Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trekking -Bajkał i północna Mongolia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia
makato jak tam dziala komorka?
da rade wezwac pomoc?
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia

makato jak tam dziala komorka?
da rade wezwac pomoc?


ZAPOMNIJ o komórkach, albo tel satelitarny albo badź ostrożny i miej wyobraźnię co może sie stać jak z czymś przegniesz.
Najbliższa wioska to ok. 60km ale w niej też nie ma zasiegu komórek, dopiero jakies miasto ale czesto to ponad 200km. To zupelnie inne realia. W innych fajnych miejscach Syberii i Mongolii jest podobnie lub odległości oddzielające od "współczesności" są jeszcze większe.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia
uch...a co z dostepnoscia broni (palnej)?
jakos trzeba sie bronic przed watahami wilkow - moze przesadzam ale cos czuje ze w takich rejonach bez pukawy czulbym sie nieswojo...
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia

uch...a co z dostepnoscia broni (palnej)?
jakos trzeba sie bronic przed watahami wilkow - moze przesadzam ale cos czuje ze w takich rejonach bez pukawy czulbym sie nieswojo...


Ty na poważnie pytasz czy jaja sobie robisz????
A tak na marginesie - duży chłopczyk boi się wilków :wink:
Może jednak na poważnie bo wiele osób tak właśnie postrzega Syberię, że tam wilki i niedzwiedzie nic innego nie maja do roboty tylko zjadaja polskich turustów.
To człowiek jest największym i najczęściej bez sensownym myśliwym i to nie tylko w tajdze syberyjskiej.
W Tajdze broń jest w 99,9% wykorzystywana do zdobywania żywności, a nie do obrony.


A tak na poważnie to musisz mieć dużo szczęścia aby w tajdze coś poza mrówkami i burundiukami ( wiewiórki ziemne) z innych zwierząt zobaczyć.
Latem, jeśli mówimy, o zagrożeniach od strony zwierząt to problem może być jedynie z misiem jeżeli przypadkowo wejdziesz mu w drogę gdy wyprowadza małe "na spacer" i będziesz zachowywał się tak cicho, że go zaskoczysz i zobaczycie się w odległości kilku - kilkunastu mertów.
Jak bedziesz miał szczęście i zobaczysz wilka , rysia lub rosomaka to sieć cicho i korzystaj z okazji aby napaść oczy takim widokiem, bo drugi raz może nie szybko się to powtórzy.
Jak zobaczysz misia i będzie on dość daleko ale bedzie szedł w twoja stronę to za wczasu daj znak jakimś głośnym zachowaniem. Pójdzie w inna stronę. Chyba że to miś ludojad, :wink: w tedy to masz pecha :wink: :wink: :wink:
Nie wiem jak wyglada ta kwestia w Mandżurii z dużymi kotkami, ale tam jeszcze nie byłem.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia
ok nie bylo pytania - wybacz pijany wczoraj bylem :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia

jakos trzeba sie bronic przed watahami wilkow - moze przesadzam ale cos czuje ze w takich rejonach bez pukawy czulbym sie nieswojo...


Już ci Makato odpisał, ja radzę zerknąć w reportaże polarników. Nawet na białego misia (który ma ostrą reputację) flara magnezjowa lub rakietnica im wystarcza.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia


... Nawet na białego misia (który ma ostrą reputację) flara magnezjowa lub rakietnica im wystarcza.


Dokładnie tak. Tym bardziej w środku lata misie staraja sie trzymac od ludzi z dala.
Nieco gorzej jest wiosną jak się miśki budzą i są trochę wygłodniałe. Ja byłem wiosną kilka razy w tajdze, ale tej północnej ( to zreszta nie ma znaczenia). Mój znajomy miał na misie granaty , (tak to nie żart granaty) oślepiająco- ogłuszające.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking -Bajkał i północna Mongolia

JNawet na białego misia (który ma ostrą reputację) flara magnezjowa lub rakietnica im wystarcza.

No ja się nie dziwię, że wystarcza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024