Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porównanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

...
a propos linersie w Bucku, to są tacy na bladeforums którzy twierdzą że w ten sposób są w stanie odblokowac każdego liner locka... ;)

Back lock puści. Dobrze wykonany i dopasowany liner z porządnej grubej zahartowanej stali nie puści. Jak i frame lock. IMHO
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Hi Eugene,

mam nadzieje, ze nam Nozoman wybaczy.

Czytales to? IMO ciekawe.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

Back lock puści. Dobrze wykonany i dopasowany liner z porządnej grubej zahartowanej stali nie puści. Jak i frame lock. IMHO


a to jeszcze się poprzekomarzam ;) ja tam nie wiem czy backlock w Extrema Ratio jest w stanie puścić, cokolwiek by z nim nie robić. Z tego co pamietam z testu Messer Magazine to nie chciał puścić. A'propos liner locków to odmienne zdanie w tej sprawie ma m.in. Joe Talmadge, który mówi że widział mnóstwo problemów z linersami, często to zależy od jego długości, sprężynowania itp., ale jego zdaniem nie jest to do końca pewna blokada. Z kolei Cliff Stamp mówi że przy ruchu obrotowym rękojeścią (np po "wykręcaniu" wbitego w cos czubka) można niechcący odblokować frame'a. A jak niechcący odblokować axisa? ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

A jak niechcący odblokować axisa? ;)


Niedawno czytalem tez gdzies na BF, ze ktos tam odblokowal chyba kciukiem AFCK przy zmianie uchwytu.

Probowalem moim TSEKiem i ni chuinki nie idzie. Moze za malo sposobow zmiany uchwytu znam ;)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
jezeli juz tak sobie luzno o blokadach gaworzymy, to ja (od czasu jak mam Griptilliana) jestem fanem Axisa. Pewnie trzyma, i (dla mnie duzy plus) bardzo uniwersalny tzn. obureczny i zamykanie jedną ręką to bajka !
  • 0

budo_turin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Hmm, no więc może ktoś, kto używał obydwu (wesz? McBren) pokusić się o porównanie A1 i SRK? Cały czas nie mogę wygooglować tego A1 vs. SRK. Full tang przemawia do mnie za A1,
ale chciałbym wiedzieć, za co wybulę dodatkowe 300 zeta...
Czy SRK rzeczywiście jest ostrzejszy (w sensie golenia), którym się lepiej tnie, którym rąbie, no i przede wszystkim jak się zachowuje VG10? Do tej pory używałem jedynie klasycznych stali (440, 1095), a nie mogę znaleźć porównania własności fizycznych (trzymanie ostrza, wytrzymałość na ukruszenia, itd.) lepszych stali nierdzewnych w stostunku do węglowych.
Wybaczcie laikowi, byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi, gdzie się mogę w tej materii dokształcić.

Jeśli ten A1, z założenia podstawowy/jedyny nóż na dłuższe wyjazdy ma mi się szybciej tępić czy łatwiej kruszyć, to już chyba wolę kupić tańszego SRKa i włożyć więcej trudu w jego codzienną pielęgnację...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024