenie, jedyne co jest zerdzewiale to ta felga, reszt nie. ach te aparaty z kom. :?
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Shirotatsu- tak, bede zajmowal sie glowniami japonskimi :D ale japonskie glownie to jest TO :) :) ...

ps. pytanko mam, czy w ksiazce Yoshikary jest to palenisko i miech inaczej rozplanowane? czy wystarcza mi informacje z tej stroy co podalem wczescniej ? bo jesli w ksiazce < bede mial swoja,ale dopero pod koniec wrzesnia> Yoshikary jest to lepiej rozrysowanew itp. to jak bym mogl, to poprosze o jakis maly skan tego rysuneczku :) , bo juz dzis zamierzam cos w tym kierunku zaczac robic.

pozdrawiam
-orbi-
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk

Nie masz racji, to jest miesięcznik "Zrób To Sam"


OK źle to wyraziłem. W jakimś z numerów "Młodego Technika" widziałem dokładnie podobny ( :) ) artykuł, tylko tej skali po lewej nie było. Oczywiście widziałem tytuł na górze strony, myślałem więc, że Jelec sam "zmontował" swoją prywatną książeczkę z innych czasopism. Już taki jestem, że wszędzie podstęp wietrzę :oops:

Dzięki za info
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk

Nie masz racji, to jest miesięcznik "Zrób To Sam"


myślałem więc, że Jelec sam "zmontował" swoją prywatną książeczkę z innych czasopism. Już taki jestem, że wszędzie podstęp wietrzę :oops:


bo zrobiłem jest ok. 14 numerów w tej książece , numerów zrób to sam . księga gruba na 10 cm
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Dołączona grafika
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Palenisko, piecyk
Dziekuje Shirotatsu :) :D :)

To mi rozjasnia sytuacje :) . Ogladalem filmiki na ktorych widac kuznie mistrza Abenteuer.Leben.-.Samurai.Schwert_Sword_Yoshindo_Yoshihara_..... > wieeele razy. I wlasnie z gory brakowalo mi spojrzenia na to wszystko. Ale i tak nienajgorzej zrobilem sobie projekt, > bo wyglada podobnie do tego co na Twoim skanie. ... .Nie wiem jak z wymiarami tego miecha. Ja zamierzam zrobic to tak TEJ stronce, chyba sa w calach, czy cos>.Dlugosc ok.1.8 m, wysokosc max 1.2 m, szerokosc ok. 60 cm. - dzis juz znalzlem material. ehem, odkopalem na strychu stara szafe, na szczescie byla juz rozlozona na czynniki pierwsze. Nie mam pojecia ile to ma lat. Ale jest to chyba dobry material. .No i oczywiscie obowiazkowo scianka oddzielajaca palenisko od drewnianej konstrukcji...
Moze masz jakies swoje uwagi Shirotatsu ? jak Ty to chcesz zrobic ? ...>

ps.ehem,i przepraszam za literowke , Pan Yoshihara oczywiscie, a nie jak napisalem wczesniej Yoshikara ....
ps2. ehh... i znowu sie rozpisalem :)

pozdrawiam

aha, -simon- ubije Cie tu zaraz ;) , nie pokazywac mi tu zadnych kowadel normalnie idzie bialej goraczki dostac :evil: . Bylem dzis na skupie zlomu. I... mieli kowadlo , takie pozadne ze 100 Kg . Niedawno ktos od nich kupil .... a sprzedali je, 1zl za kilogram... ehhh.... a tak pozatym , to pomyslowe palenisko masz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024