Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frosts???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Frosts???
Witam
od pewnego czasu zagladam tutaj i doszedlem do wniosku ze chcialbym noz; jak wy to ladnie okreslacie fixed edc. jako ze zbyt duza kasa nie dysponuje (w porywach do 100 pln)
a ow nozyk: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mi sie spodobal i jeszcze "pan z mysliwskiego" twierdzi ze dobry i ogolnie (dziwne by bylo jakby inaczej twierdzil) chcialbym sie dowiedziec co myslicie na ten temat moze jest cos lepszego za ta cene?
z gory dziekuje
pozdrawiam
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
O, mój nozyk do patroszenia :)
Generalnieza te pieniądze nie kupisz niczego lepszego!!!
Rękojeść dobrze się trzyma,lecz jest zajebiście wrażliwa na udeżenia,tak więc niczego nie rąb a pierwszy rzut będzie ostatnim. Ostrze da siębardzo łądnie odnowić nawet na kawałku piaskowca, tnie nieźle, dość szybko traci ostrość. W terenie należy ostrzyć co dwa, trzy dni.
Tnie ładnie bo ma płaski szlif, niczego nie podważaj bo się pożegnasz z rękojeścią.
Za tę kasę dobry nóż.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Wiesz, za tę cenę znajdziesz jakiegoś Kopromeda. Na pewno lepszy niż ten Frosts... :roll:
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
coś mi sie zdaje lothian, że nie używałeś frostsów
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Mam Frosta kupiłem bo to taki ładny szwedzki nozyk (robiony na wzór noży nordyckich, tzw. finka). Cena chyba za 30 złociszy, plastikowa rekojeść i pochwa. Trochę uzywałem na wyjazdach, obecnie leży na półce zdetronizowany przez All Hunter terain CS, ale Frost nie oddam bo zdążyłem się do niego przywiążać. Kupuj go bo to dobry nóż za te pieniądze, a kiedys jak będziesz miał więcej kasy to kupisz jeszcze lepszy nóż.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Nuewo. Używałem i nic do nich nie mam, ale te najtańsze z plastikową rękojeścią, o których mowa (przedstawione na zdjęciu) są gorsze od Kopromedu. Po prostu ta rękojeść jest bardzo słaba, a Kopromedy mają je solidne. Są oczywiście Frosty lepsze, ale nie w cenie 35 zł. :-) Pozdr.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Tak tylko siła Frostsów tkwi w prxzeliczniku jakość stali\cena noża. A za te 35zł to możemy najwyżej dostać BLASTER STEEL czy RAMBO 2000 STEEL na bazarze.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Jest to dobre ostrze w tym przedziale cenowym. Profil pozwala na cięcie w miarę precyzyjne. Trzymanie ostrza gorzej, ale tu łatwiśc ostrzenia. Gumowana rękojeśc bardzo wygodna. Generalnie wart polecenia.
Gdy dorobisz się lepszego noża ten z powodzeniem może powędrować do kuchni.
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
lothian za 35 dobry kopromed?-nie dziekuje mam juz
i mam nadzieje ze komus mi sie uda to gowno opchnac jeszcze
moze drozsze lepsze by byly (tak jak pisalem do 100 wykosztowac sie moge) ale jakos juz do tego zaufania nie mam
natomiast frostsa juz macalem nie tego co na fotce(ktory zreszta ma rekojesc gumowa nie plastikowa) i jakos mi bardziej lezal niz kopromed
i tu ci trzeba przyznac racje ze te rekojsci plastkowe nie zbyt ciekawe sa ale ostrze i szlif ogolnie bije kopromed na glowe
a jeszcze pytanie do tych co frostsa maja: a jak pochwa bo na zdjeciu prezentuje sie jak kawla tandetnego plastiku nie lamie sie? nie peka?
to chyba tyle
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Hej! Była mowa o 100 zł. ! Wy mu polecacie Frosta za 35 zł. Ja tylko mówię, że za 100 zł, to można całkiem fajnego (i nie złego) Kopromeda kupić i będzie lepszy niż Frosts za 35 zł. Pozdro.
  • 0

budo_romankarp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Bardzo dobry wybor-pełna gama rodzajow (mysliwskie ,wędkarskie,kuchenne) i to w 4-ech gatunkach stali .potwierdzam wczesniejsze pozytywne opinie na temat tych noży-- ba!!! za taką cenę rewelacja!!!! Szeroki opis tych noży można przeczytać w czasopiśmie Survival numeru nie pamientam.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Mam i używam tego (własnie do lekkich prac biwakowych) i nie zamieniłbym go na Forsts w cenie do 100 zł.::

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Witam wszystkich na forum, fajnie jest po polsku popisac :D

Borjec, ten Frosts, na EDC nadaje sie dobrze, jest lekki i rozmiar ma w sam raz. Stal to Sandvik 12C27, bez porownania lepsza od 420 i 440 z Mueli, Jokerow i innych Renno w podobnej albo i wiekszej cenie. Swietnie tnie i lezy w rece, chociaz brzydki jak nieszczescie. Z drugiej jednak strony nikogo nie bedzie kusil. Pochewke mozesz zaczepic nawet za duzy guzik. Nie peka, chociaz zdarzylo mi sie nadepnac. Fabrycznie jest calkiem ostry, po przeciagnieciu po spodzie talezyka bedzie golil az milo. Przeswietlilem kiedys ten nozyk rentgenem :) :) i trzon nie jest pelny, ale konczy sie jakos tak w 3/4 rekojesci. O podwazaniu i rzucaniu mozna zapomniec, ale w cieciu sprawia sie znakomicie

Na forum przwijal sie tez kiedys temat nieoprawionych ostrzy Frosts Lapplander. Sprzedaje je wysylkowo Helikon [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , zdarzaja sie tez czasem w sklepach mysliwskich. Cena 60 zl w Helikonie, wydaje mi sie, ze w sklepie kupowalem troszke taniej. Sa wykonane staranniej i nieco grubsze, no i jest pelny trzon. Dorobienie okladek rekojesci nie jest trudne, a bedziesz mial naprawde fajny noz za niewielkie pieniadze.

Kopromedow nie uzywalem, ale w tych co macalem szlif byl taki sobie. No i na EDC za ciezkie troche chyba.
Pozdrawiam
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???

Wiesz, za tę cenę znajdziesz jakiegoś Kopromeda. Na pewno lepszy niż ten Frosts... :roll:

bluzniz synu :X frosty bywaja rozne od takich tanich za 24 pln do duuzzoo drozszych ale zaden kopromed im jeszcze nie doroenal jesli chodzi o jakos stali :wink:
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Lothian nie bluźnij!! Tak jak przedmówca powiem żaden kopromed nie dorówna w tej klasie Forstowi a w wyższych klasach zostanie daleko z tyłu. Ten nożyk Forsta to dobry wybór. Sam nim kiedyś pracowałem i mam miłe wspomnienia. Tylko uwaga na rękojeść - wrażliwa na urazy.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???

Wiesz, za tę cenę znajdziesz jakiegoś Kopromeda. Na pewno lepszy niż ten Frosts... :roll:

Bóg cię synu opuścił???????
Jakiś post, pokuta i wszystko wróci do normy - słowo!!!
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Wój ja go sam rozgrzeszę Morgenschternem :wink:
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
szukajac noza trafilem na cus takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ktos z panow specjalistow moze mnie oswiecic co to za "stal specjalna" bo z tego co sie dowiedzialem na stronie producenta to z weglowki robione jest(nie podali ile wegla)
tez taki przyjemny (i niesamowicie tani nozyk) jak dla mnie (napewno lepszy pod wzgledem wizualnym)
ale zapewne rdzewiec jak cholera bedzie
mial to ktos?
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
O bracie toś trafił na noże Mora to dobra alternatywa. Pozdrawiam.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Hm... Wycofuję się. Bierz Czerwoną Morę za 25 zł :-) Ja też sobie już zamówiłem :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024