Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw ćwiczeń dla grubasków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Czy ktoś ma jakiś pomysł na zestaw ćwiczeń dla grubasków?

Sądzę, że opracowanie takiego zestawu nie jest prostą sprawą. Na moje wyczucie trzeba uwzględnić wiek, płeć, wielkość nadwagi, przebyte choroby itp. i obawiam się, że porada pierwszego lepszego "trenera" na siłowni może zakończyć się katastrofą.

Zastanawiam się, czy w ogóle siłownia to dobry pomysł na początek. Jakieś inne sugestie?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Uwazam, ze silownia to bardzo dobry poczatek. I przynosi najszybsze rezultaty.

Z reguly grubasom proponuje sie areoby - bieganie, skakanie na skakance. I to konczy sie z reguly szybko kontuzja - stawy bowiem grubasa nie wytrzymuja takich przeciazen.

Innym zalecanym cwiczeniem dla grubasow jest basen. W sumie ok - chronione sa stawy. Dlatego na basenie zazwyczaj widze jakies 70 proc. grubasow. Jednak nikt ich nie pilnuje zeby rzeczywiscie harowali. A po basenie wiadomo - jak rekreacja w wodzie wplywa na apetyt!

Dowiedziono, ze trening z ciezarami pozytywnie plywa na redukcje tkanki tluszczowej, pod warunkiem, ze nie zre sie koksu i tej calej masy odzywek i paszy.

K_P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
ja bym postawil na spacery.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
ja osobiscie proponuje sie przejsc do lekarza dietetyka gdzie mozna dostac ksiazeczke z podstawowymi cwiczeniami jakie mozna zrobic w 4 scianach swojego domostwa i zalecam osobiscie diete bez ktorej sie nie schudnie :roll:
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków

ja bym postawil na spacery.


Dokładnie. Problemem większości grubasów jest "amerykański tryb życia" czyli z domu do samochodu, samochodem do pracy, zajechać najlepiej pod samo biurko, jak się nie da to do windy (nawet jak się pracuje na 1
piętrze), praca cały dzień na tyłku przed kompem. Po pracy to samo ale w drugą stronę, a wieczorem w domu fotel telewizor i oczywiście pilot, żeby się zbytnio ni zmęczyć zmieniając kanały.
A rozwiązanie problemu jest proste, pisał o tym już Bruce Lee :)
Jak nie pracujesz na drugim końcu świata to nie jedź samochodem do pracy tylko się przejdź. Jak musisz jechać samochodem to nie parkuj go pod biurkiem tylko kilka ulic dalej i nie korzystaj z windy, jak nie pracujesz powyżej 100 piętra :wink:
To na początek, a później można dołożyć bardziej intensywne ćwiczenia, biegi, skakanka ew. siłownia i nie będzie problemów ze stawami.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
od siebie dodam, ze problem nadwagi to często problem nieprawidłowego odżywiania (oraz oczywiście zbyt mało ruchu jak na te tony kalorii). Na dluższą mete to tylko zmiana nawyków żywieniowych może pomóc, jesli ten warunek nie zostanie spełniony, żadne ćwiczenia im nie pomogą (vide przykład Kubusia z basenem - dokladnie tak jest). Z ćwiczeń (ekspertem nie jestem) - to o silowni w tym kontekscie duzo dobrego czytalem, a z aerobow to spacery, albo tak popularny ostatnio Nordic Walking.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
A ja jednak uważam że aeroby powinny dominować w takim programie, oczywiście rozsądnie dostosowanym to ciężaru danego osobnika. Tkanka tłuszczowa najlepiej spala się przy dużej zawartości tlenu we krwi, a to w największym stopniu dają ćwiczenia aerobowe. Natomiast siłownia jest bardzo dobrym uzupełnieniem.

POZDRO
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Aeroby są niezastąpione, jednak dużo daje również siłownia (pośrednio). Spala się tam niewiele, ale przyrost masy mięśniowej ułatwia spalanie tłuszczu (gdzieś się on musi zużywać).
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
silownia ale jedynie pod okiem specjalisty/dietetyka
bylem kiedys swiadkiem jak taki puszyty chlopak nawal na silowni i nic nie spalal tkanki tluszczowej a podnosil coraz wieksze ciezary i wydaje mi sie ze zrobil sie troche wiekszy :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Sorki Kenku, ale juz specjalista (Słoniak) wypowiedzial sie przed Toba.
K_P
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków

Czy ktoś ma jakiś pomysł na zestaw ćwiczeń dla grubasków?

Sądzę, że opracowanie takiego zestawu nie jest prostą sprawą. Na moje wyczucie trzeba uwzględnić wiek, płeć, wielkość nadwagi, przebyte choroby itp. i obawiam się, że porada pierwszego lepszego "trenera" na siłowni może zakończyć się katastrofą.

Zastanawiam się, czy w ogóle siłownia to dobry pomysł na początek. Jakieś inne sugestie?

Podstawowe ćwiczenie to zazwyczaj silne i konsekwentne zaciskanie ust - ilekroć zachciewa się jeść pomiędzy z góry ustalonymi, dietetycznymi posiłkami. :)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
a ja mam pytanie z innej strony.

taki lekarz dietetyk to w publicznych przychodniach tez wystepuje? jesli tak to skierowanie chyba trzeba miec? ktos sie orientuje :>? z gory thx za odpowiedz.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
sprawa wyglada tak jak z cala nasza sluzba zdrowia
sa przychodnie bezplatne jak i przychodnie prywatne platne
sa lekarze ktorzy sa kiepscy w tym co robia i sa tacy ktorzy lecza lepiej i sa tacy co lecza gorzej
skierowanie z tego co sie orientuje wypada posiadac ale nie jestem pewien bo ja bylem prywatnie i sobie bardzo chwale :P
najlepiej wybadac po znajomych naszych kochanych mam ktore uwielbiaja psioczyc z kolezankami na temat kto u kogo sie leczy i w ten sposob wybrac swojego oprawce :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
spacery zaczynac do 1 km dziennie powolutku potem zwiekszac dystans i szybkosc w zaleznosci od indywidualnych predyspozycji + dieta. Zrzucilem tak 48 kg. POzniej silownia jak juz nadwaga nie bedzie az tak duza. Problem ze spacery spalaja oprocz tluszczu i miesnie.
  • 0

budo_mishman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków

Czy ktoś ma jakiś pomysł na zestaw ćwiczeń dla grubasków?

Mój pomysl jest odrobine niepoprawny i raczej nazwalbym go zestawik dla grubasów

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
sztanga do splotu slonecznego, lokcie na zewnątrz;

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wyciskanie na wyciągu,
diabel tkwi w szczególach;

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cwiczenia aerobowe [ jeśli dobrze rozumiem ten termin]
:twisted:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Czy połączenie siłowni z ograniczeniami dotyczącymi diety nie wpłynie negatywnie na przyrost tkanki mięśniowej? Wydaje mi się, że lepiej najpierw zrzucić te kilka kilogramów aerobami, a dopiero później wziąć się za sztangę - jedząc zdrowo, ale dużo.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
ja znam dobry zestaw:

-dieta
-aeroby
-silownia
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków

ja znam dobry zestaw:

-dieta
-aeroby
-silownia


...i to w takiej właśnie kolejności.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Mam pewne spostrzeżenia odnośnie odchudzania, którymi chciałabym się z wami podzielić.

Zakładając, że podstawą gubienia kilogramów ma być dieta, to tak sobie myślę, że większość diet jest opracowywana dla potrzeb i możliwości kobiet. Potrzeby panów - odmienne przecież - są w lekturze przedmiotu pomijane. Ewentualnie przyjmuje się domniemanie, że dieta ma być uniwersalna dla obu płci. Nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat, ale coś mi w tym nie pasuje.

Sprawa druga - ćwiczenia aerobowe. Panie znowu są na uprzywilejowanej pozycji. Wystarczy, żeby udały się do dobrego fitness klubu, gdzie znajdą cały wachlarz ofert: low impact, step, tbc, abt, taebo, box aerobik, aqua aerobik i co tylko komu przyjdzie do głowy. Gotowe zestawy ćwiczeń. Niestety, z moich doświadczeń aerobikowych wynika, że grup męskich praktycznie nie ma. Chodziłam kiedyś do klubu, gdzie taką grupę usiłowano stworzyć. Ale przychodził tylko jeden pan.

I tu dochodzimy do sedna sprawy - czy nie mamy do czynienia u mężczyn z jakimś oporem psychicznym przed odchudzaniem się w ten sam sposób, w jaki robią to kobiety? Czy to nie jest tak, że panowie uznają go za nieodpowiedni dla siebie, mało męski, kompromitujący nawet? Może obawiają się wyśmiania albo uznania za dziwadło?

Takich oporów nie ma w przypadku ćwiczenia na siłowni ...

Ciekawe zajwisko, nie uważacie? A może ja coś poprzekręcałam?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw ćwiczeń dla grubasków
NIe wiem ... oporow nie mam przed takimi rzeczami ... ale to kobiety potrzebuja w wiekszosci motywacji innych niz wlasne ... meskie ego i psychika pozwala samotnie cwiczyc i osiagac rezultaty - nad kobieta musi wisiec bicz bozy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024