Skocz do zawartości


Zdjęcie

różnice w konstrukcji rękawic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

różnice w konstrukcji rękawic
mam pytanie. czy jakaś kompetentna osoba mogłaby mi wyjaśnić jakimi detalami różnią się rękawice do boksu od swoich odpowiedników stosowanych w kickbixingu?
z góry dzięki :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
Niczym? :)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
To jest jakaś różnica?
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
jest.

walczyłem w róznych rekawicach.

generalnie zauważyłem ,ze rekawice do boksu są wieksze i mają kształt bardizej "kulisty" aby zasłonić wiekszą cześć twarzy przy gardzie. Rękawice kickboxerskie są bardziej płaskie gdyż nie mogą ograniczać pola widzenia.

tzn tak to wygląda wg. mnie. mysle ,ze kwalifikacja wagowa rekawic jest taka sama.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
Imho różnice (i to niewielkie) są jedynie wskutek innej budowy (widzimisię producenta). Uzasadnienia w stylu -

ograniczania pola widzenia

uważam za bzdurne. To nie wynika z takich czy innych rękawic. Jak ktoś zdolny to sobie zatka widok nawet piąstkówkami ;-)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic

jest.

walczyłem w róznych rekawicach.

generalnie zauważyłem ,ze rekawice do boksu są wieksze i mają kształt bardizej "kulisty" aby zasłonić wiekszą cześć twarzy przy gardzie. Rękawice kickboxerskie są bardziej płaskie gdyż nie mogą ograniczać pola widzenia.

tzn tak to wygląda wg. mnie. mysle ,ze kwalifikacja wagowa rekawic jest taka sama.


A nie mylisz rękawic sparingowych (duże, w środku grubo wyłożone pianką) ze "zwykłymi"?
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
a w niektórych typach są kciuki doczepiane czy tam przywiązywane (niewiem jak to nazwać)... co nie ?? ja właśnie mam takie do KB i chyba to są sparingówki, bo pianke mają dość grubą i są dość duże jak na 10 Oz.... yo
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic

jest.

walczyłem w róznych rekawicach.

generalnie zauważyłem ,ze rekawice do boksu są wieksze i mają kształt bardizej "kulisty" aby zasłonić wiekszą cześć twarzy przy gardzie. Rękawice kickboxerskie są bardziej płaskie gdyż nie mogą ograniczać pola widzenia.

tzn tak to wygląda wg. mnie. mysle ,ze kwalifikacja wagowa rekawic jest taka sama.


A nie mylisz rękawic sparingowych (duże, w środku grubo wyłożone pianką) ze "zwykłymi"?


nie.
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
Rękawice do kicku i boksu są identyczne, dobrym przykładem są rekawice firmy TOP TEN stworzone z myslą o kicku a wiele lat temu wprowadzone w boksie amatorski jako jedne z bardziej bezpiecznych rękawic. Jedyna róznica to cena, jesli chodzi o TOP TEN-a rękawice bokserskie ze znaczkiem i atestem AIBA kosztują troche wiecej niż bez znaczka dla kicku ale są identyczne. Natomiast jesli chodzi o róznice często po prostu do kicka stosuje się tanie nie firmowe rękawice które są mniej dopracowane i czesto też stosuje się rękawice bokserskie typu profi a nie do boksu amatorskiego - które sa własnie bardziej profilowane. Oczywiście biore tu pod uwagę sprzęt do boksu i full-contaktu, bo wiele lat temu np do semi stosowano rękawice z tworzywa takiego samego jakie stosuje TOP TEN do kasków i one zupełnie nie przypominały rękawic bokserskich. Rękawice w kicku napewno nie sa bardziej płaskie to własnie najcześciej rekawice dobrych firm typowo bokserkich dobrze profilują rękawice/jak juz wspominałem/ do boksu zawodowego np. niemiecki Pafan. Ja uważam i do kicku i do boksu za najlepsze rekawice firmy Ringside ale Pafany też są bardzo dobre.
  • 0

budo_---tytus---
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
rękawice aa boksie zawodowym są MNIEJSZEJ WEILKOŚCI, niż te do boksu amatorskiego!!! i nie optwarzajcie tego, bo się troche naoglądałem boksu i słyszałem na ten temat w TV:P:P:P
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
dobra wydawało mi sie tylko, jakos stycznosci z "zajebsicie" jakosciowo sprzetem nei mailem a na tym co cwiczylem roznice byly widoczne.
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic

rękawice aa boksie zawodowym są MNIEJSZEJ WEILKOŚCI, niż te do boksu amatorskiego!!! i nie optwarzajcie tego, bo się troche naoglądałem boksu i słyszałem na ten temat w TV:P:P:P


W zasadzie masz racje w boksie zawodowym nie dba sie tak o bezpieczeństwo przeciwnika :) wiec czesto rękawice są małe i jak wspominałem bardziej profilowane -najcześciej płaskie i czesto wchodzą "na wcisk" ale wszystko zalezy od firmy. Mimo że sie z Tobą ogólnie zgadadzam to argumenty że słyszałeś w TV albo oglądałeś boks są troche śmieszne, po prostu trzeba każde rekawice wypróbowac żeby miec o nich zdanie bo np. Pafeny nie są wcale mały ale np. 10 uncjowe na rękach Michalczewskiego w TV wyglądają na małe ale zapewniam cie że takie nie są! Miałem rękawice wielu firm takich jak ringside, Pafen, everlast, top ten itd i każde maja i plusy i minusy jeden zawodnik nie przejmuje sie jakie ma rekawice a dla innego zawodnika to bardzo wazne... Często zawodnicy chca na zawodach zakładać jak najbardziej "bandyckie" małe, twarde rekawice ale zapominają że wtedy ich przeciwnik ma równiez takie same :)
  • 0

budo_dresiarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: różnice w konstrukcji rękawic
wiecie moze gdzie mozna kupic takie rekawice jak maja w zawodowym? np. czesto teraz walcza w grantach. znacie moze jakies dobre sklepy bokserskie w kraku? :?: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024