Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modul GPS do palma - help :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Modul GPS do palma - help :)
Czesc.

Ostatnio kupilem sobie iPAQ'a (PocketPC) i mocno zastanawiam sie nad jakims modulem GPS do niego. Niestety, ni cholery nie wiem o tym nic :) Moze ktos mial stycznosc z tym tematem? Mam pare pytan:
1. Jakie GPS powinien miec parametry, zeby byl "przyzwoity"? Bede go uzywal dosc czesto po prostu w miescie, wiec dokladnosc powinna byc dosc dobra.
2. Czy kupowac modul na BlueTooth, a na karcie CF miec mapy, czy modul na zlacze CF, a mapy miec na SD? Miesza mi sie.
3. Jak do cholery modul GPS na BlueTooth, jesli go trzymam w kieszeni, wyswietli mi na palmtopie kompas? Bo widzialem takie cuda, ale nie wiem, czy na BT. Trzeba bedzie przejsc/przejechac kawalek po linii prostej, zeby sie zorientowal, w ktora strone mam pysk? :)
4. Wreszcie, czy polecacie jakies konkretne modele/firmy? Nie ukrywam, ze skoncentrowalbym sie na Allegro, zeby kupic po kosztach.
  • 0

budo_ciurlas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sława/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
Jako, że bezpośrednio nie można podawać linków do innych forów tematycznych, zrób co następuje:
1. W Googlach - pdaclub
2. W Pdaclub - Forum
3. W Forum - Windows Mobile
4. W Windows Mobile - PocketPC GPS

Enjoy 8)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
Heh... jakos mnie interfejs forum PDAClub odrzuca, bylem tam pare tygodni temu, pozostalem przy dziale "Download" :)

Ale skoro tak... fe jestescie, paskudy, pomoc nie chcecie :)
Dzieki za checi, Ciurlas :)
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
Ja miałem Garmina 315. Ale nie do palma.
Powiem tak. Kompas sprawował się do d... potrafił strasznie wariować. Generalnie z GPS-ami jest tak, że jak szybko się poruszasz - jest ok, wszytkie bajery działają. Ja idziesz piechotką w lesie zaczynają się problemy. Ważna jest antena, najlepiej zewnętrzna. Do odczytu pozycji jest super, ale jak się chcesz pobawić w rysowanie trasy, punkty itd na kolejnych ekranach to tylko jak jedziesz samochodem/rowerem.
Kolejna sprawa widocznośc satelitów - tutaj ważna jest antena. Czym mniej widzisz satelitów, i dłuzszy jest czas akwizycji (kolejna ważna sprawa), tym mniejsza jest dokładność. Generalnie miałem go prawie 1,5 roku, potem sprzedałem, kompas bardziej spełniał moje wymagania przy wędrówkach. Kupił go odemnie jakiś lotnik. Był bardzo zadowolony, zamontował go sobie w jakimś samolocie - o szczegóły nie pytajcie, nie znam się na tym.
A jeszcze jedna ważna sprawa. Mapy. Praktycznie map naszych miast nie ma. Mówię o w miarę dokładnych mapach. W europie jak najbardziej.
Do Twoich zastosowań odradzam, zwłaszcza do palma. W to że ktoś nosił moduł z anteną w kieszeni spodni i miał jakieś sensowne odczyty poprostu nie wierzę. Ja 315 nosiłem anteną do góry przypiętą do szelki plecaka. Pamiętaj że dostaniesz to za co zapłacisz. Za parę złotych nie spodziewaj się za wiele. Jak już powiedziałem, pozostaje sprawa dokładnych map i oprogramowania. Tego praktycznie nie ma......
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
Oczywiście Magellan GPS315, nie Garmin, przepraszam, przejęzyczenie.
Co do zakupu to firma Garmin i Magellan......
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
są dokładne mapy Polski - drogowe, jest możliwość użycia map skanowanych ale ... naprwdę nie warto powtarzać tego samego w kilku miejscach - wejdza na pdaclub i poczytaj - jak bardzo chcesz to dasz radę
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)

są dokładne mapy Polski - drogowe, jest możliwość użycia map skanowanych ale ... naprwdę nie warto powtarzać tego samego w kilku miejscach - wejdza na pdaclub i poczytaj - jak bardzo chcesz to dasz radę


Opisywałem swoje wrażenia.
Co do map, są miałem. Nawet kiedyś jechałem według GPS-a i takiej mapy, niby dokładnej. I dziękuję bardzo. Okazała się mało aktualna.
Map miast praktycznie nie ma, może Warszawa, może Poznań, moze jakieś inne większe. Pokażcie mi taką mapę jaką ma Berlin czy Londyn.
Tak jak kolega polecam pdaclub, i poszukaj sobie w usenecie grupy o GPS, tam bawią się w przerabianie i skalowanie mapek. Poelcam lekturę, i zobaczysz czy naprawdę Ci się chce...
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
nie wiem kiedy jechales z ta mapą - wg mnie teraz sa calkiem dokladne [szczegolowe plany z nawigowaniem pod konkretny numer domu ma kilkanascie miast] mapie drogowej z Automapy niczego nie brakuje (prawie) w dodatku wszedl ostatnio tomtom i jest kilka innych map
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
Kiedy jechałem? jakieś 1,5 roku temu. Czyżby aż tak się pozmieniało, może. Miałem tomtoma, ale mapy były conajmniej beznadziejne, albo powiedzmy sobie nie było ich wcale. To miłe że w końcu ktoś się zaczął zajmować tym tematem na poważnie. Poczekam jeszcze ze dwa lata, i wrócę do tematu....
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Modul GPS do palma - help :)
OK, jak widze, po przeczytaniu recenzji podeslanej mi przez Zgrywusa (thanx), optymalny bedzie dla mnie model GlobalSat BT-338 (opisywany rowniez na wspomnianym PDAClub). Co do noszenia w kiedzeni, to byla przenosnia. Aczkolwiek modul byl testowany nawet pod siedzeniem w samochodzie i dzialal dosc dobrze :)

Prawdopodobnie kupie. Sa jacys chetni na recenzje w polowie sierpnia, jak wroce z zagli? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024