Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z S30v


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Problemy z S30v
Znalazłem kolejny post na bladeforums (link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i postanowiłem o tym napisać, bo chyba jeszcze nie było. Sporo osób skarży się na problemy z S30V, a konkretnie na wyszczerbianie się krawędzi tnącej na rzeczach na których absolutnie nie powinna się wyszczerbić, np. na dość cienkiej gałęzi, czy plastiku. Czytałem już o takim przypadku w Manixie, Ritter Gripie i Mini Gripie, Bucku z S30V hartowanej przez Bosa, a nawet w Sebenzie. Podobno zdarza się to w nowych nożach i po przeprofilowaniu krawędzi tnącej problem się raczej nie powtarza. Ale jest na tyle poważny że podobno się tym zainteresowało Crucible. Taka ploteczka ;) , niektórzy już zaczynają twierdzić (z Cliffem Stampem na czele) że stal jest trochę przereklamowana. Czy komuś się coś takiego zdarzyło z CPM S30V?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v

Czy komuś się coś takiego zdarzyło z CPM S30V?

Nie :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Microtech UMS seria z października 2004 roku. Jak na razie zero problemów chociaż sie w abusowanie nim nie bawię...ale te przypadki kóre opisujesz chyba a abusingiem nie mają związku. Plastik, gałązki - zero problemów póki co.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Military około roku - kabelki ,plastik, patyki, czasem coś innego . Brak wykruszeń .
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Ja mam co prawda ostrze VG-10 .. ale to co piszesz potwierdza moje obawy co do Manixa ... czyzby pozostawal mi juz tylko BM Ares ??? Ehh a ja tak lubie Manixa ... :evil: :evil: bo oczywiscie Dark Stara to ja juz nie kupie na necie ...
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
No to teraz Was zaskocze. W Manixie krawędź mi się nie wykrusza... lecz zawija miejscami. Miało to miejsce pare razy: podczas rąbania zamrożonego schabu przez moją mamę i gdy raz trafiłem rąbiącym ruchem nie w gałąź a w stalową linkę. S30V w Manixie zachowuje mi się bardzo podobnie do VG-10 w moim mniejszym pajączku. Wykruszania absolutnie nie zaobserwowałem choć "prowokowałem" jak mogłem moje ostrze:)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Mrnikt - jak będziesz chciał to wszystko kupisz na necie, a Dark Stara to chyba nie tak trudno i nie tylko w internecie. A jeśli chodzi o S30V to w żadnym wypadku nie rezygnowałbym z kupna noża z powodu tej plotki. To raczej ciekawostka i sygnał, że ta stosunkowo nowa stal ma jeszcze jakieś tajemnice. Ale takie przypadki są sporadyczne. Ja mam nóż z S30v i nie narzekam.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
rene napisał:

....choć "prowokowałem" jak mogłem moje ostrze:)


:rofl: jakoś niewiadomo czemu jestem w stanie w to uwierzyć hehehe :)
A jak tam czarny jak expresso o trzeciej nad ranem fixed?Żyje jeszcze wogóle :wink: ?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Lukaszki :) Wiem wiem ... ale Ares to moj staaaary ulubieniec .. a Manix pojawil sie .. bo jest panzer ... a Paramilitary ma zbyt krotkie ostrze ...a poza tym i tak narazie kupije Becker Neckera... bo fixed kcem miec :)
Tym nie mniej ciekawe ze juz od 2 osoby na forum slysze ze ta 30V w Manixacxh to taka .. no nie taka jaka powinna byc oid Spyderco
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v

Mrnikt - jak będziesz chciał to wszystko kupisz na necie, a Dark Stara to chyba nie tak trudno i nie tylko w internecie.


Potwierdzam :)

A jeśli chodzi o S30V to w żadnym wypadku nie rezygnowałbym z kupna noża z powodu tej plotki. To raczej ciekawostka i sygnał, że ta stosunkowo nowa stal ma jeszcze jakieś tajemnice. Ale takie przypadki są sporadyczne. Ja mam nóż z S30v i nie narzekam.


Ja mam dwa i tez nei narzekam ;-)

A mozliwych przyczyn jest tyle, ze ja bym poczekal z wnioskami.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
nie mam problemów z manixem
ale w sumie w drzewo nim nie rzucałem ani nie rąbałem
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
... aż świstak nagle odkrył, że S30V się wyszczerbia na gałęzi...

coś mi to nie wygląda zbyt wiarygodnie, bo nie spotkałem się z czymś takim ani u mnie ani wśród osób, które na prawdę katują S30V w różny sposób.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
S30v to moj aulubiona stal wsrod smiertelnikow. Mialem Stridera i nic, ale malo uzywalem. BM Skirmish sie trzyma pieknie chociaz pojechalem go troche. Cuda jakies panie i tyle. Albo sie trafila jakas partia zle zahartowana tak jak ten cudny manix bez krawedzi tnacej, roznie to bywa :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v

Podobno zdarza się to w nowych nożach i po przeprofilowaniu krawędzi tnącej problem się raczej nie powtarza.


Źle naostrzone noże to standard że tak powiem fabryczny :wink: - naostrzyć porządnie samemu i wsio (ewentualnie potem marudzić :wink: ).

Pozdrawiam
Heimdall

ps: S30V raczej się lekko zawija/ugniata (np. przy uderzeniu czubkiem w ceramike/kamień) niż wykrusza, przynajmniej ta od Spyderco, a hartowana jest wyżej od Sebi czy GreenBeret'a. Słusznie ktoś tu zauważył podobieństwo do VG10, tyle, że S30V tnie agresywniej (karbidki) i dość zauważalnie lepiej trzyma ostrość (jest też ciut mniej rdzewna).
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z S30v
Tez żadnych problemów nie zauważyłem. A BTW - uwielbiam jak S30V robi to "ziuuuuuuuuuuuuu" w ciętym materiale. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024