Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki nożne- niskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Zekiet ,przytomnie i z racją.


Dzięki. Lata doświadczenia :twisted: :)
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Kopie się tak jak jest okazja. Im więcej kopnięć trenowałeś tym częściej daną sytuacje uznajesz za okazje do kopnięcia.
Loking zewn to wartościowa technika ( nie każdy na ulicy ma odruchy obronne ).
Loking wewn. lepiej zastąpić kopnięciem w krocze. ( czasem może funkcjonować jako podcięcie nogi wykrocznej jak ktoś za szeroko stoi ).
Kopnięcia w kolano doskonale spisują się jak przeciwnik stoi na prostych nogach lub do blokowania sygnalizowanych kopnięć.
Atak kolanem na krocze lub na zewn. powierzchnie uda to bolesna żecz i może dać w zwarciu czas na inną technikę ( chyba że już będzie miał dość ).



oto mi właśnie chodziło , dzieki .
  • 0

budo_ali m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Na ulicy najlepszy jest prosty i zaraz lowkick ,mogą byc dwa jeden po 2 .Najprostrza technika i najlepsza.A jezeli przeciwnik jest bardzo blisko to łokiec ,choc nie łatwo go zastosowac w realnej walce a potem kolano.Łokiec sam przetestowałem ale przeciwnik był bardzo bloisko i nie spodziewał sie tego.pozdrawiam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Lowkick był chyba zabroniony do 89 roku, ale nie jestem pewien ;) . Na początku walki najlepiej odrazu skasować nogi ,a lowkicki świetnie się do tego nadają :-) . Jeszcze nikogo nie uderzyłem łokciem, ale na treningach, aż tak trudno nie było dojść do tego dystansu.
  • 0

budo_paproch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Techniki nożne w temace a więc nie tylko kopnięcia.
Bliski dystans, szarpanina lub klincz - polecam stąpnięcie (gwałtownie piętą tak aby zmiażdżdżyć) na stopę preciwnika. Boli i raczej kości śródstopia nie połamie. Technika bardzo prosta nie wymaga częstego treningu. Rzadko kto się spodziewa.

Ciekawe jest wytrącanie przeciwnika z równowagi w klinczu poprzez stanie na jego stopie.
  • 0

budo_yogi bear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Planety Ziemi...

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Zekiet! Kazałem bratu przetestowac na sobie(po 4 na udo juz miałem problemy z chodzeniem ale 5 na kolono mnie powalił i wstac nie mogłem!!!!).. a od brata jestem ponad 20kg ciezszy :) od dzisiaj ostro trenuje lowkicki :twisted:
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Dobry low kick... nie jest zły... :D
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Na własne oczy widziałem jak dwóch kiboli lało się , jeden walkę zakończył łamiąc goleń prostym szpicem w golęń, taki front kick ..


sam tym czymś obroniłem sobie dupe.
polecam na ulicy zawsze i wszedzi.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Czy to nie jest przypadkiem ulubione kopnięcie Szarleja, pewnego demeryta?
;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Hmmm...

a ja kiedyś na zawodach widziałem, jak jeden pacjent zasadził drugiemu loka (w ochraniaczu!) i trafiając mniej więcej w kolano ... złamał sobie obie kości piszczela 8O

Kopnął, padł, przybiegł lekarz, wyjął mu kopyto z ochraniacza ... i noga mu się złożyła w rękach... brrrr, kurwa. Uważajcie na siebie 8O
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Ciekawe jest wytrącanie przeciwnika z równowagi w klinczu poprzez stanie na jego stopie.


W takim wypadku dobrze jest kolesia punktować prostymi, bo jest jak worek na stojaku. Odlatuje i wraca ;)

Lowkicka na ulicy to chyba najlepiej kopnąć stopą jak ma się ciężkiego buta, a jak nie to bezpieczniejsze będą nakładki raczej, bo ten strach przed połamaną nogą jednak jest :?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie

Lowkicka na ulicy to chyba najlepiej kopnąć stopą jak ma się ciężkiego buta, a jak nie to bezpieczniejsze będą nakładki raczej, bo ten strach przed połamaną nogą jednak jest :?

Nigdy w zyciu nie kop lowkicka stopa. No chyba ze jestes w takich butach ktore nie pozwola sie zlamac Twojej stopie. Kiedys przez to ze cel sie cofnal przysunalem stopa i uwierz mi, nie chcialbym tego powtorzyc.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
/Edytka/ Jakis dubel mnie wyszedl, niechcacy... :oops:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Pisząc ciężki but miałem na myśli coś pokroju glanów, albo inne buty ortopedyczne - ciężkie i usztywniające. Trudno takim butem kopnąć lowkicka (sam nie kopałem), ale słyszałem, że efekt powalający.
  • 0

budo_wolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
z niskich technik sugerowalbym podciecie. gdy bedziesz juz blisko (np.po kilku ciosach piesciami) podhaczasz kolesia tak, ze niekoniecznie mocno udezasz (albo wsuwasz noge i energicznie szarpiesz) od wewnątrz w okolice jego kostki. wtedy 99% ze albo kleknie albo sie przewroci. jak kleknie masz go wystawionego na kolano.. ale to nie humanitarna technika. jesli sie myle poprawcie mnie.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Low jest trudny technicznie aby byl bolesny. Co jest trudne technicznie na "ulicy" nie wychodzi. Na ulicy mamy BUTY, uzyjmy ich. Jak bylo wyzej - ze szpica w golen, bardzo dobra technika w adidasach, butach wojskowych czy wojskowo-podobnych a nawet "wyjsciowych" bo te tez maja twardy szpic. Zareczam ze bedzie to argument przed ktorym po pierwszym trafieniu oponent bedzie uwazal na noge... :twisted:
No i niesmiertelny - w krocze.
I wystarczy... :twisted:

Oczywiscie, raczej po przygotowaniu akcji rekami, lub jako kontre...

A i jeszcze cus... Tak jak napisal AdamD, uwaga na blokowanie kolanem loka! U mnie w sekcji regularnie jest wlasnie taka obrona nauczana. Jesli ktos wie jak w ten sposob sie bronic to skutki dla kopiacej nogo moga byc oplakane. Oczywiscie istnieje prawdopodobienstwo uszkodzenia kolana ale jak 1:100 przy prawdopodobienstwie zlamania piszczela bardzo wysokim.
  • 0

budo_grandal-do
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki nożne- niskie
Moim skromnym zdaniem low kick to cos zajefajnego ;] na ulice bardzo polecam ... na poczatku troche "pomachac" rekami dla odwrocenia uwagi a potem 2 low kick i FIN. Zwazcie na to ze malo kto teraz cwiczy i nie wiedza jak blokowac, przyjmowac takie kopniecia. Szybki, mocny low kick i po zabawie. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024