Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
To ja stanę w obronie Kopromedu. Przynajmniej częściowo.

Nie posiadam obecnie żadnego ich wyrobu. Miłaem kiedyś ładny scyzoryk, ale jakościowo nie powalał. Natomiast to co widziałem w Blade Magazine to już inna bajka. Jakościowo super. Co do stylistyki, to może się podobać lub nie.

Apel do wszystkich. Jeśli nie mieliście jakiegoś noża (produktu) w ręku. Nie wystawiajcie im opini bardzo jednoznacznych. Nieważne pozytywnych, czy negatywnych.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
sorrry za dubla - nie mam edycji
mi to sie wydaje, że mogliby niezłe noże robić w tym Kopromedzie, ale kurna obserwować nie potrafią i technologii nie rasują.
widać że chłopaki podpatrują tu i tam, i chwała im za to, bo przecież nie ma co Ameryki odkrywać, ale kurna mogliby sie pokusić i zrobić kilka modeli np. z wysokim wklęsłym szlifem, albo z pełnym płaskim, ale takim jak MarcinS robi ( co ONI kurna BUDO nie czytają? i nie oglądają fotek w MOS i Galerii??? ) Jak patrze na te jelenie poroża to mnie mdli lekko - acz de gustibus itd., tylko że jak mnie nie razi róg jelenia przy dopracowanej klindze, tak tutaj czegoś brakuje... Czy lepiej wprowadzać wciąż nowe modele - czy udoskonalać technologie i podnosic standardy? Nie zrozumta mnie źle - chętnie bym patriotycznie kupił kopromeda i za 500 PLN - gdyby był porównywalny z Benczmejdem albo innym Hamerykancem. A jak kto nie chce wydawać stówek na noże, to już nie wiem co mu powiedzieć... może niech sam spróbuje zrobić :)
Czy w imię wypełnienia niszy cenowej trza stukać popelynę?
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
aaaa.... eeee.... czemu na tych nozach jest wypiaskowane/wytrawione "stainless"? Skoro ktos pisze, ze miala byc 440, a byla nierdzewka, to jedno wyklucza drugie?
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
I jeszcze jedno: wyroby Kopromedu generalnie mi nie podchodza ze wzgledu na styl, chociaz na przyklad Wz. 8 jest fajny. I nawet widze, ze zrobili wersje bez tego pierdzielonego jelenia na rykowisku obowiazkowo wytrawionego na klindze :blus: .
i teraz zostaly im tylko te zalosne pochewki...
Kategoria "noze dla kobiet". I maja takie tam rozne scyzoryki, a do nich - futeral jakby go na zet pe te ktos wydziergal... przykre.
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
wiec moze ja sie wypowiem:nowy tu jestem bardzo prawdopodobne ze sie nie znam lecz jak dla mnie kopromed niesamowity badziew robi
otoz ktoregos pieknego dnia zamowilem sobie ich 13 no niby najtansze ale pisze 440c i grubosc klingi 2mm to mysle ze sie nada
taaaaa 2mm gruboosci to to moze przy rekojesci mialo naostrzone hehe no troche lepiej niz ja na szlifierce kuchenniaki ostrze gnie sie na wszystkie strony choc trzeba przynac ze lusterko fajne pare razy w drewno wbilem i sie czubek pogial......
moze ktos chce kupic........hehehe
to chyba tyle
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
grubość zawsze mierzy sie tam gdzie jest największa, i zawsze spada ona w kierunku czubka.
jeśli ma 2 mm to nie ma w tym nic dziwnego że sie wygina.
a o tym wbijaniu w drewno, to mógłbyś więcej napisać, bo dobry, gruby nóż też łatwo złamać jeśli wbijesz w twarde, suche drewno sam czubek i wyłamiesz w bok...
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
otoz mam pewien blizej niezidentyfikowany noz z nierdzewki ma tez ok 2mm i sie tak nie gnie jak to cudo ale to juz pewnie kwestia szlifu itp niewazne
a co do wbijania to mi nawt nie przyszlo do glowy zeby to probowac w bok wylamywac. az tak glupi nie jestem. drewno owszem suche bylo no ale w mym mniemaniu(byc moze blednym) noz za te pieniadze nie ma prawa sie pogiac od zwyklego wbijania co prawda z duzom sila(chyba ze to jakis stainless china). od tego to mi sie nawet moje kuchenniaki "extra europe" nie gna...
wiec poprostu napisalem ze w moim subiektywnym odczuciu kopromed to gowno niesamowite
to chyba tyle
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Witam wy o tym wbijaniu i owszem to nie jest test miarodajny. A co powiecie o jakości noża jak mu krawędz tnąca faluje się przy sprawianiu tuszy- przecież ten nóż w założeniu miał być myśliwski. Mówię o Wz 25 takie coś zrobiło się jescze paru innym moim kolegom od myślistwa. Pozdrawiam.
  • 0

budo_lolo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Wygląda,że temat wiodący wz 300K zgasł już w sklepie internetowym Kopromedu.

Skoro jednak dyskusja tli się nadal , to mogę przekazać kilka uwag praktycznych, ponieważ znam Kopromed od urodzenia(jego urodzenia) tj ok 15 lat i bywam tam średnio dwa razy w roku.

- Hakas jest bardzo proste rozwiązanie na Twój problem, a że Ci mocno doskwiera to widać ,bo pisałeś o nim już wiele razy.Wyślij ten pofalowany nóż do Kopromedu- adres na ich stronie, a gwarantuję Ci, bo znam filozofię tej firmy , że odwrotnie otrzymasz nowy.
- Scenki myśliwskie nie są obowiązkowo przypisane do noży .Są na zdjęciach, bo większość głównych odbiorców tych noży tj myśliwych sobie tego życzy.Wystarczy zaznaczyć , że bez scenki myśliwskiej i takie otrzymacie.
- Rękojeści z poroża w większości cieszą myśliwych , a kogo drażnią no to ten sam nóż jest w drewnie afrykańskim , a ostatnio w lignofolu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Nie dzięki z oferty nie skorzystam, zdania o firmie nie zmienie. Tego noża już nie używam...

Pozdrowionka lolo
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.

- Hakas jest bardzo proste rozwiązanie na Twój problem, a że Ci mocno doskwiera to widać ,bo pisałeś o nim już wiele razy.Wyślij ten pofalowany nóż do Kopromedu- adres na ich stronie, a gwarantuję Ci, bo znam filozofię tej firmy , że odwrotnie otrzymasz nowy.

A dadza gwarancje, ze ten sie nie pofaluje?
Poczynajac od tego, że on pierwszy też nie powinien był się zniekształcić.... :?

- Scenki myśliwskie nie są obowiązkowo przypisane do noży .Są na zdjęciach, bo większość głównych odbiorców tych noży tj myśliwych sobie tego życzy.Wystarczy zaznaczyć , że bez scenki myśliwskiej i takie otrzymacie.

Mysle, ze to najmniej razi, co poniektórych taktycznych jedynie ;-)

- Rękojeści z poroża w większości cieszą myśliwych , a kogo drażnią no to ten sam nóż jest w drewnie afrykańskim , a ostatnio w lignofolu.

A gdzie jest info o tym na stronie?

I dlaczego w sklepie notorycznie sypią się błędy skryptów i/lub bazy?

To są drobnostki, detale. Ale jak mawiają tam tkwi diabeł.
Osobiście mam bardzo mieszany stosunek do firmy. Cenię ją, bo jest polska, ich wzornictwo jest całkiem ciekawe i świadczące o dużym potencjale (8L jest moim typem do zakupu jak tylko będę miał pewność do jakości... ).
Jeśli jednak potencjał ten jest marnotrawiony na jakości oraz marketingu to niestety nie jest to rzecz, którą mogę zingorować - po prostu mam żal (w pewnym sensie).

Żeby była jasność - nie zależy mi na spotach w TV, billboardach i super kampaniach za xx mln zł.
Jednakże samo to, iż o opcjach, które wymieniłeś dowiadujemy się od Ciebie, a nie ze strony producentac świadczy o tym, iż przedkłada on metody poczty pantoflowej nad proste zabiegi marketingowe, do których przeprowadzenia narządzia ma (w postaci www).
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Tak a dlaczego firma na głowniach umieszcza napis stainless zamiast 440C skoro twierdzi, że z tego produkowane sa głownie? przepraszam za czepialstwo
  • 0

budo_lolo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Hakas , a może nie chcesz wysłać tej swojej 25 , bo obawiasz się , że to podróba.
Sam widziałem ,,Kopromeda,, podróbę nawet z podrobionym trawionym logo Kopromed.
Spotkać je można np przy granicy z Niemcami - nie jestem pewien czy są wogóle hartowane.
Zapewniam też, że Ci Kopromed wymieni bo zbiera swoje podróby. Czy jesteś pewien że ktoś kto Ci sprzedawał jest wiarygodny?
Jeśli chodzi o stainless , to z tego co wiem jest od lat pisany , bo często klienci pytali dlaczego nie są nierdzewne tylko pokryte jakimś chromem czy niklem bo tak się świecą...
To stainless jest bardzo często pisane przez inne firmy.

Pacado , a jakie skrypty się sypią , bo nie bardzo wiem o co chodzi i się z tym nie spotkałem.
Odnośnie informacji o wersjach rękojeści , to wydaje mi się, że ona jest ,bo każda wersja ma swoją numerację- np wz 25 i 25M-rękojeści z poroża , wz 26i 26M , 27 i 27M-drewno afrykańskie ,26L i 26 LM -lignofol.Inne modele podobnie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
podróba he he nie słyszałem jeszcze o podrobach kopromedu, chociaz moze by schodzily lepiej niz oryginaly :)
  • 0

budo_lolo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
pecado,przepraszam za,,pacado,,

lukaszki, to jedz na jakiś bazarek przy drodze A2 do Niemiec....
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe, małe, całkiem fajne "zabawki" z Kopromedu.
Wiem swoje lolo, wiem, że to orginał , ale jestem konsekwętny...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024