Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multitool dla wymagających


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Multitool dla wymagających
Jakiego Leathermana uważacie w tej chwili za najmocniejszego? Tak, nie ma dla mnie znaczena ani cena, ani waga, ale wytrzymałość. Waham się pomiędzy Super Tool'em, Wave'm a Najnowszym Charge (rękojeść z tytanu, stal 154CM).
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
LM Surge i LM Core.
Porównywalne ze Swiss Toolem jesli chodzi o wagę i wielkość. Pytanie brzmi - tylko po cholerę ci takie bydlę. Bo Wave i obydwa Charge w zupełnosci wystarczą zwykłemu smiertelnikowi (nawet mocno popierdolonemu). Wiecej naprawdę nie potrzeba, chyba, ze chcesz pruć sejfy i pancerne kasetki. ;)

pozdrawiam serdecznie
wysz
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Hejo!

Jak chcesz najmocniejszego to bierz Victorinoxa SwissToola - Leatherman to badziewo :) :twisted: :)

Pozdrowionka
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Nie interesowałem się jak dotychczas Victorinoxami. Jeżeli uwaga o jego wyższości nad Leathermanem to nie żart lub ironia :twisted: , to mam same powody do radości. Tych 455 gram to dwa razy tyle, co Wave, a cena niższa, do tego łatwiej dostać.
Jakiej stali używa Victorinox? Czy mimo masywności okaże się ona lepsza od 154CM i tytau w Charge'u. I wreszcie - czy można poważnie traktować te wasze uwagi o cięciu pancernych kasetek? Bo jeśli tak, to lecę do sklepu :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających

Jakiej stali używa Victorinox? Czy mimo masywności okaże się ona lepsza od 154CM i tytau w Charge'u.

O ile pamietam to chyba 440C (lub A)... ale moge sie mylic.
W LM Charge ze 154CM jest tylko ostrze (gladkie i zabkowane) pozostale narzedzia sa z innej stali.
Ja ze swojego Swiss Toola jestem bardzo zadowolony, tylko czasem przeszkadza mi wlasnie jego waga. Mysle o zamianie na Charge... lubie tytan po prostu :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Hejo!

Nie interesowałem się jak dotychczas Victorinoxami. Jeżeli uwaga o jego wyższości nad Leathermanem to nie żart lub ironia :twisted: , to mam same powody do radości.


Nie żart i nie ironia. Miałem w łapach i Leathermana i Victorinoxa - Vickiem nawet dłużej się bawiłem. Już po pierwszym dotyku Vicek robi wrażenie pancerniaka - czego nie mogę powiedzieć o Leathermanie. Po za tym jest wg mnie dużo lepiej wykonany i powykańczany. W Leathermanie ostrza to porażka - cienkie blaszki - bułki bałbym się kroić. Vicek ma ostrza takie ja w swoich scyzorykach - można im zaufać.
Waga - to fakt - Vicek przyciężkawy jest - no ale jak to ma być pancerne to musi ważyć (:
Żeby nie było - ja byłem bardzo długo zakochany w Leathermanie Charge'u... Wpatrywałem się w jego zdjęcia godzinami (: Dopuki nie wziąłem go do ręki...

Jak masz możliwość pomacania to popatrz sobie na Vicka Swiss Tool'a Spirita - jest ljżejszy niż Swiss Tool i taką ma bardziej wygiętą ergonomicznie rękojeść.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale nie wiem jak z pancernością swojego starszego brata.

Wszelkie opinie o produktach Leathermana są to wyłącznie moje poglądy, stwierdzenia i odczucia. Dla mnie to po prostu kolejne przemarketingowany i przewartościowany amerykański produkt. Jak Harley np (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających

Jakiej stali używa Victorinox? Czy mimo masywności okaże się ona lepsza od 154CM i tytau w Charge'u.

O ile pamietam to chyba 440C (lub A)... ale moge sie mylic.


W swoich wszystkich nozach i toolach Vicek uzywa 440A
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Langus, odczep się ty zmrolu od Leatehmana, co ? :)
Wave to klasa sama w sobie. Charge moze sprawiać wrażenie lekkiego i delikatnego ale to też kawał pancerniaka. Są po prostu mniejsze od tooli Vicka, co wcale nie znaczy, ze słabsze.


A co do prucia kasetek, to zaraz poszukam fotek Kucharza z abusingu w HP. Kasetkę otworzył, ale ukruszył czubek w Wavie.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
http://www.budo.net....p=508387#508387

http://www.forum-kul...ndpost&p=870052
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
a co z Crunchem? nie jest mocny? bo mi wpadł w oko już dawno. Ktoś ma Cruncha?
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Mam oba tool'e Wave'a i SwissTool'a co do porownania to powiem tak Wave przy Swiss wyglada i wazy jak zabawka,co do pracy w teranie to oba spisuja się swietnie w LM jest super sprawa w postaci otwierania ostrzy jedną reką.Bolkady w obu są bez zarzutu,cięcie idzie miło łatwo i przyjemnie.IMO masa Victornoxa daje mu przewage bo w terenie nie będziesz miał obaw o uszkodzenie.Tak samo w terenie sprawa poreczności to rzecz drugorzędna,a ta masa to nie jest w końcu taka wielka :D

BTW i tak o wiele bardziej lubie Victorinox'a w końcu to klasyk !!
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Czyli ostatecznie należy stwierdzić, że SwissTool jest najlepszy..? Masa, jak już mówiłem, nie ma dla mnie znaczenia, jeśli wykonaniem dorównuje a siłą przewyższa Leatherman'y, to dla mnie nie ma nic lepszego.
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Jezu najlepszy ten, najlepszy tamten

Sprawdź czy Ci pasuje i już. Dla mnie Victor był za ciężki i za duży, Leatherman (miałem już trzy modele z ciekawości) spokojnie mi na codzień wystarcza...

Podejmij sam decyzję.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Hejo!

Langus, odczep się ty zmrolu od Leatehmana, co ? :)


A bo mnie się tak LM bardzo na zdjęciach podobał i jak do łap wziąłem to strasznie się zawiodłem i dlatego go nie lubie ): Po prostu nie mogłem uwieżyć że to "coś" co trzymam w rękach to mój ukochany tool to którego zdjęć na monitorze się tuliłem. Tutaj generalnie chodzi mi o Charge'a. Chociaż masz rację - o Wave tego samego nie mogę powiedzieć - sprawił na mnie lepsze wrażenie.

Czyli ostatecznie należy stwierdzić, że SwissTool jest najlepszy..? Masa, jak już mówiłem, nie ma dla mnie znaczenia, jeśli wykonaniem dorównuje a siłą przewyższa Leatherman'y, to dla mnie nie ma nic lepszego.


Wykonaniem Victorinox przewyższa Leathermana. Nie ma jakiś niedoszlifowanych i niepodocinanych krawędzi i ogólnie takich podobnych malutkich w sumie niedoróbek.
To moje zdanie oczywiście...

Pozdrowionka
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Cześć,

Ja mam XTi, w moim odczuciu jest pancerny. Uzywam go już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi tylko nożyczek, i można się przyczepić do płaskich bitów, które ciężko dostać. Poza tym rewelacja, nie rozstaję się z nim. Tytan i 25 lat gwarancji robią dobre wrażenie. Samo trzymanie toola w łapie nic nie daje podstawa to sobie przetestować.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Mam Ti i jestem bardzo zadowolony. Znajomy ma Vicka, i pomimo że bardzo nie lubi Leathermanów ten wyjątkowo mu się podobał. Jednak to garażu zdecydowanie lepszy jest Vicek, na wszelki wypadek - lepszy Ti. Mniejszy, lżejszy, fajne ostrze (wcale nie gorsze niż w Vicku powiem nawet że znacznie lepsze!) otwierane jedną ręką. Szczypki ze szpicem, klips do noszenia w kieszeni, itd.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
problem z tym tytanowym toolem jest taki, że nie jest ni h.... lżejszy od wersji bez tytanu [może jakieś drobne gramy] - czyli co? bajer?
  • 0

budo_cejzik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Trzy lata ostro katowałem Wave'a (gdzie się tylko dało, łącznie z remontami chaty) złapał luz na szczypcach (ok 0,5 mm mierząc na końcach szczypiec) poszedł w dobrej cenie w dobre rece a ja sprawiłem sobie Charge'a (skusiła mnie 154CM i wymienne bity) Teraz zastanawiam się czy spowrotem nie wrócić do Wave'a :oops:
Vicka miałem krótko, może dlatego że wcześniej używałem LM :lol:
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
hehe

miałem Wave - pierwszy tool, super leżał w ręku, miał dużo uroku


skusiłem się na Charge - wymienne bity, tytanik, nożyk 154CM, ale to już nie to


wróciłem do Wave w wersji 2004 - wymienne bity, lepiej mi leży niz Charge
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Multitool dla wymagających
Miałem Swissa, miałem Xt, teraz mam XTI - szczerze mówiąc... wpytę ten tytan, fajne 154 cm tylko po co 8O Napaliłem się jak szczerbaty na suchar, ale po półrocznym używaniu - różnicy nie widzę... Jakość wykonania taka sama, szwajcar bardziej elegancki. Tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024