Skocz do zawartości


Zdjęcie

rower vs biegi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

rower vs biegi
Pytam z ciekawości jaki ma wpływ jazda na rowerze? Ile to ma się do biegu? Np.: 40min biegu ile równa się minut jazdy na rowerze? Czy to prawda że jazda na rowerze utrudnia bieganie? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
dokladnych danych ci nie podam, ale jezeli chodzi ci o wysilek mierzony spalaniem kalorii, to bieganie spala wiecej, bo i wiecej miesni pracuje, przez google na pewno jakies porownania znajdziesz, puls przy "rowerowaniu" tez jest nizszy...
a co do kolidowania tych dwoch dyscyplin to nie wiem jak to sie ma w tę stronę o którą pytasz, ale pamietam, ze dawno temu jak Lech Piasecki przeszedl na zawodowstwo i jezdzil we wloskiej grupie (cos tam Colnago etc), to byla jakas wzmianka w prasie, ze zalecali mu jak najmniej chodzic i biegac, nawet chyba ekstra kupili (lub kazali kupic) samochod, bo przy tym rozwijaja sie jakies inne partie miesni, ktore by mu przeszkadzaly ( ale mysle, ze bardziej chodzilo o zbedny balast niepotrzebnych do pedalowania grup miesni, niz rzeczywiste przeszkadzanie w ich pracy )
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
Hmm a taka dyscyplina jak triatlon :-) :wink: . Tam mamy pływanie,bieganie i rower (nie wim czy w dobrej kolejności) . I jak patrze na triatlonczyków :-) to nie wydaje mi sie by rower jakoś zanacząco wplywał na ich biegi, ale moge sie mylić.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi

Hmm a taka dyscyplina jak triatlon :-) :wink: . Tam mamy pływanie,bieganie i rower (nie wim czy w dobrej kolejności) . I jak patrze na triatlonczyków :-) to nie wydaje mi sie by rower jakoś zanacząco wplywał na ich biegi, ale moge sie mylić.

no bo znacząco nie wpływa ale pewnie w jakimś niewielkim procencie tak
a co do triatlonu to szacun dla nich przebiec maraton po kilku godzinach pływania i jazdy na rowerze to jest coś a dla ewy dederko podwójny szacun:) gdyby wszyscy polscy hip hopowcy zajeli się triatlonem to świat był by piękniejszy
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
30 minut jazdy na rowerze spala tyle kalorii, co 20 minut biegu. Oczywiście rower angażuje inne grupy mięśniowe, niż bieg. Na rowerze łatwiej nabawić się kontuzji kręgosłupa, zaś biegając stawów kolanowego i skokowego...
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
w jaki sposób na rowerze chcesz nabawić sie kontuzji kręgosłupa?
i pamiętajcie o tym że biegnąc bardzo łatwo się zmęczyć a na rowerze można jechac spacerowym tempem i spaić 5kalori w godzine
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
ja spotkalem sie z takim przelicznikiem 15 minut skakanki = 30 minut biegu = 1h jazdy na rowerze. O ile na 100% nie jestem do tego przekonany, to na pewno wiem ze podczas biegu spalamy znacznie wiecej kalorii niz podczas jazdy na rowerze.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
Nie mylcie kolastwa zawodowego i amatorskiego.
Lance Amstrong kiedyś był triathlonistą, miał niezłe mięśnie piersiowe od pływania. I wcale nie był dobrym kolarzem w górach. Po chemioterapii, jak odbudowywał organizm, pominął piersiowe, ma 8 kg mniej u góry i jest lepszym "góralem"

A jak chcecie liczyć wysiłek :?: Bo bieg po parku do przyjemna rozzrywka, a takie ćwiczonko kolarzy górskich - podjazd pod stromy stok, jak już się nie da, zjazd i znowu podjazd może skatować każdego
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
ale tutaj chyba chodzi o amatorskie podejscie, i w takim bieganie jest bardziej wyczerpujace
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
Ja kiedys (dawno dawno temu) tutaj na budo czytalem, ze podczas jazdy na rowrze zbijaja sie tam jakies miesnie/sciegna (nie znam sie) i trzeba sie po takiej jezdzie duzo rozciagac bo dla figtera czeste jazdy bez rozciagania maja zly wplyw na wykopy :wink:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi

Ja kiedys (dawno dawno temu) tutaj na budo czytalem, ze podczas jazdy na rowrze zbijaja sie tam jakies miesnie/sciegna (nie znam sie) i trzeba sie po takiej jezdzie duzo rozciagac bo dla figtera czeste jazdy bez rozciagania maja zly wplyw na wykopy :wink:


Ciekawa teoria , no ja od 10:00 do 16:00 jeżdze na rowerze, ale jakoś nie widze wpływu na rozciąganie się.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi

Ja kiedys (dawno dawno temu) tutaj na budo czytalem, ze podczas jazdy na rowrze zbijaja sie tam jakies miesnie/sciegna (nie znam sie) i trzeba sie po takiej jezdzie duzo rozciagac bo dla figtera czeste jazdy bez rozciagania maja zly wplyw na wykopy :wink:


Ciekawa teoria , no ja od 10:00 do 16:00 jeżdze na rowerze, ale jakoś nie widze wpływu na rozciąganie się.

Byl kiedys caly watek na budo, jak wroce z budy to poszukam w archiwum :wink:
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
czy po rowerze czy po bieganiu trzeba sie rozciagac, poniewaz miesnie sie kurcza, a po drugie na drugi dzien pozwoli to uniknac zakwasow badz je zmniejszyc. Zreszta to samo dotyczy siłowni.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
Proponuję tu gdzieś na forum poszukac postów Julineczka o rozciąganiu po treningu mięśni i nie opowiadać głupot...
A co do przeliczania czasu ćwiczeń na kalorie, to chyba trochę zapominacie o intensywności, można się równie dobrze zakatować na rowerze w 20 minut, jak i truchtać przez 40...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
Ale chyba ilość spalanych kalori różni się od terenu po jakim sie biega/pedałuje, bo biegnąc po twardej nawierzchni prócz tego że nabawi się kontuzii o wiele szybciej, to spala się mniej cal. niż biegając po lesie gdzie biega się po miękkich leśnych drogach i ściółce, gdzie znajdą sie jakieś przeszkody, utrudnienia itp... mam racje czy nie?
pzdr :)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
masz racje, bieganie po lasku rulezzz, tylko trzeba uwazac na zboczencow :)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
kubas§ raczej sie ni mylisz, ale tak podchodząc do sprawy nigdy nic nie moglbys porownac. chodzi o porownanie w czysto teoretycznych "warunkach laboratoryjnych".
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
no spox więc czysto teoretycznie to według mnie bieganie jest o wiele bardziej efektywne przy spalaniu kalorii, kiedyś jak biegałem z "NavySealem" byłem chudy (bardzo) i jeszcze chudłem kilogramy leciały w dół, ale nóżki rosły :-) uda i łydki ale góra to kicha, te biegi to niebyły jakieś super intensywne(doszedłem do 1,5mili w bodajrze 10.15min po terenie leśnym), a gdy przestałem biegać i jezdziłem na rowerze troszke (pare miechów w różnym terenie i z różną intensywnością) poza tym trenowałem w domci a kilogramów zaczeło przybywać, jeśli chodzi o to jakie mięśnie sie bardziej rozwijają podczas jazdy na rowerze niż biegania nie mam pojęcia. To są moje przemyślenia na ten temat.
pzdr 8)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi
hmm. ja nigdy nie docenialem lasu - chyba ze jak robie sobie 20km wycieczki. chcesz trening biegowy na sile? 10 km ciaglego z 10 100-200 metrowymi podbiegami pod niezbyt stroma gorke. polecam tez rozgrzewke okolo 3-4 km w zaleznosci od sprawnosci a potem np 8 "minutowek" z przerwami 2minutowymi (minutowka - biegniesz na maxa - srednio powinno sie pokonywac > 300m). odbiegajac od tematu efektywnosci biegi imo sa bardziej wszechstronne - nie potrzeba zadnego sprzetu a i technika nie jest zadna tajemnica. wystarczy chciec ;D (a po takim rowerze jeszcze dupa boli :P ).

ach ide pobiegac bo nie zdazylem w dzien ;p
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: rower vs biegi

biega się po miękkich leśnych drogach i ściółce, gdzie znajdą sie jakieś przeszkody, utrudnienia itp...


W mieście też jest dużo utrudnień, barierek do przeskoczenia, płotów do pokonania itp...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024