Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frosts???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Mory są świetne. Te w brzozie mają długie ogonki, rozklepywane na końcu rękojeści. Normalna węglówka, od kwaśnych produktów zszażeje, ale na nic to nie wpływa. Możesz sam ładnie oksydować w coli, później już zmian nie zauważysz. A jak byś stracił, to tylko 14 zł, można kupywać na wagę. Jak będziesz ostrzył tylko ręcznie, nóż będzie doskonale służył długie lata.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Jeszcze ten polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Noże Frosta jak i Mora to bardzo dobre noże zwłaszcza za ta cenę. Sam używałem jednego modelu Frosta ( obecnie na wyposażeniu samochodu ) przydał sie wiele razy i spisał sie świetnie jako nóż do lekkich prac terenowych - odradzam wykonywanie czynności typu rąbanie, podważanie, rzucanie - w innych zastosowaniach typowo nożowych sprawdzi sie świetnie.


Pozdr. Surval
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
No właśnie. Ale jednak noże Kopromedu są solidne. Ja używam jednego i nie narzekam. Przynajmniej są fultang i podważanie, skręcanie, rzucanie itp. nie grozi im zniszczeniem, a co do jakości staki, to też bym nie przesadzał. Wcale nie jest taka najgorsza.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Witam ! A jakiego modelu używasz. Ja miałem 25 i szlag go trafił przy pierwszym skórowaniu.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Mam frostsa tego co na początku rzucony był, Clipper go zwą. Kurwisyn mocny jest straszliwie, tępi się nieznacznie wolniej od np. Piki BM z 440C... Rękojeść ma mocną niezwykle, kiedyś powiesiłem sobie taki 15cm drewniany palik długi na metr, na sznurku go powiesiłem na drzewie (w charakterze drewno-manekina) i przez godzinę ćwiczyłem sobie na nim różne uderzenia, pchnięcia, cięcia (Frosts Clipperem). Nóż się stępił jednak nadal można było nim ciąć, kijki zaostrzyć itp... Rękojeść nawet nie drgnęła. Więc solidny nóż, pochwa też niczego sobie. Moim zadniem za 35 zł nie ma nic lepszego. Bardzo wygodny, użytkowe ostrze, ręka się trzyma dobrze rękojeści, nawet mokra... No super nóż na śmieszne pieniądze. Sto razy bardziej użytkowy od niektórych cud za ponad 400 zł. A jak ci się znudzi to wyrzucisz :) Ja mam 5 takich Clipperów. 3 stainless (dwa z zieloną rękojeścią, i jeden z niebieską) oraz 2 z węglówki (oba z czerwoną rękojeścią). Nie polecam tyc z węglówki, zostawiłem niedokładnie wytarty z wody nóż w pochwie i po kilku dniach mocno zardzewiał... Do codniennych prac czy użytkowania na wypadach ten zielony z sandvika będzie idealny :) Takie moje zdanie :)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???

...Ja mam 5 takich Clipperów. 3 stainless (dwa z zieloną rękojeścią, i jeden z niebieską) oraz 2 z węglówki (oba z czerwoną rękojeścią). Nie polecam tyc z węglówki, zostawiłem niedokładnie wytarty z wody nóż w pochwie i po kilku dniach mocno zardzewiał... Do codniennych prac czy użytkowania na wypadach ten zielony z sandvika będzie idealny :) Takie moje zdanie :)

Węglówka lepiej tnie, ale wymaga minimalnej troski. Nie znosi częstego ostrzenia na ostrzałkach elektrycznych, wymaga konserwacji woskiem lub balistolem przy dłuższym przechowywaniu. O tym, że każdy nóż po użyciu należy wymyć i wysuszyć nie wspominam, to oczewiste. Jak nóż regularnie używasz - nie zardzewieje.
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
zamowilem
jako ze nie mam w zwyczaju przebywac w ekstermalnych warunkach wybralem more z weglowki
jak to trafnie zostalo okreslone "można kupywać na wagę" i jak "się znudzi to wyrzucisz"
ale zeby tutaj chwalono noze ponizej 50 zl hlehle.........
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Jak są dobre to się chwali.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
Z czegos sie Wam zwierze - tez mam Frostsa :)
A wlasciwie Frosts-Mora.

Od lat... No, duzo. Zrobiony ze "stainless steel", 14.5cm klinga, niski szlif, zero grind.

Glownie w kuchni uzywalem kiedys (teraz tam i nie tylko tam BMki rzadza, wiec Frosts raczej lezy), ale trudno mu cokolwiek zarzucic.

Zajebiscie wygodna rekojesc, tnie super, tepi sie umiarkowanie, ostrzy smiesznie latwo.

No i kupiony za grosze. Trudno nie polecac, jak ktos czegos naprawde taniego szuka.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
niech mnie ktos kurde oswieci: czy ten jelec to przez pomylke, czy ze wzgledu na przeznaczenie tego noza jest skierowany w te strone?
I jak do diaska umiescic noz z jelcem w takiej pochwie?
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???

niech mnie ktos kurde oswieci: czy ten jelec to przez pomylke, czy ze wzgledu na przeznaczenie tego noza jest skierowany w te strone?

eeeee ale o so chodzi? ja sie moze nie znam ale jelec zazwyczaj powinien byc skierowany w ten sposob (czyz nie?) a w ktora stone wg ciebie powinien byc skierowany??
bo moze ja sobie jakis wybrakowany noz zamowilem

I jak do diaska umiescic noz z jelcem w takiej pochwie?

hehe a zebym to ja wiedzial jakos sie pewnie da
jak mi go przysla to gotow jestem zdac relacje
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
dalem ciala, bo nie dalem linka do noza, o ktory mi chodzilo... jestem cham, spammer i cham.
to ten wynalazek, co mnie zadziwil:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
aaaa tosmy sie nie zrozumieli ja myslelem ze chodzi o ten
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co go wczesniej podawalem......
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
chodzilo mi o TEN produkt:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I dalbym glowe, ze juz raz to pisalem... czyzbym zostal zmoderowany???
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts???
o do kuby nedzy! raz widze topik pelen, raz bez 2 ostatnich postow... i przez to smiece. w czym rzecz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024