Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
Dopiero co wrociłem z moich zagranicznych wojazy i znow zachorowałem na latarke :oops: Myslałem ze mi przeszło (juz myslałem o nowym nozyku). Tymczasem na stronce military pojawiała sie latareczka Pentagonlight S-2. Niestety na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie maja opisów latarek tej firmy (ja w kazdym razie ich nie znalazłem). Latarka wydaje sie byc ciekawa alternatywa dla Sure Fire czy Inovy. Kiedys Kamil zrobił swietny opis kilku modeli Pentagonlight i bardzo je sobie chwalił.

Według producenta S-2 daje 30 lumenow co w porownaniu z (o ile dobrze pamietam) 25 lumenami u Sure Fire powinno byc wynikiem bardzo dobrym. Czy ktos z Was orientue sie jak jest w rzeczywistosci? Z tego co pisał kiedys Kamil Pentogonlight nie oszukuje na lumenach.

I jeszcze jedno... Czy warto wydac troszke wiecej na ten model:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zamiast na wersje standardowa:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
co do wartosci swiatla niestety nie mam pojecia.Ale sadzac po uzytych diodach oraz konstrukcji swiatlo bedzie mocno rozproszone i nie ma co porownywac z KL1 2gen.Jesli natomiast swiatlo dla ciebie bedzie ok i juz bedziesz tylko rozpatrywal ktora wybrac-polecam doplacic za wykonczenie OD.Napewno o wiele wiecej zniesie ta drozsza powloka.A poza tym mialem w rekach latarki tej firmy w obu wykonczeniach i OD robi takze o wiele lepsze wrazenie organoleptycznie :)
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
Hmmm/// trudno tu mówić o jakimkolwiek skupieniu, toż to nawet lustra nie ma, jedynie ramkę ograniczającą strumień na boki. Nie ma co porównywać z 1Watowym Luxeonem z sysemem optycznym.


To tak jak by porównywać sandały i buty górskie, i to but i to but, ale zupełnie inne zastosowanie.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
Nie mogę się wypowiadać na temet solidności i jakości wykonania, bo osobiście nie miałem jeszcze w ręce laterek tego producenta, ale ich posiadacze są bardzo zadowoleni. Co do zastosowania wymienieonej latarki to producent napisał:

the maximally-packed 19 LED's, which makes it an ideal search light. Through its marvelous engineering, S2 sends a smooth and even coverage of pure white light blanketing over an area of about 10 meters in distance for objects discernable to human eyes.


Więc będzie to flood ligth, do szukania "zguby" w lesie :-) . Pomimo 30 lumenów (deklarowanych) "zasięg" i subiektywnie odczuwana "jasność światła" może nie powalać z nóg (biorąc pod uwagę cenę :-) ). Mnie jakoś zdecydowanie bardziej odpowiadają latarki z pojedynczym emiterem i regulatorem niż wielodiodowe, ale to kwestia osobistych preferencji co do stosowania latarki. Natomiast w kwestii ceny, to będę monotematyczny - za takie pieniądze jednak wolałbym zrobić sobie sładaka z SF KL1 i któregoś VG body i jeszcze na piwo może by mi wystarczyło ;-) .
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
Cholera widze ze w kwestii latarek wciaz nie jest u mnie najlepiej :roll: Dzieki za wasze opinie. Teraz przynajmniej wiem czego nie kupowac a to juz cos :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]

Mnie jakoś zdecydowanie bardziej odpowiadają latarki z pojedynczym emiterem i regulatorem niż wielodiodowe, ale to kwestia osobistych preferencji co do stosowania latarki.

Mogę powiedzieć mniej więcej to samo co Borsoock. Jakoś do tej pory nie trafiła w moje gusta żadna konstrukcja z kilkoma ledami. Zdecydowanie wolę z pojednynczą diodą dużej mocy. Chyba, że maiała by to być dodatkowa latarka, ale to juz raczej nie za takie pieniądze.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]

Cholera widze ze w kwestii latarek wciaz nie jest u mnie najlepiej :roll: Dzieki za wasze opinie. Teraz przynajmniej wiem czego nie kupowac a to juz cos :wink:


Zaraz, przecież nikt tu Ci nie napisał "nie kupuj jej" czy "jest do dupy". Pod względem wykonania i jakości to prawdopodobnie doskonała latarka. Flood light doskonale się sprawdza jako oświetlenie np wnętrza namiotu (tele że tu zwykle nie jest koniczne aż 30 lumenów :-) ), jest dobry na biwaku do zawieszenia nad stołem gdzie np. przygotowujesz posiłek po zmroku, taki mocny powinien się świetnie sprawdzić do nocnej jazdy na rowerze, nocnego biegania w trudnym terenie itp. Tak więc warto mieć czasem flood lighta ze sobą, do określonych zastosowań będzie znacznie wygodniejszy niż nawet sporo jaśniejsze oświetlenie punktowe. Podstawowa sprawa to twoje preferencje, to czy będzie tobie pasować jako podstawowe lub jedyne no i czy jesteś skłonny wydać na nie taką kwotę.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]
Jesli chodzi o jakosc wykonania to napewno nie bedziesz zawiedziony (polecam jeszcze raz przyjrzec sie moim fotkom tych latarek).
Ale jak juz ktos tutaj wspomnial, nie porownuj 19 LEDow Pentagona do Luxeona innej firmy. To dwie rozne generacje swiatel.

Narazie mialem tylko Xenony z tej firmy - jednego mam nadal.
A wybralem X2 zamiast surefire 6P, i centuriona C2, bo X2 daje minimalnie (ale zauwazalnie) wiecej swiatla. Wiec podtrzymuje teze ze PentagonLight nie oszukuje z lumenami.
Jak to sie ma w przypadku LEDow - nie wiem.
ALe stawiam na to ze podobnie.
Jak przetestuje to podziele sie opiniami, chociaz sadze ze zaczekam na Luxeony, bo w zwykle LEDy jakos nie mam ochoty sie juz bawic
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]

Zaraz, przecież nikt tu Ci nie napisał "nie kupuj jej" czy "jest do dupy"


Wiem. Latarki nie kupie dlatego ze:

Flood light doskonale się sprawdza jako oświetlenie np wnętrza namiotu


Zwyczajnie wole cos mocnego o wiekszym zasiegu. Moze jak wpadnie troche grosza to kupie SF Outdoorsman.

Jesli chodzi o jakosc wykonania to napewno nie bedziesz zawiedziony


Widziałem ja na zywo. Wykonanie faktycznie na bardzo wysokim poziomie.

Ale jak juz ktos tutaj wspomnial, nie porownuj 19 LEDow Pentagona do Luxeona innej firmy. To dwie rozne generacje swiatel.


Gdybym wczesniej to wiedział to nie zakładałbym tego tematu :)

Jeszcze raz dzieki za Wasze opinie

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tansze ale czy gorsze? [Pentagonlight]

Gdybym wczesniej to wiedział to nie zakładałbym tego tematu :)


Po to jest forum :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024