Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oceniacie walkę Nastuli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

budo_tidus1024
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Wszystkiego się spodziewałem, ale nie tego, że tak szybko spuchnie. To trochę nie fair wobec tych tłumów zgromadzonych w Saitama Super Arena i płacących krocie za bilety. Oni oczekują, że zawodnik będzie przygotowany na 100%, a mi to przypominało walkę 42-letniego Kena Shamrocka z Fujitą (tam Shamrock, także spuchł niebywale). Cholernie mi żal tego wszystkiego, gdyż pokazał spore umiejętności techniczne, ale ostatnich minutach walki Nastek nie miał siły podnieść się na równe nogi. Przydałby się trener MMA z prawdziwego zdarzenia, który pokierowałby Nastulą kompleksowo, od A-Z, a nie, że musi biegać od trenera do trenera zdobywając cząstkową wiedzę. Druga sprawa to cholernie duszny i parny klimat Japonii. Brazylijczycy nie mają z tym problemu, bo u nich jest jeszcze goręcej, ale Nastek powinien symulować te warunki w jakiś sposób przy treningach. Zawodowi sportowcy jeżdżą w tym celu na zgrupowania zagraniczne. Jeśli chce coś w tym sporcie znaczyć, a ma do tego predyspozycje i umiejętności, musi zacząć ćwiczyć jak Małysz z Kuttinem, od odpowiedniej diety po wyznaczone godziny snu.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Wszystkiego się spodziewałem, ale nie tego, że tak szybko spuchnie. To trochę nie fair wobec tych tłumów zgromadzonych w Saitama Super Arena i płacących krocie za bilety. Oni oczekują, że zawodnik będzie przygotowany na 100%, a mi to przypominało walkę 42-letniego Kena Shamrocka z Fujitą (tam Shamrock, także spuchł niebywale). Cholernie mi żal tego wszystkiego, gdyż pokazał spore umiejętności techniczne, ale ostatnich minutach walki Nastek nie miał siły podnieść się na równe nogi. Przydałby się trener MMA z prawdziwego zdarzenia, który pokierowałby Nastulą kompleksowo, od A-Z, a nie, że musi biegać od trenera do trenera zdobywając cząstkową wiedzę. Druga sprawa to cholernie duszny i parny klimat Japonii. Brazylijczycy nie mają z tym problemu, bo u nich jest jeszcze goręcej, ale Nastek powinien symulować te warunki w jakiś sposób przy treningach. Zawodowi sportowcy jeżdżą w tym celu na zgrupowania zagraniczne. Jeśli chce coś w tym sporcie znaczyć, a ma do tego predyspozycje i umiejętności, musi zacząć ćwiczyć jak Małysz z Kuttinem, od odpowiedniej diety po wyznaczone godziny snu.


A mnie strasznie fascynuja osobnicy którzy czytaja tematy od końca. Z góry zaznaczam ze nie mogę tego powiedzieć ze 1000 % przekonaniem, gdyz o tym co zadecydowało o porażce to sam Pan Paweł będzie mógł nam powiedzieć, nie mniej jednak moje zdanie na ten temat jest dokładnie takie jak większości forumowiczów.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

ale zwracam uwagę na coś zupełnie innego...
w trakcie transmisji pokazano ankietę "Kim jest Paweł Nastula?"
i te odpowiedzi... "bokserem", "kickboxerem", itp. ...
żenujące

i dlatego wkurzal mnie pindera jak mowil, ze pawel postawil na szali swoja przeszlosc jako judoka. w polsce o nim zapomnieli i tyle. postawilby, gdyby w polsce mial okazywany nalezny mu szacunek, a tak to jest zwykle pieprzenie pismakow.
nastula kocha walczyc i zdecydowal sie zawalczyc w lidze mistrzow. wypadl rewelacyjnie (juz widzialem ten klucz w pierwszych sekundach walki.....ech). w utrate kondycji tez nie specjalnie wierze. wydaje mi sie, ze byl to efekt ciosow kolanem w glowe.
uwazam, ze namiesza jeszcze w pride - tylko smiem twierdzic, ze polska jeszcze nie jest dobrym miejscem na przygotowywanie sie do tej klasy turnieju. moglby sie zwiazac z jakas dobra ekipa.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Panowie!
Nie mam monopolu na nieomylność, ale niepotrzebnie tutaj antagonizujecie kwestie ciosów na głowę i wytrzymałości.
1) Ciosy zebrał i tutaj nie ma co dyskutować, pytanie jak były silne.
2) Nastek wyszarpał się przy wychodzeniu z gardy, wg. mnie niepotrzebnie, ale nie jestem specem od BJJ, w judo na szczęście przerywa się walkę przy gardzie.
Na treningach traciłem na wyjście z gardy bardzo dużo sił i prawdę mówiąc gdybym walczył wtedy w formule takiej jak Pride to chyba bym wolał w tej gardzie zostać i zmasakrować brzuszek rywala prostymi, ale specem od BJJ nie jestem i nie wiem jak duża może być siła duszenia nogami w gardzie. Na judo to specjalnie nikt mnie nie udusił, być może słabi dusiciele byli :wink:

Interesuje mnie pytanie, jak powinien Nastek walczyć w tej gardzie ??

P.S.I. Lamerskie pytania o wytrzymałość mistrza olimpijskiego w judo pozostawiam bez komentarza. Przypominam, że tchu może zabraknąć każdemu, zwłaszcza jeżeli zbytnio forsuje tempo walki, a tak było według mnie w przypadku Nastka.

P.S.II. Dla mnie Nastek był super, a jedyne czego mu zabrakło to cwaniactwa :twisted:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
hmm, ja nie sądze żeby zmęczenie było wynikiem ciosów.
Klimat i inne realia walki powodują ze siła ucieka szybciej. On poprostu ma inną wydolność a ta musi pocwiczyć. Mam nadzieję że mu się tam podobało i że będzi ejeszcze dużo walczył :)


ps. Vovchanchina mi szkoda :(
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Wg. mnie wszystkie czyniki, które wymieniłem w poprzednim poście składają sie razem w całość jeżeli chodzi o zmęczenie organizmu.
Nie zdziwiłbym się, gdyby sam Nastek miał problemy ze wskazaniem przyczyn porażki ;)
Zwłaszcza po takiej walce to człowiek niezbyt wie jak się nazywa :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Hejo!

Wiedziałem że Paweł przegra i strach mnie brał jak oglądałem walkę tego japońskiego medalisty że Paweł będzie walczył podobnie. Ale pierwsze sekundy walki wcisnęły mnie w fotel z wrażenia. On kurna zaczął walkę jak profesjonalny zawodnik MMA! I to zawodnik na wysokim poziomie. To co wyprawiał (przetoczenia, wychodzenia z gardy) pokazwyało też że ma potężną siłę.
Moim skromnym zdaniem dobre jest to że Mino "wykończył" go w dosiadzie ciosiami i że wcześniej tych ciosów czy kopnięć też trochę zainkasował. On po prostu nie znał wcześniej jak to "smakuje". A to też chyba jest ważne żeby wiedzieć jak to boli, żeby umieć walczyć będąc oszołomionym itp.
Będzie lepiej w następnych walkach (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_moko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
do rosomaca : Ty chyba czlowieku nie wiesz co piszesz, może słuzyłeś w SB stąd masz takie wypaczone zdanie o ludziach walczących o własny honor.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

do rosomaca : Ty chyba czlowieku nie wiesz co piszesz, może słuzyłeś w SB stąd masz takie wypaczone zdanie o ludziach walczących o własny honor.


SB
:?: :?: :?:

:) :) :)

Dobry tekst, popieram :!:
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
no coz, nic nowego nie napisze - brawo pawel nastula! szczerze mowiac kiedy uslyszalem z kim walczy spodziewalem sie takiego wyniku, ale to chyba zadna ujma przegrac w debiucie z tak doswiadczonym fighterem mma.

a wszystkim cwaniaczkom piszacym jaki nastula jest chujowy polecam pozamiatac na olimpiadzie, potem pojechac do japonii i wejsc na ring z jakims rzeznikiem pride - potem mozecie juz pisac co sie spodoba.
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Huraaa, pozdrowienia z Grecji i wielkie podziekowania dla Pawla!
Chlopaku z Bielan jestes wielki.
Dzis juz w prawdzie opuszczam grecje, ale od miesiaca sukcesywnie opowiadam moim greckim znajomym, ze Pawel Nastula bedzie walczyl w Pride z Minotauro.
Dla nich to szok - w pride, z minotauro, po judo - nie wiedza kto to Nastula, mowili ze z judo to go stamtad wywyioza, a ja im konsekwetnie odpowiadalem... zapamietajcie to nazwisko! => nauczyli sie juz!
Wiedzialem, ze czlowiek tej klasy, Wielki Polak zrobi swoja robote nalezycie.
I teraz kiedy czytam Wasze komentarze jestem bardzo szczescliwy i dumny.
Ciesze sie ze juz niebawem bede w kraju, pierwsze co zrobie, sciagne i obejrze Pawla.
Pozdrowiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Widze, ze wielu osobom puszczaja nerwy... Rozumiem - temperatura byla wysoka.
Mnie Pawel Nastula pozytywnie zaskoczyl - balem sie, ze go Mino, swietnie boksujacy zbombarduje w stojce. Na szczescie tym razem bylo inaczej. Ale akcentuje - tym razem!
Pawel Nastula nawet mial dwie swoje szansy (raz za glowy Moino probowal zalozyc klucz i... nie uderzal, drugi raz - gilotyna), ale ich nie wykorzystal. A Mino to prawdziwy, nieslychanie konsekwentny profesjonalista. W ostatniej minucie walki Pawel Nastula nazbyt latwo oddal garde. Mino dosiadl i bylo juz po wszystkim.
Pawel Nastula zeby odegrac jakas role w MMA musi naprawde wiele rzeczy poprawic - wzniesc na swiatowy poziom - stojke, bjj.
W sumie ja jestem do przodu. Zrobilem zaklad z innym olimpijczykiem z judo, ktory zna Pawla Nastule od bardzo dawna.
K_P
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Gdyby to bylo kilka lat wczesniej to walka mogla miec by calkiem inne zakonczenie. Nastek do najmlodszych juz nie nalezy a mimo to odwalil kawal dobrej roboty. Troche fatalnie ze na sam poczatek dostal jednego z faworytow i nie mial czasu spokojnie wejsc na arene pride ale jego postawa daje wiele nadziei na przyszlosc. Nie byl gorszy technicznie po prostu padl kondycyjnie.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze judocy i zapasnicy bardzo duzo sily wykorzystuja w parterze. Mino widac bylo czul sie w parterze "luzno" nie spinal sie nie uzywal za duzo sily, nastek odwrotnie. Jesli nastula wytrzymal by jeszcze ta minute i dwadziescia dwie sekundy wiecej , oraz nie dostal tego kolana w glowe to wydaje mi sie ze 2 pozostale rundy mogly by byc bardzo ciekawe.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Życie Warszawy/GK/27 czerwca 2005 06:14


Nastula: To mnie zgubiło

Jeden z najlepszych polskich judoków w historii znokautowany. Po twardej walce Paweł Nastula przegrał z brazylijskim „Minotaurem” w tokijskiej gali federacji Pride, którą oglądało 37 tysięcy osób.

- Spotkanie z „Minotauro” do przyjemnych nie należało, ale nic mi się nie stało - mówi Nastula. - Mam tylko poobcieraną skórę na twarzy, stłuczone kostki i trochę boli mnie kolano. To wszystko. Po zejściu z ringu zostałem poddany dokładnym badaniom lekarskim

- Nie wypada mi oceniać decyzji arbitra. Ja na pewno nie poddałbym się sam. Chciałem walczyć do końca. Wiem, na co się decydowałem, podpisując kontrakt z Pride. Mam duszę wojownika. Gdy wychodzę na matę, a teraz do ringu, chcę pokonać przeciwnika za wszelką cenę. Tak było w niedzielnej gali. Zgubiło mnie właśnie to, że narzuciłem zbyt mocne tempo na początku. Brazylijczyk przetrwał moje ataki i gdy ja straciłem trochę sił, zaatakował. Miałem nadzieję, że przetrzymam jego kontrę do końca pierwszej rundy. Zabrakło minuty.

- Nabrałem doświadczenia. Mam nadzieję, że stoczę jeszcze kilka dobrych walk. Władze Pride są zadowolone z mojego występu.
  • 0

budo_moko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Widać, że Paweł dobrze się czuje i jest pozytywnie nastawiony do nastepnych walk. To jest najważniejsze.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Paweł pokazał duszę wojownika i wielkie serce do walki,a także duże umiejętności.
Nie rozumiem tego całego gadania o tym,że liczy się tylko przegrana,a nie styl walki.
Szacunek rywala,kibiców można zdobyć pokazując determinajcę,zaangażowanie.A tego Nastuli nikt nie odmówi.
Poza tym widzę wyraźnie,że niektórzy zapomnieli,że jeszcze nie tak dawno nikt o Polaku w Pride nawet nie marzył.Już występ Przemka Salety w K-1 był bardziej realny.

Nie chcę wyrokować o przyszłości naszego rodaka w Pride.Wszystko będzie zależeć od tego czy dostanie słabszych przeciwników i się ''dotrze''w MMA,czy też nadal będą to wybitni zawodnicy.Jedno jest pewne Nastula nie jest kimś,kogo można lekceważyć :twisted:


Pozdrawiam
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Dla mnie mina Mirka wszystko opisała. :D Po jego własnych doświadczeniach z Mino pewnie nie spodziewał się, że debiutank stawi taki opór.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Martius - nie oszukujmy sie - odstawal technicznie. W pierwszej fazie po prostu swoja ogromna sila dlawil akcje Minotauro. W drugiej oslabl i ujawnila sie wlasnie gorsza technika (przejscie gardy przez Minotauro w ostatniej fazie walki). Ale debiut imponujacy. Oczywiscie mogl jeszcze gorzej trafic np. Mirco Crocopa, albo Fedora.
K_P
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Dobry początek , nastepny zawodnik juz nie bedzie tej klasy,to nim Paweł pozamiata i zyska pewnosc siebie na tyle duza,aby poraz kolejny stawic czola Minotauro.Ja ogladajac ta walke,bylem tak zestresowany,ze nie odpowiadalem na proby nawiazania rozmowy przez domownikow.Juras tez sie stresował,widac bylo,ze widzi powage sytuacji i to jak szale zwyciestwa przechylaja sie z strony na strone.Ten drugi komentator mial znikome pojęcie o mma,ale robił niezły szoł - jakies metafory itd :) .Gratulacje dla Nastuli !!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024