Skocz do zawartości


Zdjęcie

Irackie skarpety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Irackie skarpety
Podobno nasz kontyngent wojskowy w Iraku został wyposażony w specjalne antybakteryjne skarpety, które uwzględniają panujące tam warunki klimatyczne.

Bardzo mnie ciekawi, czy takie skarpety są dostępne w kraju. Czy ktoś coś wie na ich temat?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety

Podobno nasz kontyngent wojskowy w Iraku został wyposażony w specjalne antybakteryjne skarpety, które uwzględniają panujące tam warunki klimatyczne.

Bardzo mnie ciekawi, czy takie skarpety są dostępne w kraju. Czy ktoś coś wie na ich temat?

Nie wiem czy są. Kiedyś czytałem, że w takowych stosuje się srebrne nitki. Podobno można dostać u nas dostać cywilne wersje.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety

Bardzo mnie ciekawi, czy takie skarpety są dostępne w kraju. Czy ktoś coś wie na ich temat?


Tak są, przejdź się do większego sportowego.
Ostatnio jak oglądałem plecaki, widziałem takie skarpety, ale nie zgłębiałem tematu.
Można je łatwo poznać po cenie (firmowe). Swego czasu były też na Allegro.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety
Jak kupiłem sobie takie w zwykłem hurtowni odieżowej. Produkcja jakaś tkalnia czy coś z piaseczna, a powiem, że sięsprawdzają....kilka godzin marszu w słońcu, potem rower, ognisko, wieczorem zdejmuję butki(fakt,że z goretexem) a nóżki bardziej pachną zmęczeniem niż śmierdzą przepoconymi syrami :D
Moje kosztowały coś około 12zł para.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety
Ważne, żeby były z coolmaxem.
Mam takie do butów Magnum Elite Sympatex.
I stopy suche.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety
Matreriał ze srebrnymi nićmi (czy może raczej pokrytymi srebrem) nazywa się X-static.

Jeśli chdozi o ten materiał, to jest on strasznie drogi (to zresztą bardziej jest technologia, niż materiał, bo włókna można w dowolną dzianinę wpleść). Miałem kiedyś parę takich skarpet i była to pełna rewelacja.
Coolmax jest super, większość moich skarpet ma co najmniej 35-40% coolmax-u, ale dobrze spisuje się on tylko wtedy, kiedy istnieje możliwość odprowadzenia dalej wilgoci, którą coolmax zabierze skórze.
Czyli najlepsza kombinacja to skarpetki np. 85%coolmax(x-static),10%bawełna i 5%lycra- jako warstwa kontaktowa.
Na wierzch skarpety wełniano-akrylowe, bo dobrze zbierają pot.
Firma Rohner ma fajne patenty, które, dzięki efektowi kapilarnemu "wypompowują" wilgoć z buta. 80pln za parę... :roll:
Przypominam po raz kolejny, że gore-tex i podobne materiały w warunkach letnich to drooooga cerata. :wink:
Jeśli chcecie b. tanio i dobrze, to polecam skarpety polskiej firmy Con-tim, bodajże Trekking. Mają coś ok50% coolmax-u i kosztują 18-22pln. Do dostania w sklepach z bileizną i niektórych turystycznych.

Sam używam dwóch par i bardzo sobie chwalę.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Irackie skarpety
Sprawdz na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Robili też t-shirty dla wojska i są teraz do sprzedania w sklepach sportowych więc skarpetki pewnie też będą.Bo jak znam zycie to MON nie odbierze wszystkich i bedą chcieli się tego pozbyć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024