Skocz do zawartości


Zdjęcie

Może ktoś nazwie to nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Może ktoś nazwie to nożem
Moje pierwsze ostrze:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wymaga jescze drobnego wykończenia, ale wreszcie jest :oops:
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
jak najbardziej nóż 8) I bardzo elegancko wykończona rękojeść, gratulacje. Napisz coś więcej, jaka stal, narzędzia, hartowanie, itp.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Stal D2 hartowanie Vis mierzone 59HRC
Narzędzia najpierw użyczona taśmówka potem pilniki i papier ścierny
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Jak na pierwszy raz, to bardzo fajny nożyk. Mój pierwszy nie był tak dobrze zrobiony. Widać, że z nożami trochę już wspólnego miałeś. Przekładki bardzo ładnie doszlifowane. Pomyśl, czy nie warto trochę załamać krawędzi na rękojeści.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Zdecydowanie mogę to nazwać nożem.
Gratuluję rękojeści,bardzo sympatyczna.
mnie się wydaje czy naprawde zrobiłeś convex grind
aha,pomysł z załamaniem krawędzi fajny i jak zrobisz to dobrze to
otrzymasz wygodną rękojeść.
wykończ go jeszcze to to będzie cacko jakich mało(przynajmniej u mnie he,he) :)
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
No stary gratulacje, nóż naprawdę udany, wg mnie jedynie co możesz faktycznie zmienić krawędzie w rękojeści na bardziej łagodne. Ale ogólnie nożyk przyjemny.. jeśli to twój pierwszy lub jeden z pierwszych to gratuluje, i aż się boję co będzie dalej :wink: radość bierze że następny knifemaker zaczyna działać :) ja swój pierwszy nożyk właśnie kończę, ale do twojego będzie mu brakowało jak stąd do Bałtyku. I ciesz sie facet że możesz zahartować nóż np. w Visie, ja mam do Warszawy 500 km i mogę sobie najwyżej nóż zahartować u sąsiada w grillu i wiadrze z wodą :evil:

pozdro 8)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Archery, to ugadaj sie z ktoryms z warszawskich budowiczow i bedziesz hartowal droga pocztową, to chyba daloby sie wykonac. ale ja nie z Warszawy...
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Jeśli będe robił noże już na poziomie, to coś wykombinuje. Ale narazie moje "cuda" mogę hartować u jakiegoś gienka na wsi :wink:
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Kubek to pierwszy, zresztą byłeś tam gdzie zaczynałem go robić ( w ostatni weekend kwietnia). Mam jeszcze jeden, ale jeszcze nad nim pracuję.
Piotrek fakt na ostrzu wyszedł convex co prawda nie całkiem zamierzony.

okładki są w trakcie obróbki, będą bardziej załamane, ale już teraz chwyt jest bardzo pewny.
  • 0

budo_piotrek_stach
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem

Piotrek fakt na ostrzu wyszedł convex co prawda nie całkiem zamierzony.

co stego rze nie zamierzony,w końcu to convex
gdzieś chyba na stronce PiteraM czytałem że ten szlif ma jakieś cudne własciwości tnęce
no i zapewnia największą wytrzymałość na naprę rzenia poprzeczne(w tej kategori nie ma sobie równych)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Jedziesz Kiedi, jedziesz...
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Bardzo fajny i czekam nastepnego.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
bardzo fajnie w garścisię trzyma
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
kurde znowu ta wazelina. pogadajmy o wadach, co?
nie mam prawa sie przyjebywac, bo sam nie pokazalem jeszcze zadnego skonczonego produktu, ale trzeba ludziom dawac powody do rozwoju.
to ja sie przypierdziele. Wiem, ze sam tworca na pewno widzi te wady o wiele wyrazniej niz ja, ale chcialbym, zeby bylo jasne, ze dla innych tez sa widoczne:

skad taki ksztalt ostrza? noz robiony dla Anglika? (byc moze niedlugo bedzie u nich zakaz nozy z ostrym czubkiem).
rekojesc wyglada jabys skonczyl w polowie - przykleil 2 klepki i wycial profil. ludzka reka nie ma wewnatrz przekroju prostokata.
szlif z deka nierowny.
Jak sie tak wszystkim podoba, to moze go ktos kupi za 3 stowki?
Material zacny, hartowanie fachowe... no?
W sumie teraz troche pozno na modyfikacje, ale jeszcze cos sie z niego da zrobic.

Panowie, nie mozna po prostu chwalic KAZDEGO noza, ktory sie tu pojawi. takie same slowa dotyczace wyrobow seikena i marcina S jak i tego noza to jest wprowadzanie zametu.
wiem, ze to pierwszy noz i w ogole, ale mi na przyklad taki design w ogole nie podchodzi.
chyba nie jest problemem zrobienie czegos LADNEGO na pierwszy noz?

Mozecie mnie zmieszac teraz ze smieciami, ale ja i tak nie bede chwalil kazdej konstrukcji.

Zeby nie bylo, ze tylko marudze: zrobienie wielowarstwowych okladek DOKLADNIE (czyli tak, zeby wszedzie ladnie przylegaly uwazam za duzy plus - mozaikowe piny, chociaz mi nie podchodza na codzien (wole rurki albo pelne piny) , tutaj pasuja po prostu zajebiscie.
Trzeba by calosc wysmuklic, przeprofilowac z deka ostrze (chocby Bowie) i zaokraglic krawedzie rekojesci. No i splaszczyc szlif, ale po hartowaniu... no chyba tylko tasmowka pozostaje.
Jest w tym tworze potencjal. Znaczy, ze tworca wie, co robi. Zycze rozwoju, bo w sumie ten sprzet to miala byc pewnie wprawka w wejsciu w nozorobstwo. czyli poznanie calego warsztatu. Przeprowadziles robote przez caly proces - od kawalka stali do kompletnego noza. Mi sie to jeszcze nie udalo. A ze robiac to, co ty, poszedlbym kawalek dalej albo inna droga, no coz - ani ja nie jestem toba, ani ty mna i zaden nie bedzie z tego powodu narzekac, prawda? :)
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem

Kubek to pierwszy, zresztą byłeś tam gdzie zaczynałem go robić ( w ostatni weekend kwietnia).


kiedi, nie boj sie nazywac rzeczy po imieniu. chodzi oczywiscie o drugi ogolnopolski zlot milosnikow nozy w bochni :)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Mat S, przypierniczasz się. Od MarcinSa można wymagać więcej, bo już parę noży zrobił, ma doświadczenie i obyty jest z pilnikami. Natomiast jak ktoś zrobił pierwszy nożyk i da się nim patyka ostrugać, to jest to ogromny sukces. Wiem ile to pracy kosztuje, bo przeszedłem przez to. Ile razy cholera mnie brała, to tylko ja wiem. Ile razy liczyłem, czy nie taniej i lepiej od ruskich na bazarze kupić. Ten człowiek z uporem godnym lepszej sprawy zrobił nóż. Może nie jest piękny ( jeszcze ) natomiast na pewno jest funkcjonalny i za to należą się wielkie brawa. Co do projektu ( kształtu klingi i rękojeści ) to możesz mieć własne zdanie, ale ten właśnie nożyk tak a nie inaczej był wymyślony. Prawo twórcy.
Nie wiesz dla czego jest taki a krytyki nie szczędzisz.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Nie szczedze, bo chcialbym, zeby ludki tutaj pisali co trzeba poprawic, co zmienic, itp.
rzeczywiscie nie wiem dlaczego ma taki ksztalt - ten ksztalt mi sie nie podoba i o tym pisze. nie o tym, ze noz jest do dupy, bo pewnie nie jest - autor go wymyslil, zaprojektowal i zrobil od poczatku do konca. i za to:
poklon
Ale sam design mi sie nie podoba - to tylko moja opinia - i chetnie poczytam o jego uzasadnieniu. Sam bym nigdy takiego designu nie zaczynal.
No i co do wykonania: z tego, ze kosa w ogole powstala, widac, ze czlowiek ma rece nie tylko do drapania sie po dupie. Wiec warto by doprowadzic robote naprawde do KONCA.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
kiedi:
;)
Dołączona grafika

tak dla jaj i rekreacji
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem
Po kolei krawędzie rękojeści są już zaokrąglone, Sama rękojeść musi być płaska ze względu na swoją szerokość ( przymierzane były i inne kształty- skończyło się na zwężaniu okładek o 50%) chwyt jest bardzo pewny i umożliwia precyzyjne operowanie nożem.
Co do kształtu ostrza jest on bardzo starannie przemyślany i przeznaczony do konkretnego celu. to główny powód wykonania tego ostrza ( ma dobrze leżeć w dłoni trzymane za górną krawędź i umożliwiać operowanie w ograniczonej przestrzeni)
Dołączona grafika

Każdy ma prawo do swojego zdania ale prawda jest taka, że ten nóż miał z założenia pasować do mojej ręki i tak jest zrobiony, również lekkie przekrzywienie rękojeści w cz ęści dolnej starannie zamierzone:
Dołączona grafika

Przy okazji widać zmiany w kształcie rękojeści (sorki za tło, ale robiłem na szybko)

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


P.S. każdy ma prawo do swojego zdania ( a coś nowego może już wkrótce....)
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś nazwie to nożem

kiedi:
;)
Obrazek

tak dla jaj i rekreacji


Może kiedyś ..:roll: .. jak znajdę chwilę .... powstanie również coś takiego..:roll: .

ale raczej nie szybko :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024