Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

Chyba, że założymy na zasadzie współmierności użytych w obronie koniecznej środków, iż gość nie powinien sprzedać wskazanemu człowiekowi liścia, tylko złapać go za d... i posadzić sobie na kolanach :wink: :)


oooo ! to byloby wyjscie z sytuacji z KLASĄ ;) :) :peace: :peace:
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
Gość dobrze zrobił też bym mu przywalił. Lametuje tu dużo osób ojejka jejka uderzył niepoczytalnego i co z tego, stało mu sie coś? Dostał tube i po krzyku, naruszył czyjąś nietykalność została naruszona jego. Można by się zastanawiać jakby go wyrzucił na przystanku i skopał. Ale jeden strzał bez przesady.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

Gość dobrze zrobił też bym mu przywalił. Lametuje tu dużo osób ojejka jejka uderzył niepoczytalnego i co z tego, stało mu sie coś? Dostał tube i po krzyku, naruszył czyjąś nietykalność została naruszona jego. Można by się zastanawiać jakby go wyrzucił na przystanku i skopał. Ale jeden strzał bez przesady.


No stary, potrąc kiedyś kogoś na ulicy (narusz jego nietykalność), a on niech ci "da w tubę". Ciekawe co powiesz wtedy?
Osoba niepoczytalna nie odpowiada za to co robi, tak jak Ty nie odpowiadasz za przypadkowe "naruszenia cudzej nietykalności".
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
potrącenie kogoś a macanie kobiety i sadzanie jej sobie na kolana, to moim zdaniem niec różniące się od siebie 'przewinienia'.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

potrącenie kogoś a macanie kobiety i sadzanie jej sobie na kolana, to moim zdaniem niec różniące się od siebie 'przewinienia'.


w przypadku osoby poczytalnej owszem, ale osób chorych umysło i niedorozwinietych nie można obejmować takimi samymi prawami i obowiązkami jak osób w pełni sprawnych umysłowo.
Tzw "wariaci" nie mogą np. prowadzić samochodu czy byc lekarzami, ich prawa są mocno ograniczone, ale tak samo ogranioczone sa ich obowiązki i odpowiedzialność.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
chyba twoje rozumowanie jest nieco błędne...

ale nieważne... mi chodzi o to, ze trzeba reagować na takie ataki niewżne ze strony osób poczytalnyczh, czy też niepoczytalnych. i tyle odemnie.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

w przypadku osoby poczytalnej owszem, ale osób chorych umysło i niedorozwinietych nie można obejmować takimi samymi prawami i obowiązkami jak osób w pełni sprawnych umysłowo.
Tzw "wariaci" nie mogą np. prowadzić samochodu czy byc lekarzami, ich prawa są mocno ograniczone, ale tak samo ogranioczone sa ich obowiązki i odpowiedzialność.

Twoje rozumowanie jest co nieco błędne dlatego, że hipotetyczny sprawca nie jest w tym wypadku sędzią, który ma wydać sprawiedliwy wyrok w sprawie, tylko człowiekiem, który reaguje na naruszenie nietykalności cielesnej bliskiej sobie osoby. Idąc dalej tropem Twojego rozumowania można dojść do wniosku, że na żadne zachowanie osoby, co do której zachodzi podejrzenie iż jest upośledzona umysłowo nie powinno odpowiadać się siłą.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
PARTYZANT I CASSINI: w opisanym przypadku, dziewczyna i chłopak ustapili miejsca facetowi, który wygladał jak niepoczytalny - de facto za takowego go uznali, po czym zostal potraktowany pięścią jak osoba poczytalna. Chyba facet w sekundę nie wyzdrowiał, co?
Po drugie dopóki nie istnieje bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia (no chyba, że panny nikt w zyciu nie macał i mogła dostać zawału od nadmiaru wrażeń), nie wolno traktować osób psychicznie chorych/upośledzonych jak zwykłych ludzi.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
ja juz koncze w tym temacie, bo wiele sie juz tutaj powiedziec nie da.
widze tutaj 2 aspekty :

1). czy sciagniecie kobiety na kolana usprawiedliwia strzal w twarz ? tak i nie, zaleznie od sytuacji np. podpity dresik sciaga moja kobiete na kolana z lubieznym usmiechem i patrzy mi przy tym wyzywajaco w oczy. tutaj malo kto pewnie by sie powstrzymal, nie wiem jak bym sie zachowal, ale na pewno nie instynktownie ;)

2) czy uposledzonego powinno sie traktowac (karac i wymagac zachowan calkowicie zgodnych z "normą") jak "normalnego" ? Nie.

a ze w zyciu nic nie jest jednoznaczne, trudno cos na temat tej konkretnej sytuacji powiedziec, bo znamy ją tylko z krotkiego opisu. Moim zdaniem bicie inwalidy to ostatecznosc, a w tej sytuacji jej nie widze. Moze widzialbym, gdybym przy tym byl, choc nie sadze.

nic nowego nie powiedzialem, ale chcialem troche usystematyzowac :)
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
w opisie jest mowa, ze dziewczyna zostala pociagnieta za spodniczke, czyli o macaniu nie ma mowy :wink: a "slinil sie"? no coz, wyraznie jest tez napisane, ze mezczyzna napewno byl nie poczytalny, i to jest raczej zrozumiale...ale petarda w ryj? no coz, "mumin" ma troche inne poczucie zeczywistosci, ale zeby uspokajac go silnym ciosem? ;/ z tego co wnioskuje, pannie zadne wielkie niebezpieczenstwo nie grozilo [chyba, ze rzeczony zawal :wink: ]. moje zdanie jest takie - postapil za ostro, i juz. lisc, i wyrwac ja, to rozumiem. nic wiecej.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

Hejos

Dzisiaj byłem świadkiem dziwnej sytuacji. Jade sobie na żużel autobusem miejskim, tłok jak cholera. Koło mnie siedzi para - facet i babka. Na przystanku wsiada jakiś niepełnosprawny koleś (na oko 40-45 lat), tzn. kuleje, dziwnie macha rękoma, niewyraźnie bełkocze i chyba nieswiadomie robi jakies dziwne miny (niestety, nie potrafię zdiagnozować na co cierpi). Stanął właśnie koło tej parki, która postanowiła ustąpić mu miejsca. Pierwszy wstał facet i zagadał żeby sobie usiadł, poźniej z miejsca podniosła się babka. Niepełnosprawny kolega gdy juz usiadł, szybkim ruchem chwycił babkę za spódnicę i "posadził" na kolana, bełkocząc cos do niej i się śliniąc przestraszony Facet który był z babką strzelił go po prostu w pysk, widziałem to dokładnie, w momencie w którym zobaczył że gośc szarpie babkę wyj*** mu petardę, wogóle sie nad tym nie zastanowił, po prostu akcja - reakcja (przynajmnej tak to wyglądało). Krzyczał tez że jak jeszcze raz coś takiego zrobi to mu urwie łapy i nawrzucał od skur******. Zrobiło się nieprzyjemnie w autobusie. Zapadła cisza, tylko trafiony gość się popłakał i coś po swojemu bełkotał.


Nie powinno być tak, że osoby upośledzone i przy tym agresywne wychodzą same z domu, chodzą po ulicach, ale takich ludzi też nie można zamknąć na cztery spusty w domu.
Mam siostrę cioteczną która posiada spżężone upośledzenie ( czyli że występuje więcej wad niż jedna ) zdarza się czasami, że rzuci czymś w kogoś, zdenerwuje się, ale zawsze wszędzie chodzi ze swoją mamą, która w stanie ją uspokoić.
Co do opisanej sytuacji - w pewnym sensie facet zareagował tak a nie inaczej i pewnie nie zastanawiał się czy jest to człowiek upośledzony, czy też nie. Stało się i tyle. Być może trzeba było powiadomić kogoś, że osoba upośledzona, a przy tym agresywna i nieprzystosowana, sama chodzi po ulicach i zaczepia ludzi.
Nie wiem co o tym sądzić. Upośledzeni i agresywni nie powinni sami chodzić po ulicy. To chyba tyle.
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

ja juz koncze w tym temacie, bo wiele sie juz tutaj powiedziec nie da.
widze tutaj 2 aspekty :

1). czy sciagniecie kobiety na kolana usprawiedliwia strzal w twarz ? tak i nie, zaleznie od sytuacji np. podpity dresik sciaga moja kobiete na kolana z lubieznym usmiechem i patrzy mi przy tym wyzywajaco w oczy. tutaj malo kto pewnie by sie powstrzymal, nie wiem jak bym sie zachowal, ale na pewno nie instynktownie

2) czy uposledzonego powinno sie traktowac (karac i wymagac zachowan calkowicie zgodnych z "normą") jak "normalnego" ? Nie.

a ze w zyciu nic nie jest jednoznaczne, trudno cos na temat tej konkretnej sytuacji powiedziec, bo znamy ją tylko z krotkiego opisu. Moim zdaniem bicie inwalidy to ostatecznosc, a w tej sytuacji jej nie widze. Moze widzialbym, gdybym przy tym byl, choc nie sadze.

nic nowego nie powiedzialem, ale chcialem troche usystematyzowac


dokladnie o to mi chodzilo. plus za systematyke ;)
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

[ciach]
Uderzenie, to było po prostu karą i niczym więcej.


no i mysle, ze tu jest podloze calego nieporozumienia miedzy nami:
Ty uwazasz (dlaczego?), ze ten cios byl kara - ja, ze byl obrona.
Jako kara - rzeczywiscie mozna by uznac, ze to idiotyzm.
Jako obrona (przerwanie 'ataku) - raczej nie.
I tyle:)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

Ty uwazasz (dlaczego?), ze ten cios byl kara - ja, ze byl obrona.


Dlatego uważam, że był karą, gdyż z opisu okoliczności wynika, iż był to mocny cios, a zagrożenie takiego ataku nie uzasadniało - czytaj poniżej:

(...) Niepełnosprawny kolega gdy juz usiadł, szybkim ruchem chwycił babkę za spódnicę i "posadził" na kolana, bełkocząc cos do niej i się śliniąc Facet który był z babką strzelił go po prostu w pysk, widziałem to dokładnie, w momencie w którym zobaczył że gośc szarpie babkę wyj*** mu petardę (...)


A tak BTW - przecież nie było między nami nieporozumienia. Po prostu wymienialiśmy poglądy i nikt nikogo nie obrażał :wink: Pozdro. Lothian.
  • 0

budo_strangler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
napszyklad tak jak oni?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...


Ty uwazasz (dlaczego?), ze ten cios byl kara - ja, ze byl obrona.


Dlatego uważam, że był karą, gdyż z opisu okoliczności wynika, iż był to mocny cios, a zagrożenie takiego ataku nie uzasadniało - czytaj poniżej:

(...) Niepełnosprawny kolega gdy juz usiadł, szybkim ruchem chwycił babkę za spódnicę i "posadził" na kolana, bełkocząc cos do niej i się śliniąc Facet który był z babką strzelił go po prostu w pysk, widziałem to dokładnie, w momencie w którym zobaczył że gośc szarpie babkę wyj*** mu petardę (...)


no i wlasnie tu sie roznimy;) bo dla mnie 'w momencie w ktorym zobaczyl, ze gosc SZARPIE' - cios byl przerwaniem owego szarpania:)

A tak BTW - przecież nie było między nami nieporozumienia. Po prostu wymienialiśmy poglądy i nikt nikogo nie obrażał :wink: Pozdro. Lothian.

oj - nieporozumienie w sensie brak wspolnego stanowiska w tej kwestii, a nie klotnia:)

Pozdrawiam
  • 0

budo_sokers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzice

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
Wszystko fajnie a co zrobilibyście gdy gość wyrywa pieniądze pasażerom na dworcu kolejowym stoi z kartą że jest kaleka i takie tam a gdy mu nikt nie daje to na chama wydziera .a jak go zawijamy to rzuca się i gryzie dosłownie gryzie i drze gębe na cały dworzec że go zabiją skur****** ratunku , mordercy , podróżni patrzą na nas jak na oprawców i bandytów a w samochodzie mówi że powiniśmy dać mu spokój bo on dorabia do renty , a rente ma w związku z chorobą psychiczną tylko wytłumacz to ludziom których okradł że nie można go zamnkąć .Co wy na to?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
Nic, przecież to tylko osoba, której społeczeństwo nie chce akceptować. Mamy takie problemy z akceptacją ... :wink: :)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...
Nic, przecież można go lać ile wlezie, nie zważając na jego krzyki i na innych ludzi...
  • 0

budo_sokers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzice

Napisano Ponad rok temu

Re: Osoby nieprzystosowane do życia w społeczeństwie ...

Nic, przecież to tylko osoba, której społeczeństwo nie chce akceptować. Mamy takie problemy z akceptacją ... :wink: :)

chciałbym zobaczyć jaką akceptacją go obdarzasz jak by cię oskubał z kasy? :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024