Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Jak gdzieś pisałem, widząc wasze prace porzuciłem nadzieję i ogłosiłem przetarg.

Obiektem przetargu jest nóż. Bez rękojeści, zahartowany, z nawierconymi dziurami, ze szlifem, czyli wszystko prócz rękojeści i wykończeniówki(polerka czy coś). Wykończenie to chciałbym coś jakby niedo-satinfinish. Czyli gładka stal, ale co się nie świeci. Nóż ma być do pracy.
Wymiary:
grubość płaskownika coś około 6mm, długość klinki 22-25cm, szerokość klinki około 4,5-6cm.
Załączam rysunek obrazujący "na oko" jak ma ten nóż wyglądać.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

stal: o1, d2, nz3, ewentualnie własną propozycję.

Chętnych proszę na priv, by obgadać projekt, kwestię finansowe i czas realizacji. Pozdrawiam
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
jak obejrzałem projekt to mi się przypomiała anegdota o Xawerym Dunikowskim, jak go pytali o wyżeźbienia 10cio metrowego pomnika stalina. Ten zapytał czy stalin może być nagi. Oczywiście nie, w mundurze. Na to Dunikowski: ale nuda, pięć metrów spodni...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Hej! Ciekawy pomysł z tym przetargiem:-) Jeśli chwyci, to nie będziesz miał nic przeciwko, gdy go wykorzystam (pomysł na przetarg - nie na nóż, bo ten jest brzydki!:) )? Oczywiście prawa autorskie są twoje 8) Pozdr. Lothian.
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Życzę ci aby ten przetarg lepiej wypalił niż przetarg na modernizacje MI-24 w WP :wink:
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Szerokość klingi mała, a grubość spora i szlif niski. Kiepsko to będzie cięło.
Jeśli ma być tylko do rąbania, to trzeba chyba zmienić kształt rękojeści, bo będzie wyślizgiwał się z ręki. Na taki spory nożyk, to chyba jednak D2 nie do końca, chyba, że nisko hartowana ( a to szkoda stali by było)
Przemyśl, czy nie taniej w sklepie kupić, no chyba, że chcesz "customa".
Pozdrawiam.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
6 cm to wąska klinga? Nóż może i jest brzydki, ale to mój pierwszy projekt, wykonany dodatkowo w paint'cie :D Rękojeść z racji skali nie będzie tragiczna, choć jej smukła linia może budzić zastrzeżenia. Póki co mam jedną propozycję. Nie do wiary, że nikt nie chce się podjąć tak szczytnego dzieła, jak zrobienie mojego pierwszego customa :wink:
Hmmm.....projekt oczywiście będzie zmieniany, dzięki Kubek za uwagi, może ktoś się jeszcze wypowie? A jeśli zamieściłbym pełny projekt z opisem to czy ktoś by się podjął?
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Faktycznie pisałeś, że szerokość klingi ma być do 60mm. Zasugerowałem się rysunkiem, który nie oddaje wymiarów.
Zamieść projekt, to można będzie przynajmniej podyskutować.
Mnie bardzo ciekawi, ile koledzy po pilniku będą chcięli za zrobienie takiego noża, bo to sporo roboty będzie.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
No właśnie, bez taśmówki to raczej bedzie męczarnia. Póki co mam jedną ofertę za 150. Czyli niewiele mniej niż nowy BK9. Tak więc mam nadzieję, że zgłosi się ktoś kto posiada taśmówkę, bo inaczej to trudno będzie o niski koszt.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Sugerujesz znaczy, że za ostrze tyvh rozmiarów robione na zamówienie wg twojej specyfikacji 150zł to dużo? Wg mnie jest to raczej bardzo przyzwoita cena za kawał poważnej roboty...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
prawie darmo...
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
szczególnie te kilometry wysokiego dość szlifu... żeby krawędź wyszła równa itp.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Raczej staram się tę cenę porównać do ceny nowej BK9. Generalnie miałem nadzieję, że uda mi się niższym kosztem uzyskać duży nóż. Nie mówię, że 150 to dużo, zwłaszcza, że szlif faktycznie wysoki(około 5cm) i długości 22-25, a to całe może piłowania. Chodzi mi tylko, że łatwiej byłoby zrobić ten szlif taśmówką niż pilnikiem, a i koszt byłby mniejszy. Choć jeśli nie będzie innych ofert to i tak się ucieszę, że za 150 dostaję nóż, który należy tylko uzbroić w rękojeść i wypolerować :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
moim zdaniem powinienes pocałowac w plecy z wdziecznosci tego, kto za te pieniadze podjął sie tej pracy.

tym bardziej ze te "5 metrów spodni" to nuda jakich mało.
a poza tym szlif na tasmówce nie jest tanszy. czy wiesz ile trza sie uczyc i ile materiału zmarnowac zeby dobrze robic na tasmie?
przy nozach tak jak przy wszystkim - nie placisz a produkt ale za doswiadczenie.

ps. moim zdaniem - zrób sobie sam ten nóz. nawet jak nie wyjdzie jak spod igły to bedzie twój custom. naprawde TWÓJ.

pozdrawiam.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
A nawet poniżej pleców. Nie podjął bym się tej roboty za 150.
Custom ma sens jeśli zależy Ci na jakości i wyjątkowości noża. Jak chcesz mieć tanio, to tylko seryjne.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Nikogo nie będę w dupę całował za to że podejmie się za pracy za pieniądze jakie sam zaproponował. A to ma być narzędzie do karczowania a nie dzieło sztuki. Po za tym skoro ktoś chce się podjąć, to widocznie liczy się z faktem, że trzeba będzie mordować się z niekończącym się szlifem.
Kwestia ceny. Czy ja mam temu komuś opłacić naukę pracy na taśmówce? Nie. Ja tylko myślę, że szybciej będzie zrobić szlif na taśmie niż pilnikiem, a czas to pieniądz.
A samemu nie mam jak zrobić noża, bo właściciel mieszkania, które wynajmuję nie zgodzi się na warsztat, a do domu będę mieć dość daleko, a robienie noża 3h raz na dwa tygodnie mija się z celem.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
raz , ze ja nic o dupie nie pisałem.
dwa, do robienia noza nie trza warsztatu, bo wielu tutaj obecnych nozorobów robi cudenka w domu albo na balkonie.
trzy, nie masz co sie unosic bo nikt tu złych checi nie miał wobec ciebie. tylko dobre rady.
cztery, jak robi sie przetarg na nóz to nie wie czego mozna sie spodziewac. tak ze nie miej potem pretensji ze jest nie taki jak byc powinien. najpierw sie robi a potem sprzedaje.
pięć- robienie pilnikiem nie jest drozsze bo nie płacisz za roboczo godziny tylko za efekt.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Cromcruah, ja się nie unoszę tylko nie każdy cusyom wychodzi spod ręki Twojej, Marcina_S czy Tlima(jest jeszcze wielu innych, których powinienem wymienić). To jest narzędzie, a nie super-mega-hit-quality-knife.
"5 metrów spodni"-wybacz, że nie będę karczować krzorów 3cm tanto, convex z potrójnie łamanym ostrzem :wink:
Spoko, a przetarg, to przetarg, i dlatego liczę, że ktoś zrobi za mniejsze pieniądze. Tyle, po prostu wolna konkurencja :D
Właściciel nie chce widzieć nawet pilnika czy papieru ściernego w domu:(
Nie płacę za roboczogodziny...? Czy gdy efekt jest ten sam, z tym, że w jednym wypadku twórca poświęcił nożowi pół roku a w drugim 10h, to czy cena będzie identyczna?
Pozdrawiam
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
to wpadnij z nienacka do katowic , dostaniesz na pare dni warsztat i narzedzia. i niech własciciel chaty sie cmoknie.

a jesli chodzi o karczowanie to naprawde, kup sobie w rolniku najzwyklejsza machete. około 28 zeta, po naostrzeniu do takich celów jest wystarczajaca.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: PRZETARG NA ZROBIENIE NOŻA
Dzięki za zaproszenie :D A właściciel to dobry człowiek, czy ktoś wynajmuje kawalerkę w centrum Wawy za same koszty typu gaz, prąd, etc.? :)
A karczowac to ja muszę takie krzory potężne a i drewienko na ognisko zdobyć, a to szałas zbudować, a to gałęzie na drzewku przyciąć, tak więc zwykłą maczeta będzie za lekka :D
W ciągu kilku dni, góra tygodnia wrzuce już ostateczny projekt i będzie to termin gdy przetarg się zakończy a prejekt równocześnie dostanie wykonawca. Wtedy sobie podyskutujemy dlaczego taka a nie inna rekojeść, że garda za mała, etc. :wink:
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024