Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oceniacie walkę Nastuli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Pawel Nastula zagrozil Moni raz (gilotyna) i raz przetoczyl.
K_P

... własnie szkoda, ze to nie zostało wykorzystane.. po założeniu gilotyny dwa kolana na głowę mogłyby odwrócić wynik walki.. ale to moja subiektywna opinia..
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Moni to gilotyny zakładał co najwyżej Kulfon. :lol:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

A do tematu-widziałem walkę zeszłej nocy i jestem pod wrażeniem. Prawdziwa dusza wojownika.
  • 0

budo_taktyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Nastek dobrze się zapowiada jako zawodnik, tylko musi poprawić kondycję no i podszkolić się w boksie. W sumie jestem zadowolony z jego walki
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
było dobrze :D jeszcze kondycja i bendzie wymiatał :twisted:
pzdr :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Pawel Nastula zagrozil Moni raz (gilotyna)

Tam nie było żadnej gilotyny, nastek wział z ręką to nie gilotyna, to mino wyciągnał swoją rękę blokując rękę nastka, na dodatek był w pół gardzie, zero zagrożenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fakt faktem dobrze się sprawił.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
ogladalem cala gale na zywo, nie powiem robila wrazenie.
najlepsze bylo to, ze swoimi krzykami ( he he, nie ma co sie dziwic, a nie tylko Pawłowi Nastuli kibicowalem, wiec emocji bylo duzo) powodowalem, ze moja matka (!) co chwile przybiegala patrzec co sie dzieje, siadala obok mnie i ogladala walki :)
Gdy Paweł Nastula walczyl, przed monitorem siedziala cała rodzina, chociaz ogladali z roznym zaangazowaniem. W zwyciestwo nie wierzylem [conajwyzej jakims cudem] (bijcie, linczujcie, co tylko chcecie :) ) ale liczylem ze nasz rodak spisze sie dzielnie i pokaze, ze te 5 zakontraktowanych walk to nie pomylka i ze bedzie mial okazje skrzydla rozwinac.
Dawno nie mialem tak wysokiego poziomu adrenaliny, jak w momencie gdy zapial gilotyne. Byly to sprzeczne uczucia, bo chbya ciezko, by zawodnik tej klasy co Mino dal sie tak latwo pokonac nowicjuszowi ta technika, ale po tym co pokazal niezbyt lubiany przezemnie Overeem mialem cien nadziei.
Ogolem jestem bardzo podbudowany postawa naszego mistrza olimpijskiego, zasluzyl na najwiekszy szacunek, za to ze podjal jedno z najwiekszych wyzwan w dzisiejszym swiecie sztuk i sportow walki, a ludzie ktorzy mowia o hanbie, sprzedawaniu medali itp niech sie mocno pukna w czolko (tak jak ow pan ambasador, ktory tego glosno nie mowil, ale bylo jasno widac co ogolem mysli o tym) Jego walka byla pelne energii (do pewnego momentu oczywiscie) wiary w swoje sily, agrsywnosci i checi walki, co Mu sie bardzo chwali, a gdy poprze sie to odpowiednia sila, i miejmy nadzieje w nastepnych walkach doskonala juz technika, to wierze, ze troszeczke moze namieszac w Pride (bardzo szanuje Pawła Nastule, zrobil na mnie piekne wrazenie, ale staram sie byc realista i pomimo calej tej sympatii nie chcialbym, by walczyl w ciagu tych 5 walk z mirko czy Fedorem, niestety na czołowke pride juz chyba za pozno).
dosyc nieskladnie i duzo, ale podsumowujac
jestem pod wrazeniem, oby tak dalej i moje szczere wyrazy uznania Panie Pawle.
B.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Na czolowle Pride za pozno?
35 lat to jeszcze nie tak duzo, jesli nie jest powaznie skonztuzjowany przez lata uprawiania judo.
Zatem... Wedlug mnie na czolowke Pride jeszcze za wczesnie.

K_P
  • 0

budo_kuba19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Ja myślę że jeszcze ze na 5 walkach się nie skończy. Jeszcze ze 3 walki i znów będzie walczył z jakimś zajebisty zawodnikiem. Mam nadziejze że Nastek będzie na szczycie Pride.

PS. Wiem, że nikogo to nie obchodzi ale zdałem mature :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Nikogo. Ale... Gratuluje...

K_P
PS. Boze! Z kim ja sie zadaje - z dziecmi. :wink:
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Znamy przecież zawodników z większym bagażem lat, którzy potrafią odnosić w mma sukcesy.

PS. K_P: taki już los forumowicza. ;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Gratki.
Mam nadzieję że tak będzie (znaczy wejdzie na szczyt), ale myślę że, to ocenić będzie można po jeszcze 1-2 walkach.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Po jednej z dobrym uderzaczem.
K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Też tak chciałem napisać ale... myślę że dobry uderzacz tak z zastrzeżeniem że będzie chciał całą walkę przeprowadzić w stujce. Myśl mnie taka naszła z uwagi na to że Minotauro całkiem dobrym uderzaczem jest szczególnie jak porównamy go z Nastulą.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Minotauro jest calkiem dobrym uderzaczem rzeczywiscie (choc najbardziej zadziwil mnie jako uderzacz - brat Minotauro walczacy z Shogunem), ale w zasadzie nie pamietam, zeby kogos powalil na deski uderzeniami w stojce. Wiec o to bylem raczej spokojny kiedy Minotauro walczyl z Pawlem Nastula.

K_P
PS. A tak nota bene - jak juz uciszyly sie troche emocje, to dla dobra tej dyscypliny - powinno sie zabronic kolankowania w parterze, zwlaszcza w pozycji 6/9. Bo to co zrobil Arona z Sakuraba to... Sedziowie zrobili krzywde Sakurabie i dyscyplinie.
Choc zapewne gdyby tak sie stalo, to odezwaliby specjalisci od "styli kompletnych", ze oni wlasnie maja te kolanka w swoim repertuarze rozpracowane prefekt od paru stuleci i pokonaliby kazdego, ale pomni szlachetnej drogi jaka sobie wyznaczyli, nie znizaja sie do pooziomu mordobicia.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

PS. A tak nota bene - jak juz uciszyly sie troche emocje, to dla dobra tej dyscypliny - powinno sie zabronic kolankowania w parterze, zwlaszcza w pozycji 6/9. Bo to co zrobil Arona z Sakuraba to... Sedziowie zrobili krzywde Sakurabie i dyscyplinie..


Uważam dokładnie tak samo. Czasem mam wrazenie ze gdy zawodnik jest w tak ewidentnie dominujacej pozycji sedziowie przysypiaja i licza ze ten niemiłosiernie okładany zrobi nie wiadomo co. NIe tylko na przykładzie kolan da sie to zauwazyc ; zbyt długo sedzia wachał sie np. w walce CroCopa z Herringiem gdy CC tłukł Herringa w narozniku tak jak " pijany Zbycho tłukł szfagra " - jak to skwitował jeden z moich znajomych który po raz pierwszy oglądał u mnie MMA . Sędzia nie spieszył sie również z decyzja w czasie ostatniej walki Shoguna z Jacksonem gdy ten niemiłosiernie kopał go w twarz.
Z pewnoscia nie jest łatwo wychgwycic moment w którym definitywnie nalezy zakonczyć walkę, zwłaszcza jak ma sie za plecami kilkudziesieciotysięczną widownie. Zdaza sie tez czesto ze zawodnikowi udaje sie zmienic sytuacje tak jak Sakurabie po raz pierwszy, gdy mimo ze inkasował kolana na głowe to uciekł z powodzeniem ... trudna sprawa ...
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
co do sakuraby, to uważam że nawalił sędzia który nieporzebnie zwracał uwage na sygnały sakuraby - on sam ma wiedzieć kiedy przerwać!
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Teraz,po tym jak Paweł pokazał się z tak dobrej strony tym bardziej szkoda,że nieprawdziwe okazały się pogłoski jakoby władze Pride nakazały Minotauro walczyć w górze od gi.
W takiej sytuacji sądzę,że Nastek dałby radę zwyciężyć.


Pozdrawiam
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Tak już całkiem na zimno analizując walkę Nastuli:
Nastek był agresywny i narzucił swój styl walki - ale z drugiej strony Minotauro każdemu najpierw daje się pokazać i tylko czeka aż się zmęczy, jemu to obojętne w jakiej pozycji będzie walka.
W parterze Nastek tak naprawdę ani razu nie zagroził Mino, nie wykonał żadnej groźnej techniki, tak naprawdę to w parterze cały czas się bronił bo to Mino stwarzał zagrożenie.
Nastek zapomniał o atakowaniu nóg, przed walką dużo mówił o tym i miał kilka sprzyjających sytuacji ale w ogóle jakby zapomniał o tym.
Zapomniał także o uderzaniu, już przed walką mówiłem że jego taktyką powinno być G&P (bo tylko jakiś mitoman mógł myśleć że skończy Mino dźwignią czy duszeniem) i tu też miał sytuacje w których powinien się skupić na nawalaniu (początkowy trójkąt rękoma, gilotyna).
Natomiast bardzo dobrze świadczy na przyszłość to że Nastek nie dał się skończyć techniką i uległ G&P, chociaż z drugiej strony Mino chyba specjalnie wybrał nawalanie bo Nastek w dosiadzie bronił się prostymi rękoma i Mino mógł spokojnie balachę robić. ;)

Reasumując był to udany debiut i dał ogromny ładunek doświadczenia, które musi być teraz sensownie wykorzystane.
Myślę, że podstawową taktyką Nastka powinno być obalanie i G&P.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Mino chyba specjalnie wybrał nawalanie bo Nastek w dosiadzie bronił się prostymi rękoma i Mino mógł spokojnie balachę robić. ;)

doszedlem do takiego samego wniosku. zastanawialem sie tez dlaczego to zrobil i stwierdzilem ze z ...frustracji. Widocznie zirytowalo go to ze taki debiutant, a mu bruzdzi i postanowil Nastka "ukarac" ;)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
ufff, walsnie ogladnalem 2gi raz ta walke i moje wnioski:
-wydaje mi sie ze gioltyna przez chwile byla zapieta poprawnie, ale to trzeba by bylo zobaczyc z drugiej kamery
-obalenia Nastka niewatpliwie bardzo dobre !
-praktycznie brak uderzen w parterze, bylo duzo pozycji z ktorych Paweł mogl tłuc Mino, szkoda ze tego nie wykorzystal
-wydaje mi sie ze nie kondycja, a jak juz pare razy wspomniano to wina tych kolan, po nich Nastek widocznie zaslabl i zaczal sie "bujac"

nie mniej jednak walka mi sie strasznie podoba, zaraz jeszcze raz ogladam ! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024