Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki skuteczne-mix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Jest jeszcze "łapa niedźwiedzia" w nos - technika karate. A i jescze wątek o ESDS


a rzeczywiscie, istnieje taka technika, ale (jesli myslimy o tym samym) to przez instruktorow przez ktorych rece przeszedlem i przechodze jest raczej srednio polecana, miedzy innymi dlatego o czym mozwa w topiku o strzale w kichawe

natomiast co do ESDS - nie zaglebialem sie w tematyke tego systemu wiec nie wypowiadam sie, czytalem jedynie o nim kiedys artykul ktory przypominal raczej jakis zlepek sloganow o combatach. byc moze rzeczywiscie wykorzystuje szerzej nasade dloni, nie wiem - nie komentuje (ale topik poczytam ;)
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
chłopaki nie bijcie :oops: ja tylko chciałem sprowokkowac i podyskutowac o wybranych technikach(według mnie najlepszych i najprostrzych) z róznych stylów, z różnych warstw walki(stójka, zwarcie , parter)

tyle na mie nap.... że niewiem komu odpisac jeżeli chodzi o moje doswiadczenia to tylko 5 latek KB i troche boks. Reszta to troche wymian doswiadczeń, ale napiszcie co wy byście polecali co wywalili .

FAkt że w róznych stylach techniki się powtarzają, ale nie oto chodzi skąd jest front kick czy z mt , fb, karate tylko o to ze wykonanie kopa w kolano ze szpica czy poduszki stopy jest ok.
Ktoś napisał że lipa z tą techniką z uderzeniem kantem stopy w kolano, człowieku nie wiem czy to technika od BRUsa czy Heńka ale uderzenie zakroczną kantem buta (taki front kick w kolano
Kurna nie umiem tego opisać na stronie gościa który ma dużo dużo wiecej doświadczenia jest kilka technik(między innymi ta z tym kantem stopy -uderzenie frontalne)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z bjj fakt że ważne jest duszenie ale z tego co wasz GRAce napisał najważniejsze w BJJ jest umijętność wyjścia z gardy(gość chyba wie co pisze :D ), a co dalej jak jestes w dosiadzie napierdala... ile wlezie w gości. Ale fakt duzsenie jest bardzo wązne tylko dusić chyba większośc umie i lać w dosiadu a założyc klucz czy balache to pewnie mało kto.

Jeszcz ktoś napisał ze w YUDO niema podcięć , jak to niema chłopaki na forum wybrali właśnie jakko techniki najskuteczniejsze i pewnie najbezpieczniejsze do wykonanie to o-soto, podciecia.

ALe zachęcam do dyskusji , wiele stykli trenujecie napiszcie co zmienić co dodac
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

chodziło mi o to że udzerzając ręką młot w krtań, skroń to traktuje to jako technika kończąca - zadawana jak gość jest rozpakowany , po kilku prostych lub innych szygkich cisach

A zapomniałem o jednym z najwazniejszych - kopnięcie w krocze!!!!!!!!!

nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie taka wage przywiazuja do jakichs skomplikowanych kombinacji - jakby nie mozna bylo odrazu front kicka w krocze :wink: rozumiem - honor- zasady, ale mogl nie zaczynac :lol:


co w tym skompliowanego , poprostu KUFEL w , a honor w walce realnej :) nie natym świecie
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Moro nie męcz pana.
Nie widzisz że tworzy nowy styl?
Nazwie go yu-yitsu.
:)


nowy styl dobre , co tu nowego taka mała przekrojówka technika najprostsze .
Wiem pewnie jesteś z BJJ i pewnie wystarczy ci bo to najlepsze , ja wole przekrojówki .

Napisz co ty proponujesz
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Ac19 uderzanie głową jest chyba coraz rzadziej spotykane, gdzie chcesz je trenować ? Pytam z ciekawości tylko , ono występuje chyba tylko w muay boran i boxie birmańskim ,ale podobno to prawie to samo hmm...


Na ulicy udzerzenie z bani występuje :) , a trenowac to fakt cieżko ale czy uważasz że to w zwarciu nieskuteczne
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix


no i tak
jeżeli chodzi o dystans i półdystans
to wybrałem
RECE + łokcie

BOKS - proste, haki i sierpy z boksu(przy czym combatowcy polecali uderzać poduszką dłoni, przynajmnie w głowe),
Karate - uderzenia (ręka młot), technika kończąca
Boks tajlandzki - oczywiście łokcie i głowa

NOGI - techniki ograniczone do min.
Boks tajlandzki - kolana, front-kick(w brzuch, splot-odepchniecie), loukick(noga zakroczna)
Karate - fron-kick(w olano , goleń), technika depcząca w kolano(kantem stopy)

Jeżeli chodzi o zwarcie
Boks tajlandzki - oczywiście łokcie i głowa, kolana
sambo, yudo, bjj - rzut osoto-geri, wejście w nogi, podciecia,podchaczenia.

Parter
BJJ- klucz, balacha, dosiad i wyjście z gardy


Zamiast tej ręki młot weź "poduszkę" w bok głowy a krawędzią dłoni (jak ktoś pisał) w szyję, młot - stojącemu człowiekowi - nie wejdzie. Poduszki dobre w/pod obojczyki zwłaszcza obie naraz, ale to już w półdystansie. Btw. prosty od frontu w szyję cokolwiek bardziej "kończący" jest :twisted:

Nogami dużo rób w nogi. Front jak wspomniano w jajka, a jeśli wyżej to nie tak żeby odepchnąć tylko odwrotnie - żeby skupić siłę i szybkość na małej przestrzeni.
Karate front kick goleń (?) trudne, chyba że masz na myśli kingeri - z czuba, przy dobrym obuwiu ok.. Depcząca kolano? Od frontu? Side kick/low pod kolano od tyłu/boku - prędzej..

W zwarciu głowa, popieram, łokcie, kolana także barki.


P.S. Ale bałagan... Po co wiązałeś nazwy technik ze stylami, powtórzeń się nie ustrzegłeś.


[Ed]

Ac19 uderzanie głową jest chyba coraz rzadziej spotykane, gdzie chcesz je trenować ? Pytam z ciekawości tylko , ono występuje chyba tylko w muay boran i boxie birmańskim ,ale podobno to prawie to samo hmm...

Ojejku, on nie tyle chce je trenować co sobie ułożyć w głowie, że może tak walczyć. A gdzie występuje to chyba bez znaczenia. No racja w boksie barmańskim jest. :D


Super o takie odpowiedzi mi chodzi
Dzieki i sorki za bałagan fakt za dużo pomieszłem :oops:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
Techniki depczące w karate nazywane są fumi-komi. Dwie z nich w ostatniej fazie na zdjęciach wyglądają jak sidekick (yoko-geri) i jak front (mae-) (tyle że odpowiednio nisko), ale żeby je zrobić najpierw trzeba wysoko podnieść nogę (jak do uderz. kolankiem). Dlatego IMO na sprawnym przeciwniku jest szansa zastosowania ich jak kopnięcia po 2 obrotach :wink:

Lepiej kop prosto w nogę, lowkick(mawashi), side(yoko), front(mae). Przy tym ostatnim to niezupełnie tak jak napisałeś. Nie palcami w kolano i nie podbiciem lecz całą stopą, a najlepiej piętą. Z czuba też można ale to jako wstęp do kombinacji, całą stopą możesz gościa skończyć.

Jest jeszcze "łapa niedźwiedzia" w nos - technika karate.

Eee, to chyba chodzi o chamskie podrapanie kogoś z oczami włącznie :twisted: Nos to się bije, po nosie będziesz oponenta drapał?
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
ac19 problem jest taki, że dżudo pisze się judo, a nie yudo :)

Eee, to chyba chodzi o chamskie podrapanie kogoś z oczami włącznie :twisted: Nos to się bije, po nosie będziesz oponenta drapał?


Zaciskasz pięść, używasz stawów najbliżej dłoni, by zagięte palce, odciągnąć do tyłu, duży palec przyciskasz do krawędzi dłoni - to jest łapa niedźwiedzia (tygrysa). W założeniu: płaska powierzchnia uderzeniowa, do walenia w nos. Nie stosuję.

Acha, mi topic się podoba.

Pozdro :-)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
Z tego co wiem, to łapę niedzwiedzia stosuje się tez do uderzania w ucho. Potwornie bolesne.
Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
Do uderzenia w ucho, to lepiej wybrać nasadę dłoni przy lekko zgiętych palcach - jak trafisz palcami w blok przeciwnika, to ich sobie nie połamiesz.

A i żeby tradycji stało się zadość... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Do uderzenia w ucho, to lepiej wybrać nasadę dłoni przy lekko zgiętych palcach - jak trafisz palcami w blok przeciwnika, to ich sobie nie połamiesz.

A i żeby tradycji stało się zadość... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zieloni się źle linkują, na chyba, że chciałeś do głównej.
Można jeszcze w oba uszy naraz - podobno efekt ogłuszenia :)
Ale to już teoretyzowanie...
Zachodzenie strażnika od tyłu to raczej temat na inny wątek w dziale nożowniczym :twisted:
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Można jeszcze w oba uszy naraz - podobno efekt ogłuszenia :)
Ale to już teoretyzowanie...


8O teortetyzowanie? To tzw. telefon, bądź stereo. Przy obrym wykonaniu pękają bębenki w uszach. Jedyny raz gdy zastosowałem: koleś narzekał, że go pieką policzki, słyszy dzwonienie w uszach i źle mu się leży, na twardej posadzce :lol:

Cios został zadany od przodu...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Cios został zadany od przodu...

No dobra ale po jakimś "wstępie". Trudno tak chyba sprawnemu normalnemu przeciwnikowi od razu... stąd z tym "teoretyzowaniem" wyjechałem.

[Ed]
Chyba że niespodziewający koleś 8)
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
No proste, że po wstępie. Ja nie żaden drechu B)
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
Co do parteru, to nie polecam, albo przynajmniej nie tak, jak to ac19 opisal.
Nigdy nie wlazic w nogi na poczatku.
Nigdy rowniez nie dazyc do zwarcia w sensie "za wszelka cene chwycic przeciwnika, niezaleznie od tego ile razy dostaniemy w twarz".

Moja recepta:

Lowkick prawa noga, 2 lewe proste, prawy prosty, lewy sierp z zejsciem w lewo (brzmi skomplikowanie, ale jest bajecznie proste).
Nastepnie klincz z boku, obalenie i masakra na glebie.

Oczywiscie tyko, jak mamy do czynienia z 1 przeciwnikiem.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Co do parteru, to nie polecam, albo przynajmniej nie tak, jak to ac19 opisal.
Nigdy nie wlazic w nogi na poczatku.

W innym topicu ktoś napisał:

Najbardziej odczuwalny,przynajmniej dla mnie,jest tępy ból,po tym jak ktos mnie trafi 2,3,4 raz w mniej-wiecej to samo miejsce...(z miesiac temu jakis naziol,po moim-nieudanym-wejsciu w nogi,przytrzymal mnie na ziemi i zaczal okladac lokciem ten sam punkt z tylu mojej glowy..ostatnie uderzenia,nim mi jakos udalo sie wrocic na nogi,to byla totalna masakra)...

Hłe hłe hłe ... :twisted:
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix

Co do parteru, to nie polecam, albo przynajmniej nie tak, jak to ac19 opisal.
Nigdy nie wlazic w nogi na poczatku.

W innym topicu ktoś napisał:

Najbardziej odczuwalny,przynajmniej dla mnie,jest tępy ból,po tym jak ktos mnie trafi 2,3,4 raz w mniej-wiecej to samo miejsce...(z miesiac temu jakis naziol,po moim-nieudanym-wejsciu w nogi,przytrzymal mnie na ziemi i zaczal okladac lokciem ten sam punkt z tylu mojej glowy..ostatnie uderzenia,nim mi jakos udalo sie wrocic na nogi,to byla totalna masakra)...

Hłe hłe hłe ... :twisted:


To napisal Mesjasz chyba.
No, ale ta sytuacja doskonale pokazuje, ze mam racje.
Wejscia w nogi trza cwiczyc.
Nie wystarczy wiedziec, jak to teoretycznie mam wygladac.


Lepiej jest wykonywac tzw. gwaranty (Tekken3 :) )
Czyli techniki, ktore zadzialaja zawsze.
Po chuj pakowac sie na glebe?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
kurcze, jak długo trenuje Muay Thai, tak nie nauczyłem sie jeszcze ciosów łową...
Tomek, zrób coś z tym :) :)

aha, ac19, odmienia sie tajski a nie tajlandzki;))
  • 0

budo_żbiku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
myśle że łączenie skutecznych technik z paru styli to całkiem dobry pomysł (też na niego wpadłem). trzeba je w kółko wałkować i nie może to być nieskuteczne. polecam żebyś sam wybierał techniki które Ci poprostu pasują. myśle że w wyborze chodzi o psycho-fizyczne uwarunkowania ćwiczącego.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki skuteczne-mix
Sam to sobie raczej nie na wybiera :)
Zapisz sie do dobrej sekcji MMA - naucza cię technik dystansowych, obalkeń i parteru, a co najważniejsze - logicznie połączą to w całość!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024