Skocz do zawartości


Zdjęcie

kukri - rysunki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

kukri - rysunki
Będę robił kukri. Ze stali resorowej. Długoś chcę zrobić około 35 cm (jakieś 13-14 cm rękojeść; 22-23 cm klinga). Grubość będzie wynosiła 8 mm. Niestety nie wiem jakie proporcje powinny być tzn. obrys klingi itd. Tu moja prośba - czy ktoś mógłby wrzucić tu zwymiarowany obrys jakiegos kukri? Ewnetualnie - gdzie coś takiego znajdę? Dzięki. Lothian.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Generalnie, to nepalczyki, jak naród postury nikczemnej, proporcjonalnie dłonie niewielkie mają. Ludy europy środkowej i zachodniej jako, że więcej białka zwierzęcego wcinają, większe gabaryty osiągają i większe dłonie mają. Weź to waszmość pod uwagę przy projekcie. Zwymiarowanego kukri, jeszczem nie widział, ale może zaglądnij na stronkę cold steela tam trochę znajdziesz.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Dzięki Kubek. Przejrzałem już PRAWIE wszystko, co mogłem i też nigdzie nie znalazłem zwymiarowanego kukri. Chodzi mi generalnie o krzywiznę klingi, szerokość w najwęższym miejscu, najszerszym, u nasady, zbieżność itp :-) Chciałbym, aby był wyważony tak jak kukri ma być wyważony (właśnie - jak ma być kukri wyważony?). Popróbuję najwyżej, aby zachowac proporcje, zwiększać, w odpowiedniej skali, zdjęcia kukri (np. cold steel) aż do rozmiarów jakie chciałbym wykonać.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
poproś kogoś by ci zrobił ksero wraz z pudełkiem zapałek obok :) ,
to taki najprostszy sposób, masz juz gotowy obrys

pozdro
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
O Właśnie! Kto zrobi coś takiego, jak melonmelon radzi? :-)
  • 0

budo_jelec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Ja mam kuahiri orginalne z nepelu z magazynów wojska rąbnięte :) przez kolege .

zdjecie zrobie jutro bo już dziś tragicznie zmęczony ...
  • 0

budo_unibike
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Witam.
Pogrzeb w tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Znajdziesz rysunki z krzywiznami wszystkich typów kukrii. Powodzenia w kuciu. Ja poszedłem na skróty i kupiłem na Allegro. Dla mnie za tą cenę kawał kosy. Jedna uwaga: Mój khukuri ma grubość 12 mm. Ciąłem tym gwożdzie i nie tylko...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
O właśnie! Ta stronka jest niezła. Dzięki.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki

poszedłem na skróty i kupiłem na Allegro.

te allegrowe kukri są coś warte ? Kilka razy widziałem kukri "model ghorka army"- jak zwał tak zwał, w każdym razie jakoś koleś zza granicy na swojej stronie opisującej modyfikację kukri własnie o takim pisał- całkiem pozytywnie.

Czy to co można obecnie dostać na allegro jest warte zachodu- nie ma golić, ale jakaś wytrzymała w miarę zahartowana węglówka by się zdała.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
prawda jest taka ze "himalayan import" to takie okreslenia jak "noz wzorowany na nozach armii usa".
marketingowa bzdura.
90% jak nie wiecej kukri na allegro jest importem z tamtych rejonów. sa wsród nich noze lepsze i gorsze. to nie zalezy od rejonu powstania tylko umiejętnosci kowala.
miałem w rece kukrii z allegro, przywiezione z nepalu i kupione z 300% marża "himalayan import".

zadnej róznicy.

a okreslenie "z magazynów armii" jest chyba tez kitem bo o ile sie orientuje to armiejcy mają kukri robione maszynowo. dobre noze z rekojesciami z tworzywa./ takie widziałem/ i sa sygnowane. jak widze cepelie z chwytem z rogu reklamowaną jako wojskowy to mam watpliwosci.

kup z allegro ale najpierw dogadaj sie z sporzedajacym ze chcesz obejrzec.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
wiesz.....kiedys nie bylo tworzywa, i rekojesci byly z drewna, rogu... w wojsku tez :)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
akurat rękojeść to chyba pierwsza rzecz jakąbym zmienił... moga ją robić z papieru toaletowego, ważne aby klinga była wytrzymała.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Ktoś obiecał mi (zresztą zobaczymy co z tego wyjdzie), że wytnie i wstepnie oszlifuje głownie do dużego noza, pod warunkiem, że dostarczę mu rysunek. Ja oczywiście ze względu na skuteczność wybrałem Kukri, chyba że ktoś zna jakies inne duże i skuteczne noże?
Za Waszymi poradami trafiłem na stronę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i teraz mam drobny dylemat, który kształt wybrać. Chodzi o coś o najwiekszej skutecznosci. Mi osobiście najbardziej pasują: Ganga Ram Special, M43 i Salyan. A Wy który wzór byście doradzali?
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki

Mi osobiście najbardziej pasują: Ganga Ram Special, M43 i Salyan. A Wy który wzór byście doradzali?


Ja wybieram cos pomiedzy M34 a Salyan. Wybieram i cos pomiedzy, bo po narysoawniu ich na kartkce w skali 1:1 jakos roznic nie widze :? Podejrzewam, ze spieprzylem projektowanie. Ale tego co mi wyszlo sam sie wystraszylem, bo to bedzie cholernie wielka i ciezka maczeta w ksztalcie kukri. Mialem ColdSteel'owskie LTC Kukri w lapie i bylo jakies takie male, a ma 17 cali. Moje projekty maja cali 18 (jak w oryginale) a wygladaja na 3 razy wieksze od LTC 8O Moze wielkosc cala spieprzylem? :wink:
I pytanie - grubosc ostrza 7 czy 10 mm?
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
jak ma być wielkie, to i grube :)
Stawiałbym na 1cm, górę ostrza poprowadzoną po delikatnym łuku, średnią wielkość i dość ostrawe zakonczenie... czyli coś pomiędzy tymi, które już zostały wymienione.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
10mm......taaaaa....chcecie zrobic kukri czy siekiere o takim ksztalcie? ;)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
Trochę ten nożyk ciężkawy będzie, ale ja go w góry nosił nie będę, więc nic mi do tego.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
z tego co mi wiadomo, taie grubości sa normalne dla kukriów. Co jak co ale to właśnie połączenie maczety i toporka... filetować szprotek tym się raczej nie będzie ;)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki

z tego co mi wiadomo, taie grubości sa normalne dla kukriów

Z tego co mi wiadomo to nie normalne, chyba że dla tych z 50-o cm klingą. Ja mam 37 cm oryginalne khukri o grubości klingi poniżej 7mm. myślę, że w dobrym khukri nie grubość jest najważniejsza :roll:
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: kukri - rysunki
dobre kukri, sluzy i do rabania i do filetowania szprotek, :)
po to ma takie krzywizny, i kazda czesc jest inaczej ostrzona i do czego innego sluzy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024