Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porównanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_iching
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

[cut]Potrzebuję czegoś mocnego, ale małego żeby można było pokazać się z tym wśród ludzi. Szukam noża z głownią spear point, bo tym łatwiej przebić np. gruby karton i później go przeciąć. Drop point się nie sprawdza. [cut]

A czy przypadkiem nie szukasz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Dla mnie to właściwy wybór... No i ma "starszego brata"... 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
właśnie sobie przypomniałem że ten nozyk Seki miał w sklepie Swiat Nozy
a że troche leżał na półce to miał w jakiejś wyjątkowo dobrej cenie

napisz do swiata nozy albo podboj do wawki i pogadaj
albo wejdź na strone i przedzwoń
  • 0

budo_nożoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Witam,

nie było mnie parę dni. Łaziłem Orlą Percią w Tatrach (polecam szlak - calkiem ciekawy, jak na polskie warunki). Dzięki wszystkim za posty.

A propos noża - podobają mi się dwa:

Microtech Mini SOCOM Elite
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale czarne ostrze odpada - jeżeli wezmę to z "gołym"

i

Spyderco Paramilitary SV
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jutro zdecyduję, który kupić.

właśnie sobie przypomniałem że ten nozyk Seki miał w sklepie Swiat Nozy
a że troche leżał na półce to miał w jakiejś wyjątkowo dobrej cenie

napisz do swiata nozy albo podboj do wawki i pogadaj
albo wejdź na strone i przedzwoń


przeszło mi to zauroczenie japończykiem :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Noo Paramilitary powinno Ci sie spodobac. To jeden z moich faworytow. Nie jest moze az tak pancerny jak Manix... i dla mnie ma minimalnie za krotkie ostrze w stosunku do rekojesci ... ale za to blokade ma najciekawsza jaka widzialem. Taki odwrocony linerlock ... ale to juz pewnie wiesz :)
Podoba mi sie o wiele bardziej niz starszy brat czyli Military, zeby tak jeszcze ze 2 cm wiecej klingi ....
Ale napewno bedziesz z niego zadowolony.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
do niedawna na stronie Pitera były jeszcze dostępne stare poczciwe benchmade Blue Star886 i wiekszy Dark Star880...oba spearpoint.Chyba nikogo nie przestraszysz a do przebijania i ciecia beda ok.A co do wytrzymalosci cienkich liner-lockow to bywa roznie.Mialem okazje obmacac folderek Williama Henryego-typowy gents.On to ma dopiero cieniutki liners.Ale Widzialem nowy noz i noz po okolo 6miesiacach uzywania.Nadal zero BP i ciezko mi sobie wyobrazic zeby cos tam zawiodlo.Jasne,ze uzytkownik raczej nim sekow z desek nie wydlubywal,ale do przebijania kartonow czy ciecia czegokolwiek bez wbijania w debine wystarczy az nadto.Popatrz na grubosc linersa w m21 04.A on ma ostrze 4cali calkiem pancerne.Ludzie cuda tym nozem wyczyniaja (sam kiedys mialem i tez wyczynialem :wink: )wlacznie z rzucaniem nim w drzewa i jakos nie slyszalem zeby blokada byla badziewna.Inny przyklad-Kershaw Shapphire-3cale ostrza spearpoint AUS8 i cieniutki liners.Mialem, uzywalem i nie oszczedzalem.Teraz uzywa nowy wlasciciel(a w zasadzie wlascicielka)i jakos nic z linersem sie nie dzieje.Przy okazji polecam ten noz.Choc stal nie jest z gornej polki to jest swietnie obrobiona termicznie i calkiem niezle trzyma ostrze.Pozdrowienia dla posiadaczki niebieskiego nozyka :)
pozdrawiam

adiblue
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

Witam,

nie było mnie parę dni. Łaziłem Orlą Percią w Tatrach (polecam szlak - calkiem ciekawy, jak na polskie warunki). Dzięki wszystkim za posty.

A propos noża - podobają mi się dwa:

Microtech Mini SOCOM Elite
ale czarne ostrze odpada - jeżeli wezmę to z "gołym"

i

Spyderco Paramilitary SV

Jutro zdecyduję, który kupić.


przeszło mi to zauroczenie japończykiem :)

Pozdrawiam


To niezła rewolucja biorąc pod uwagę że wybierałeś tylko i wyłącznie między dwoma konkretnymi nożami ;) "pomacanie" może trochę zmienić prawda?

pewnie oba się sprawdzą, ale ja bym wolał Paramili. Chociaż i tak uważam, że najlepiej by się sprawdził Benchmade 720, a z takich co je jeszcze produkują ;) to Benchmade Griptilian 551. Jak chcesz super stal to wersje od Cabelas z D2 ale ta z kolei jest z pokryciem.
  • 0

budo_nożoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Zamówię Spyderco. Teraz pytanie: brać z PVK? może ktoś zna inny sklep, gdzie ten model sprzedawany jest na lepszych warunkach?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Może nie na temat i może za późno, ale ciekawą ofertą jest DougRitter. Do cięcia niesamowity. Czubek mocniejszy znacznie niż w manixe, co w całości daje bardziej pancerny zestaw. O ile ktoś nie ma w zamiarze wbijać rękojeścią gwoździ. Mnie w Ritterze odpycha jedynie zytelowa rękojeść.

Tyle o manixie. Do twoch zastosowań świetny byłby Lil'Temprance od Spyderco. Chyba najwygodniejszy folder do ciężkiej roboty.

Jeśli pracujesz w syfie (kurz, wilgoć) będziesz miał problemy z czyszczeniem takich blokad jak liner lock, czy compression. Najleprze byłoby coś z fram'em. Tyle z moich doświadczeń.

Może BM Pinnacle o ile dostaniesz, a na pewno świetne byłoby ATR Spyderco (S30V/tytan).
  • 0

budo_nożoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Biorę Paramilitary - spodobał mi się i chyba wystarczy jak na moje potrzeby. W każdym razie wielkie dzięki za propozycje.

A jak z tym sklepem? Kupić w PVK?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
kupuj w PVK to mój ulubiony sklep. Ewentualnie możesz dać ogłoszenie na bazarze ze chcesz kupic - moze ktos chce sprzedac w Polsce. Wtedy ominie Cie niepewnosc oczekiwania, czy wymarzony nozyk dotrze do Ciebie
  • 0

budo_nożoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
zamowie w PVK - poczekam,,, no i te dodatkowe emocje związane z przesyłką ;)

Dzięki wszystkim.

Pozdrawiam
  • 0

budo_nożoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
a tak nawiasem nikt nie wymienił Dominatora Camillusa, a na anglojęzycznych forach parę osób polecało mi go dosyć żarliwie ;)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
a to dlatego,ze jakos chyba tutaj ludzie nie przepadaja za "asist opening"-jak ma byc pewne to minimum czesci wiec sprezynka odpada ;)
IMHO to dobry nozyk i swietnie lezy w lapie,ale.... tylko w jednym jedynym chwycie szablowym i do tego jelec moze przeszkadzac przy niektorych pracach np w kuchni
adiblue
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

a to dlatego,ze jakos chyba tutaj ludzie nie przepadaja za "asist opening"-jak ma byc pewne to minimum czesci wiec sprezynka odpada ;)
IMHO to dobry nozyk i swietnie lezy w lapie,ale.... tylko w jednym jedynym chwycie szablowym i do tego jelec moze przeszkadzac przy niektorych pracach np w kuchni
adiblue


Amen.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Asist opening od Camillusa na niezawodność nie wpływa. Bez sprężyny lub ze złamaną sprężyną (chociaż jest mocna i złamać tak prosto się nie da, nieporównywalnie mocniejsza, niż w axis) nóż nic nie traci. Jak komuś się nie podoba, zawsze możno wyjąć.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
porównanie ze sprężyną (sprężynami) w axisie dosyć niefortunne, bo pełnią zupełnie inną rolę i jeśli wziąć pod uwagę ich obciążenie to na pewno większą wytrzymałość będą miały te w axisie. Ale racja, że awaria nie ujmuje nic funkcjonalności Dominatora. tylko po co w ogóle ją montować?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

Asist opening od Camillusa na niezawodność nie wpływa. Bez sprężyny lub ze złamaną sprężyną (chociaż jest mocna i złamać tak prosto się nie da, nieporównywalnie mocniejsza, niż w axis) nóż nic nie traci. Jak komuś się nie podoba, zawsze możno wyjąć.


Wyjac mozna jak najbardziej, roznica tylko taka, ze otwieranie bedzie bez przyspieszacza.

A porownanie do axisa to nie bardzo pasuje akurat, bo przeciez te sprezyny maja rozne funkcje...? Omegi tez nie zlamiesz raczej, one same pekaja ze zmeczenia materialu.


Edit: hehehehe.... ;)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
Jedna złamana sprężyna w axisie to pół biedy, ale koszty i czas przesyłki do Stanów i z powrotem czynią korzystanie z serwisu producenta nieopłacalnym. Wiięc, gwarancję amerykańskich producentów możno uważać za niebyłą. Sprężynki w axis są ciękie, takim nie ufam. Sprężyna asist opening w camillusach jest pewna o mocna.
Chodziłó mi o wspomnianym braku zaufania do skomplikowania konstrukcji Dominatora. Mniej ufam BM z axisem. A propos, blokada zachwalanego Buck Tarani puszcza od lekkiego uderzenia grzbietem klingi o dłoń.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie
OK, masz w tym sporo racji, ale porownujesz jablka i gruszki.

Poza tym ja mam 10 nozy z axisem, wszystkie sa w uzytku na zmiane, nic mi jeszcze nie peklo. Pekniete omegi sie zdarzaja, ale bardzo, bardzo rzadko.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porównanie

Jedna złamana sprężyna w axisie to pół biedy, ale koszty i czas przesyłki do Stanów i z powrotem czynią korzystanie z serwisu producenta nieopłacalnym. Wiięc, gwarancję amerykańskich producentów możno uważać za niebyłą. Sprężynki w axis są ciękie, takim nie ufam. Sprężyna asist opening w camillusach jest pewna o mocna.
Chodziłó mi o wspomnianym braku zaufania do skomplikowania konstrukcji Dominatora. Mniej ufam BM z axisem. A propos, blokada zachwalanego Buck Tarani puszcza od lekkiego uderzenia grzbietem klingi o dłoń.


jeden lubi to drugi tamto i nie sie co przekonywac ;) a propos gwarancji w BM to zdaje sie ze jak do nich sensownie napiszesz i wylozysz powyzsze argumenty to jest szansa ze przysla Ci same sprezynki. Ja bym zgodził się na utratę gwarancji gdyby zgodzili się przysłać :)

a propos linersie w Bucku, to są tacy na bladeforums którzy twierdzą że w ten sposób są w stanie odblokowac każdego liner locka... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024