Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Your goal is black belt"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

"Your goal is black belt"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ostatnie zdjęcie po prawe stronie na dole...ja zawsze myślałem że czarny pasek, to tylko kolejny etap na drodze ćwiczenia sw, a nie cel. Hmm..jak te dzieci są uczone w duchu, zdobądź czarny pas, to nie opadną na laurach jak już go zdobędą ? co wogóle myślicie o takim haśle na ścianie dojo?
Coraz bardziej się upewniam w przekonaniu że usa to nie jest dobry kraj dla prawidłowego rozwoju ma. ..
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
zdjęcia mistrzow rowniez poddaja w watpliwosc jakosc stylu..
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Echhhh........ w tej Ameryce to ogólnie poziom większości klubów SW jest dosyć niski i często skomercjalizowany do granic możliwości z tego co się orientuję. Nie to co na filmach pokazują- idealna technika a przy tym olbrzymia szlachetnośc bohatera :evil: :evil:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Ponieważ w taekwondo ostatnim kolorkiem przed czarnym jest czerwony, to na własny użytek zapożyczyłem dla nowych "danowców" cytat z pewnego filmu, który lubię im powtarzać po zdanym egzaminie: "czerwony poszedł, czarny przyszedł, nic się nie zmieniło..."

Czarny pas to etap, a nie cel - zresztą dlatego na certyfikacie jest napisane PIERWSZY dan.

Gizmo
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"

zdjęcia mistrzow rowniez poddaja w watpliwosc jakosc stylu..


A co masz do tych "mistrzów". Ja rozpoznałem tylko Chucka a on choć w sumie marny aktorzyna to trochę jednak trenował i pewne umiejętności prezentuje. Kim są w tym wypadku inni??
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Nie poddawałbym wątpliwości np Chucka Norrisa będącego na zdjęciu,on ma wielkie poważanie w świecie ma.Zjadł zęby na sportach walki ,ćwiczył karate,kickboxing,teakwondo ,duzo by wymieniac,ćwiczy bjj
poz
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
to naprawdę Chuck Norris na tym zdjęciu? Nie jestem pewien. Tak czy inaczej powiedzenie że "trochę trenował" to lekkie niedopowiedzenie. Poniżej fragment jego życiorysu:

"In 1968, Norris became the Professional World Middleweight Karate Champion. He held the title undefeated until he retired in 1974. He is a black belt in Tang Soo Do and Tae Kwan Do, both Korean fighting arts, and knows all forms of the martial arts. In 1969, he earned the Triple Crown for the highest number of tournament wins, and was named Fighter of the Year by Black Belt magazine. By the time he was 34, Norris had established 32 karate schools and had been a champion for six years. In 1996, he became the first Westerner to be awarded an eighth-degree black belt in Tae Kwan Do"

nie tak źle co?
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Ja tam tam Norka bardzo lubie nie tyle jako aktora ale jako osobe które jest dobra w klocki zwane SW. Co do tego że "troche trenował" wiem ze to jest niedopowiedzenie ale pisane to było z ironia skierowaną przeciw ForeverAlone, ktory chyba miał coś do zarzucenia mistrzom z obrazka :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"

In 1996, he became the first Westerner to be awarded an eighth-degree black belt in Tae Kwan Do"


Tu akurat się ktoś zagalopował, bo to nieprawda.

Ale akurat ja Chucka Norrisa też bardzo cenię...

Gizmo
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
mysle ze jak juz zdobeda paski to beda dalej trenowac
ich cele sie zmienia....btw wedlug mnie bardzo dobrze miec jakas motywacje
jak dzieciaki dorosna to juz beda mialy inna

A co do Chucka to akurat z gazet i z opisow wynika ze duzo _potrafi_ ,ale jak widze jego "umiejetnosci" na pokazach, filmach, szkoleniowkach... to jakos mnie nie zachwyca :) wrecz odwrotnie...

Mozliwe ze z dlugim doswiadczeniem w tej dziedzinie , jest poprostu dobrym psychologiem, fizjologiem i jakies pojecie ma o ma;)
texas ranger :P
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"

...knows all forms of the martial arts. In 1969, he earned the Triple Crown for the highest number of tournament wins, and was named Fighter of the Year by Black Belt magazine. By the time he was 34, Norris had established 32 karate schools and had been a champion for six years. In 1996, he became the first Westerner to be awarded an eighth-degree black belt in Tae Kwan Do"

nie tak źle co?


No więc mi tekst przede wszystkim mówi że gość ma talent do trzaskania kasy i marketingu: "knows all forms of martial arts", "established 32 karate schools", blah blah.

No ludzie, zastanówcie sie - jak gość taśmowo zakłada szkoły to jaka może być tego jakość? I ta strona www to też pachnie mi "MacDojo" :)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Tylko że oni ćwiczą tam Xtreme Martial Arts, na szczęście u nas nie ma jeszcze takiego festynu. Ale za parę lat zobaczymy 8O 8O :evil:
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Heh wszystko to chyba marketing i tzw. "magia białego kimona".Wdłg. mnie trzeba cwiczyc by cwiczyc a czy przewiazuje sie białym czy czarnym kawałkiem bawełny niepowinno sprawiać najmniejszej roznicy.W tej kwesti podobają mi się rozwiazania z Boksu/KB/MT/Zapasow i BJJ (w nie liczy sie tak bardzo stopien)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
A dla mnie Norris nie jest zadbym autorytetem w ma, za to lubie go jako aktora. Choc do Charles'a Bronsona mu daleko i nikt juz nie pobije msciciela.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: "Your goal is black belt"
Odnosze wrazenie, ze w Stanach potrzebne jest takie podejscie, aby zapelnic tamtejsze dojo. Te napisy przyciagaja dzieciakow.
Nie wspominac juz o szkoleniach w przyspieszonym tempie, po ktorych dostaje sie paski okreslonego koloru... :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024